close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Lidé by se neměli bát své vlády, ale vláda by se měla bát svého lidu

Více najdete po kliknutí na další naše blogy:

ers-blog.webnode.cz

ers-blog4.webnode.cz

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Petr Nárožný: Mám rád lidi, které odsuzují jako politicky nekorektní darebáky

25. září 2015 v 16:53 | ERS
Petr Nárožný: Mám rád lidi, které odsuzují jako politicky nekorektní darebákyRozhovor s Petrem Nárožným v Magazínu DNES vzbudil mimořádný ohlas. Snad proto, že herec hovoří i o kontroverzních tématech způsobem, který by někdo označil jako upřímný či přímočarý, někdo jako nekorektní. Na žádost čtenářů rozhovor zveřejňuje i iDNES.cz.
Nejsem asi první, kdo je přesvědčený o tom, že Evropa pomalinku umírá, říká Petr Nárožný. A pohotově pro ni vymyslí epitaf: Sice jsme zahynuli, ale byli jsme humanisté.
Nejsem asi první, kdo je přesvědčený o tom, že Evropa pomalinku
umírá, říká Petr Nárožný. A pohotově pro ni vymyslí epitaf: Sice jsme
zahynuli, ale byli jsme humanisté.
VYHRAJE ISLÁM DĚLOHOU?
Myslím si, že zhruba znám váš světonázor: lidstvo je nepoučitelné, pořád opakuje své chyby, a proto se nedají očekávat velké změny k lepšímu... Říkám to správně? Ano, tento názor mám dávno. A navíc si myslím, že teď, když do Evropy ve velkém proudí přistěhovalci, se může situace ještě zhoršovat. Ale o tom musíme mluvit opatrně - víte, jak dopadl Thilo Sarrazin z představenstva Německé centrální banky.
Něco jsem četl. Měl problémy, protože řekl, že kvůli přistěhovalcům Německo hloupne. A když to řekl, tak ho z práce vyhodili a všichni správní intelektuálové si nad ním odplivli... Jemu by asi nevadilo, kdyby se do Německa stěhovali angličtí počítačoví experti a architekti, ale pokud přijíždějí pologramotné dvanáctičlenné rodiny, tak se toho bojí, napíše to a v ten moment je z něj nepřítel státu. Čímž chci říct, že je tu spousta problémů, na které by se měly evropské země připravovat, o kterých by se mělo citlivě diskutovat, ale nediskutuje se.
Zlobí vás tahle politická korektnost? Já ji nechápu. Myslel jsem, že demokracie znamená širokou diskusi; že když se někdo mýlí, tak se to v té věcné diskusi ukáže; že je to střet názorů, nikdy ne lidí. Jenomže je to jinak - když někdo po takové diskusi volá, ostatní hned řeknou, že je darebák.
Myslíte, že u nás budou do padesáti let povinné hodiny islámu na školách? Nejsem demografický odborník, takže nevím. Ale Muammar Kaddáfí nedávno řekl, že všechny náboženské války byly zbytečné, protože islám nakonec může vyhrát dělohou.
Čím? Dělohou - když bude mít německá rodina jedno děcko a turecká osm, tak bude časem v Německu víc Turků, to je jednoduchá matematika. Může se to stát. A mělo by se o tom mnohem víc diskutovat.
Chápu správně, že jsou vám názory německého bankéře Sarrazina blízké? Já jsem, prosím, jeho knihu nečetl. Jenom říkám, že jsou mi blízcí lidé, kteří se snaží na něco upozornit, chtějí vyvolat diskusi. Proč je hned všichni chtějí ukřičet? Vzpomínáte si třeba, co se dělo kolem rozdělení Československa?
Bylo mi čtrnáct. Najděte si noviny z té doby a přečtěte si, co se psalo o politicích, kteří takzvaně rozdělili Československo: "Postavit je před soud, zločince! Za zády národa, bez referenda, rozdělili dva bratrské národy!" Jenomže uplynulo osmnáct let a já čtu v novinách od těch samých lidí, že naše vztahy se Slováky nebyly nikdy tak dobré, jako jsou dnes, a jak naše mírové, korektní oddělení oběma národům prospělo. Což mohu potvrdit.
A z toho vyplývá co? Jenom to, že většina lidí mívá vždycky nějaké zpoždění, ale o to raději křičí a odsuzuje. A že to tak bude pořád.
Já se s vámi o přistěhovalcích můžu bavit, ale existuje naděje, že se přiblížíme nějakému řešení? Důležité je upozornit na problém. Říct: Pojďme se zeptat, jestli se s tím dá něco dělat, jestli má ten problém vůbec řešení... Ale já osobně si myslím, že zrovna s tímhle problémem se nedá dělat nic - nejsem asi první, kdo je přesvědčený o tom, že Evropa pomalinku umírá.
A je to špatná zpráva? Je to pouhé konstatování; mladých Evropanů bude stále méně, to se rychle nedá změnit. Vždyť ta Evropa se už ani není ochotná bránit! Třeba takoví piráti - dřív se věšeli na ráhno. Ale dnes? Posádky obchodních lodí nesmějí být ozbrojené - přitom kdyby měly jednu pancéřovou pěst ze druhé světové války a viděly by, že k nim jedou somálští piráti, tak tu pancéřovku odpálí a mají pokoj. Ale nemůžou... Ovšem piráti se občas spletou, zaútočí na ozbrojenou válečnou loď, a když je ta loď čínská nebo ruská, tak mají smůlu, protože ta je prý rozstřílí. Štěstí naopak mají, když je zajme loď z Evropské unie, například ze Švédska - ta je odzbrojí a dá jim palivo na dojetí k somálskému pobřeží.
Už jsme holt takoví... lidští. Zahyneme, ale na našem pomníku bude nápis, že jsme byli humanisté... V Evropě se sice žije pořád krásně, co si budeme povídat, ale ve starém Římě se před zánikem žilo taky krásně. I na Titaniku bylo všechno prima; dokud nešel ke dnu, měli tam prvotřídní šampaňské a hudba prý nehrála špatně ani ve chvílích, kdy se už Titanic potápěl.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ivo Patta | E-mail | Web | 30. září 2015 v 22:31 | Reagovat

Je to pouhé konstatování; mladých Evropanů bude stále méně, to se rychle nedá změnit.
Není tomu tak!
Rozepsal jsem se o tom v seriálu 20 článků, které vycházely vletech 2013 - 2014 v RC monitoru pod souhrnným názvem: "Dítě na okraji společnosti" od č. 19/2013.Články jsou dostupné, bez grafické úpravy na webu:http://sociologie.netstranky.cz/

2 Willibald Brettschneider | 3. října 2015 v 13:29 | Reagovat

Jsou neporazitelní. Ano, imigranti jsou neporazitelní. Jejich síla spočívá v dokonalé znalosti evropského práva. Vědí, že evropské právo je již natolik pokroucené, že jest ve skutečnosti prakticky nepoužitelné. Další jejich nepřekonatelnou zbraní je jejich víra a náboženská soudržnost. Víra v Alláha je pro ně jediný, ničím nezaměnitelný směr jejich kultury a způsobu života. Další jejich neporazitelnost spočívá v tom, že Evropu zaplavili beze zbraní. Moc dobře vědí, že Evropa nebude střílet do bezbranných lidí.
Ovšem, jejich nejsilnější a nejmocnější zbraní jest hloupost.
Hloupost evropských aparátčíků a hloupost aparátčíků jednotlivých evropských zemí. Tito hlupáci se nebudou ze svých zločinů, ze své velezrady nikdy nikomu zodpovídat, protože nebude komu. Kdo chce porazit islám, zákonitě musí být krutější. Jinak nepřežije.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama