close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Lidé by se neměli bát své vlády, ale vláda by se měla bát svého lidu

Více najdete po kliknutí na další naše blogy:

ers-blog.webnode.cz

ers-blog4.webnode.cz

Únor 2019

Amnestie

28. února 2019 v 16:14 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
Má nás Václav Klaus ještě šanci něčím překvapit či šokovat? Ano, překvapuje už více než
dvacet let a bude pokračovat. Náhodně vybrané kauzy Osvobozování zločinců Klausem
Kauza: ŠKODA v mld.Kč konkurzní soudce Jiří Berka On a dalších osm lidí způsobili falešnými konkurzy škodu za čtvrt miliardy korun 0,2500
Pět členů představensta zkrachovalé Union banky
Jiří Babiš, Miroslav Fučík,
Tomáš Michal, Alena
Pejčochová a Tomáš Seidler
Čelí obžalobě, že osobám, které byly personálně či obchodně spojené s Union bankou, poskytovala speciální a nestandardní úvěry. K soudu se kvůli krachu banky přihlásilo 75 tisíc věřitelů, kteří si nárokovali pohledávky za 17,2 miliardy korun. Kvůli tomu, že případ končí, tak zřejmě
žádné peníze zpět už nedostanou.
17,2000 Manažeři Komerční banky Opravdu, ale opravdu poskytnu ochranu i ekonomickým
zločincům !!
JÁ jsem slepá
Petr Budínský, Tomáš
Doležal, Jaroslav Mareš,
Bořivoj Pražák, Pavel
Ševčík, Lubomír Štěpáník,
Ladislav Vinický a Karel Bednář.
Čelí obžalobě, že porušili povinnost při správě cizího majetku, při obchodování s rakouskou firmou
B.C.L. Trading Baraka Alona. Hrozí jim dva roky až osm let vězení.
8,0000 fondu Trend
Dalších 1,4 miliardy korun zmizelo v 90. letech z fondů kuponové privatizace Trend a Mercia. Z jedenácti obžalovaných manažerů měli podle rozhodnutí hradeckého soudu nastoupit do vězení čtyři z nich, ostatní dostali podmínku nebo je soudce zprostil obžaloby. Kvůli amnestii možná vyváznou bez trestu všichni.
1,4000
Zakladatelé firmy Progres Invest Vladimír Michek a Pavel Dvořák
Hradecký krajský soud vyměřil osmiletý a pětiletý trest vězení. Dvořák by nyní mohl dostat milost. Michek ne, protože je stíhán jako uprchlý a amnestie se na něj tudíž nevztahuje. V 90. letech připravili podle obžaloby desetitisíce klientů o úspory, celková škoda se vyšplhala až na půl miliardy. A akcionářům i věřitelům už peníze nejspíš nikdo nevrátí.
0,5000
Náhodně vybrané kauzy Osvobozování zločinců Klausem
Kauza:
ŠKODA v mld.Kč společnosti KTP Quantum Obchodník s cennými papíry s licencí ministerstva financí.
Nalákalo 28 tisíc lidi,kteří této společnosti svěřili své úspory za to, že za jejich peníze ručí stát. Podle policejní verze od klientů vylákali téměř čtyři miliardy korun, které z makléřské firmy vyvedli ven. 4,0000 firmy Private Investors Dušan Tejkal, Petr Kukla a Daniel Papoušek Trojice zpronevěřila majetek klientů za skoro 800 milionů korun, spis počítá s více než 2 000 poškozenými.Podle
rozhodnutí trestního senátu se však muži nedopustili zpronevěry, ale porušování povinnosti při správě cizího majetku. 0,8000
Generálního sekretáře ministerstva zahraničí Karla Srbu, šéfa akciové společnosti Hotel Český dům Stanislava Breie a hlavního účetního moskevského komplexu Miroslava Karla.
Muži měli podle žalobce způsobit státu pronájmem lukrativního komplexu - Českého domu v Moskvě - škodu přes 26 milionů korun. Obžaloba je vinila z trestných činů zneužívání informací v obchodním styku a z porušování povinnosti při správě cizího majetku. 0,0260
Šéfa fotbalového svazu Františka Chvalovského Úvěrové podvody z konce 90. let. Z Komerční banky (KB) vylákal díky nepravdivým informacím téměř 1,5 miliardy korun
1,5000 společnosti Bena a Tukový průmysl Miliardové krácení daní v rámci obchodů s pohonnými
hmotami
2,6000 herečky Reginy Rázlové Obžalovaná v souvislosti s krachem vývozní společnosti Skloexport
0,5000 manažerů Agroplastu Petra Perničky Zbyňka Švejnohy Nelegální obchodování se zbraněmi V případu hrál důležitou roli ruský trh. Státní zástupce se v obžalobě zmiňuje o jednom nelegálním obchodu, při němž firma vyvezla protiraketový systém za 70 milionů dolarů. (1US $=19,02Kč)
Koupila jej obchodní společnost zastupovaná jihokorejským občanem. Na Agroplast americká vláda uvalila přísné sankce kvůli podezření z prodeje 40 bojových letounů MiG-21 do Severní Koreje. Americké tajné služby se zabývaly i možnými kontakty Agroplastu na dodávky protiletadlových
komplexů a náhradních dílů ke stíhačkám do Íránu. 1,3314
Celková napáchaná škoda: 38,1074
Třicet osm miliard sto sedm milionů čtyřista tisíc Krok české hlavy státu je "pochybný pozdrav na rozloučenou". Amnestie se v jistém smyslu vrací do časů, kdy byl Klaus ve vysokých vládních a parlamentních funkcích, kdy rychlost privatizace měla přednost před kvalitou a kdy prostřednictvím mocenského kartelu hlavních stran vzniklo bahno korupce, za kterou Česko trpí dodnes.
Premiérův podpis pod amnestií lze považovat za Ale hlavně, že nám tady nevládnou komunisté
Hlava mi to nebere, Vašek se s tím nesere. Jen mi řekni hlavo země, neděláš ty vola ze mě?
MiKo
zpochybnění často deklarované snahy vlády bojovat s korupcí.

Německý dluh.

25. února 2019 v 8:35 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů

Němci ČR dluží10 000 miliard, vláda je nechce

24. 01. 2019 8:30:24
Německo nám dluží víc než deset tisíc miliard za náhradu válečných škod a tyhle náhrady nejsou promlčené ani odpuštěné. Reparace nijak nesouvisí s majetky odsunutých Němců.

Reparace jsou odsouhlasené všemi stranami a Německo zahájilo splácení. To, že zaplatilo pouhá 4%, je dané jen liknavostí vlád ČR.

Ministr zahraničí Petříček před pár týdny poslancům SPD písemně potvrdil, že na reparace máme nárok, ale ČR je žádat nebude.

Proč?
Dovolím si citovat z vyjádření: ..rozhodnutí válečné reparace vymáhat je otázkou politického rozhodnutí vlády, která by takovýto postup v žádném případě nepovažovala za šťastný s ohledem na jeho nepředvídatelné důsledky a na skutečnost, že by narušilo celkové klima vzájemné důvěry panující v Evropě v posledních desetiletích. "

Pan ministr v závěru dopisu kulantně vyjádřil to, co nelze říct nahlas. Chtít peníze, tak prostě Merkelovou nase..eme


I my jsme museli reparace zaplati, tak proč Němci ne?
Neznámým faktem je, že Československo po 1. sv. válce bylo velmocemi donuceno platit část reparací za Rakousko-Uhersko. Naši politici vyděračské podmínky "spojenců" přijali. Byla to daň za naši samostatnost. A zaplatili jsme už před válkou do puntíku všechno, celých 5 mliard tehdejších korun.

Méně se také ví, že Němcům reparace sice odpuštěny nebyly, ale Američané přišli podvakrát s plány na odložení a snížení splátek (včetně půjčky) . Cílem byl výhodný obchod s USA , kde část politiků, VIP a byznysmenů (Ford, Busch aj) finančně, morálně i politicky zprvu podporovala Německo a později Hitlera a nacisty, jako bojovníky proti židovstvu a Rusům, takže ihned po nástupu k moci mohl Hitler bez následků přestat platit reparace úplně.
Odklady se odkládaly až tak, že přebohaté Německo poslední splátky za reparace z první války doplatilo v říjnu 2010. Konečnou splátku 1, 7 mld Kč, 92 let po válce, Němci dokonce zaplatili soukromým finančníkům, kteří státní pohledávky odkoupili.

Jinými slovy - když se chce tak to jde. Když spojenci chtěli, tak Češi reparace zaplatili. Hitlera samozřejmě nutit nešlo - potřeboval naopak ekonomickou i politickou pomoc, protože Američané i Britové s ním počítali jako se spojencem, který zaútočí na Sovětský svaz. Britové navíc krákozrace využívali Hitlera k oslabení Francie . Francouzské spojenecké dohody a síla na kontinentě byly skutečný důvod mnichovské zrady Britů - ne mýtický apeseament, což je už jiný příběh.

Reparace po druhé světové válce Německu nařídili Spojenci na jednání v Paříži a následně znovu, v rámci tzv. Postupimských dohod, které Němci přijali a podepsali. Nejde o žádné vypověditelné smlouvy - jde o nezpochybnitelné nařízení mezinárodního společenství, o kterém Němci nemohou diskutovat. Na válečné zločiny se nevztahují žádné národní ani mezinárodní promlčecí lhůty. Škody, které Němci způsobili, jsou nejen bez debat, ale beze sporu jsou tak nedozírné, že v praxi není přiměřená žádná výše náhrad.

Naše uznané pohledávky činily v r. 1945 360 miliard Kč v hodnotě roku 1938 - jen čistý úrok 4 procenta ročně dělá k dnešku sumu přes 1500 milard dnešních korun, ale v tom nejsou samozřejmě úroky z úroků. (cca 8500 je minimální přepočet hodnoty Kč z roku 1938 na dnešek)
V pohledávkách jsou zohledněny pouze minimální materiální škody a ne všechny. I tady těsně po válce se projevila opětovná proradnost západních spojenců, kteří nechtěli reparacemi ve skutečné výši pomáhat Československu, která spadlo do sovětské sféry vlivu.

Utrpení, masové vraždění nikdo samozřejmě nevyčísloval. Můžeme být s Němci přáteli a bezesporu těm současným neklademe vinu za zločiny předchozích generací. Na straně druhé v každé zemi platí, že ten, kdo přejímá dědictví, přejímá nejen aktiva, ale také pohledávky.

Každý, kdo měl exekuci ví, jak krutě nastavěný máme systém - z dluhu v řádu destikorun a stokorun za pokutu nebo poplatek v nemocnic,i jsou rázem statistíce. Lidé za nesmyslné šílené pokuty přísudky, poplatky a úroky končí často na ulici, zbavení veškerého majetku, včetně bydlení pro rodinu.

Ti, co problém neznají, mají jediný argument - dluhy se mají platit.
Fajn, s tím se nedá nesouhlasit.

Ale právo by mělo platit pro každého - nejen pro žebráky z ulice, ale i pro miliardové dluhy velkofirem a zcela nepochyně i pro jeden z nejbohatších států planety, Německo.

Vláda nemůže dluh odpustit.
Nikdo krom skutečných věřitelů nemá právo dluh Německu odpustit. Tím věřitelem není žádný premiér, žádná vláda, ale celá země - stát a národ.
Reparace nejsou majetek žádné vlády, žádného politika a nikdo z nich nemá právo se jich vzdát a obrat o majetek celý národ.

O co jde?
Němci například ukradli československé zlaté rezervy a všechny naše valuty. Konkrétně 23 tun zlata. Oloupili české banky a české průmyslové podniky, vyloupili a přisvojili si český moravský a židovský veřejný i soukromý majetek. Němci zabrali ihned po okupaci veškerý majetek československé armády atd atd.Co chceme vzkázat tisícům popraveným, kterým automaticky ukradli Němci věškerý majetek a ožebračili jejich rodiny. Je to v poho, ať si váš majetek Němci nechaj? Nejsme jako oni - odpustíme vraždu a co nakradli ať si nechaj potomci vrahů - potomci okradených, vražděných a mučených to nepotřebují.
Kolik odbojářů, kolik nevinných umučených obětí by s tím souhlasilo?

Má právo za ně kdokoli cokoli odpouštět?
To právo nemůže mít nikdo.

Životní úroveň za naše
Německé HDP z hodně velké části tvoří výnosy z investic, které Němci mají po celém světě. Po celém světě investovaly německé vlády prostřednictvím svých podílů v soukromých firmách i naše peníze a to samozřejmě i do ČR a díky tomu mají důchody, na které jim vydělaly ruce dělníků a hlavy inženýrů firem po celém světě.
Němci neinvestovali nikdy primárně do ČR, ale investovali do sebe - tedy aby investice vydělávaly jim.
Bezesporu to je správný přístup a Němci pro Němce dělají maximum.
Ten samý přístup si od svých vlád ale zaslouží i čeští občané.

Německá vláda ústy kancléře Kohla ihned po podpisu Českoněmecké deklarace vyvrátila jakékoly pochyby o majetku sudetských Němců - Kohl ihned po podpisu médiím řekl : "Majetková otázka zůstává přirozeně otevřená."
Zcela opačně po celá desetileté vykládají deklaraci české vlády - snaží se veřejnosti namluvit, že deklarace ukončila debatu o majetku jak sudetských Němců, tak i válečných náhrad. Sprostý podvod spočívá v pokusu namluvit nám, že jsme se vzdali reparací výměnou za nevrácení majetku odsunutým Němcům.
Což je historicko právní nesmysl. 1) deklarace není závazná mezinárodní smlouva, ale politické prohlášení. 2) Československo jako signatární stát Pařížské reparační dohody mělo nejen právo německý majetek na svém území konfiskovat, ale bylo to dokonce jeho povinností, která pro něj z dohody vyplývala. ČSR přijala závazek, že přijme opatření, aby zkonfiskovaný majetek se nemohl vrátit do německých rukou. Hodnotu tzv. sudetoněmeckého majetku nemusela republika odpočítávat od svého reparačního účtu. 3) V dohodě o suverenitě Západního Německa, přijaté v Paříži 23.10.1954, se stanoví (kapitola 6, čl. 3), že Spolková republika Německo nesmí vznést žádný majetkový nárok vůči zemím vítězné koalice, mezi nimiž je tehdejší Československo výslovně jmenováno. Platnost tohoto ustanovení byla znovu potvrzena ve smlouvě o sjednocení Německa z roku 1990.
Určitě se nám nelíbí, že Československo museli opustit i okradení slušní Němci, ale vinu nesou ti, kdo pár let předtím vyhnali nejprve slušné Čechy z takzvaných Sudet a ti, kdo následně obsadili a vykrádali celou naší zemi.
Svůj dluh také Němci nikdy nezpochybňovali - pouze placení odkládali pod nejrůznějšími záminkami - tu čekali na sjednocení Německa, protože dlužník je jen jeden, tu konkrétně u nás čekali na odloučení Slovenska, protože Slováci byli na straně poražených.
A pak nepochybně čekali na lidi, co budou zrazovat zájmy své země.
Opravdu, pozoruhodné je, že válečné reparace od Německa oficiálně Němci nikdy nezpochybňovali, to dělali vždy jen Češi.
Nebo ti, co se za ně vydávali?
To je vlastně jedno. Za náš národ mluvit přece nemohou, natož za něj dělat účty.

Co s tím, drazí spoluobčané?
Zkusme je z toho omylu vyvést a žádejme to, co je naše.
Autor: Jaroslav Novák

Dúchodci vpřed!!!

23. února 2019 v 22:53 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
Především důchodcům, ale nejen jim
Konečně někdo iniciuje to, co cítím, že by jsme my, jako důchodci, měli začít organizovat navýšení dosavadních starobních důchodů. Spoléhání na ty politické strany, které jsou "u vesla" 20 a více let a řídily ekonomiku státu a související sociální politiku systémem od 10 k 5, spěje k hrobu naší státnosti a prosperity (viz. hlasování v parlamentu k navýšení důchodů), kdy poslanci z TOP 09 jako Laudát, Gazdík a další, byli jednoznačně proti jejich navýšení !!! Přitom navýšení svých platů o 8 tisíc Kč schválili bez mrknutí oka jednomyslně !!! Proto také apeluji na Vás, vrstevníky, podpořte tuto iniciativu třeba přeposíláním všem Vaším známým. Ale nejen důchodcům, protože sice
naši mladí naše problémy nechápou, nebo snad ani nechtějí pochopit… Viz. Mádl a Issová: "Přemluv bábu.....před volbami". Avšak měli by mít tyto informace, aby o nich alespoň přemýšleli, protože časem pochopí.
SPĚCHÁ - VŠEM DŮCHODCŮM
Jsou nás 3 miliony důchodců, které by mohly rozhodnout volby. Proč to nezkusit?
V každých příštích volbách volme jen stranu, která slíbí, že:
- Bude odpovědně a nekompromisně postupovat v řešení imigračního procesu (ne "kam vítr, tam plášť" a bude brát vážně názory občanů),
- Okamžitě "zrekonstruuje" Českou televizi, buďto zrušením našich poplatků a výměnou 80% pracovníků, pokud je to neprůchodné, pak zrušit ČT zcela!!! Na našem území působí mnohé televizní společnosti, které i bez dotací (sedm miliard Kč ročně) umí pracovat nezávisle.
- Okamžitě začne řešit a urychleně dořeší otázku Cikánů v naší zemi!!! To není nic nemožného, jen se musí legislativně i právním chováním obecních i městských úřadů zabezpečit, aby stát tyto nepřizpůsobivé spoluobčany a jejich životní podmínky konečně začal posuzovat zcela rovnocenně, jako u ostatních (bílých) občanů - daňových poplatníků,
- Okamžitě zruší Cikánům dosud přiznané sociální dávky a přehodnotí jejich zdravotní stav, který byl pod jejich nátlakovým jednáním důvodem pro přiznání statutu invalidních důchodců a tím i příslušných sociálních dávek. Opravdu je zarážející, že léty kritizovaný stav pojetí v přiznávání
širokého spektra sociálních dávek úřady Cikánům dosud trvá a doposud žádná vláda od roku 1989 tento problém neřešila !!!
- Okamžitě zruší bez náhrady všechny, na státě se jen přiživující, neziskové organizace" v naší zemi.
- Okamžitě sloučí zdravotní pojišťovny (před r. 1989 nás bylo o třetinu více a na vše postačila pouze jedna !!! Dnes je jich sedm a v nich se flákají stovky lidí.
- Okamžitě zabezpečí provoz max. 10 vysokých škol. Je nás 10 mil., což je ve světě větší město, a "živí" se zde 98 VŠ a v "nich se potí tisíce tzv. pedagogů". Přitom se kvalita našeho vysokého školství řadí na 23. místo ve světě!
- Okamžitě vyhlásí referendum k případnému vystoupení z EU a NATO. Vzhledem k měnící se situaci v mezinárodní politice je to velmi akutní. Výsledkem referenda se musí pak vláda neprodleně řídit!
- Okamžitě zabezpečí změnu názvu našeho hlavního letiště na původní název, event. na "Letiště Praha". (Havlova rodina za války sympatizovala s nacisty !!!)
- Zajistí, že do funkce ministra obrany, ustanoví vysokoškolsky vzdělaného odborníka s vojenským vzděláním (kvalifikací nesmí být "modrá knížka").
- Zajistí, aby ve všech důležitých státních funkcích pracovali nejen odborníci, ale také "dospělí" lidé s potřebnými životními zkušenostmi. Není přeci možné, aby veřejně pouštěli svá moudra do světa
polovzdělaní vysokoškoláci, nebo zcela vzdělaní, ale v post-pubertálním věku, kteří nikdy nikde reálně nepracovali a nemají žádné životní zkušenosti. No a takovými se to zde jenom hemží, proto jsme tam, kde jsme. Někteří z nich už sedí ve vysokých státních funkcích i přes 20 let a doufají, že tam vydrží až do penze, což je naprosto nemyslitelné!!!
- O kamžitě vrátit do námi našetřeného důchodového fondu, údajně na jeden rok, vypůjčených 340 miliard Kč, to jsou naše našetřené peníze za celoživotní práci, vypůjčených tehdejším ministrem
financí V. Klausem na dobu jednoho roku. Dodnes nebyla vrácena ani koruna ! ! ! Dalších 30 milionů si" půjčil" Topolánek ve funkčním období!! Proto bereme za celoživotní práci ne důchody, ale almužny. A co čeká naše děti ?
- Potrestat viníka a jeho kumpány, s následující konfiskací velmi pochybným způsobem nabytého majetku.
- Okamžitě zrušit financování politických stran ze státního rozpočtu. Pokud se chtějí angažovat lidé stejného smýšlení, ať si financují svou činnost z vlastních zdrojů (viz dluhy ČSSD).
- Uzákonit politickou i občanskou zodpovědnost poslanců a senátorů a zrušit jejich imunitu, ne se neustále skrývat za imunitu!!!
- Změnit výpočet a odhlasování výrazného snížení, výše platů všem poslancům obou komor, ústavním činitelům, ti si sami platy nikdy nesníží, v tom je jejich jednota.
- Totéž u všech kategorií soudců a advokátů na všech stupních a snížení na průměrný plat hodinové sazby palmáre na 1/10 částky , to je za advokátní služby, na 250,- Kč/ hod. !!!

Korupce po cikánsku.

23. února 2019 v 15:42 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
Korupce v Romských neziskovkách

Výsadou demokracie, je skutečná svoboda slova. Každý novinář je podle mého názoru svědomím našeho národa. Dnes, je ale velmi obtížné s otevřeností popisovat témata a problémy, které tuto společnost tíží. Chce to odvahu. Např cikánská problematika se stala uměle chráněným tématem. Nic jiného, než politický kalkul.
Vyhnout se za každou cenu zahraniční kritice, že Česká republika upírá cikánům jejich lidská práva. S "cikánu jsou chudáci a trpitelé společenské averze". Nikde se nedočtete o střetu zájmů, korupci, nehorázných machinacích cikánských organizací. Nespornou výhodou je, že cikánské téma není v popředí zájmu. To je klíč jejich úspěchu. Cikánské spolky a sdružení, jsou zcela mimo veřejnou kontrolu. Nikdo jim nevěnuje pozornost. Muzeum romské kultury Brno, sdružení Romodrom, Slovo21, RomanoNet, Romea.cz nejslavnější spolky, které bezpracně vydělávají desítky milionů ročně. Nikoho nezajímá provázanost těchto spolku s Radou vlády pro záležitosti Romů, Agenturou pro sociální začleňování, do které doslova tečou miliardy. Že členové těchto orgánů zasedají v komisích, kde se rozhoduje o dotacích, které si pak svorně doporučují ke schválení a financování. Že by střet zájmů? Možná se to zdá přitažené za vlasy, ale je to tak. Vychytralé cikánské metody fungují a cikánský byznys nevládních organizací vzkvétá. Pro ilustraci částky na jeden rok:
Romodrom o.p.s - 40.909.374 Kč
Slovo21 - 21.628.836 Kč
Muzeum romské kultury - 12.000.000 Kč
Jak jistě víte, stát jen doplácí na tuto zcela neužitečnou menšinu. Nic nevytváří, nebuduje hodnoty ani zisk, ale ročně nás, cikáni příjdou na miliardy. Kromě státem podporovaného zahálčivého způsobu života cikánů, jim ještě štědře přispívá na všechno možné. Zamyslete se, udělejte si zdravý a rozumný názor jestli je toto v pořádku? Cikánské Muzeum romské kultury v Brně dostává, každý rok 10-12 milionů korun údajně na práci. Víc jak polovina jde na výplaty mezd. Romano Hangos. Cikánské noviny, které nikdo z negramotných cikánů nečte. Roční dotace od 850 až 1.1 milion korun. Z celkového nákladu 68 tisíc kusů se pár stovek rozesílá poštou na adresy odběratelů. Obchody a trafiky s tiskem je k prodeji neodebírají, protože je nikdo nekupuje. Víte co se stane se zbytkem? Z tiskárny putuje rovnou do sběru a drtiček. Ale redaktoři mají slušný plat 25-30 tisícměsíčně. Je to podle Vás normální??!!! Informace jsou ověřitelné a dohledatelné, ale nikdo neřekne, jak to doopravdy je!!!!
Organizační struktura a rodinná provázanost se subjekty:
Společenství Romů Na Moravě
Členové: Karel Holomek, Jana Horváthová, Monika Horáková, Gejza Horváth
Muzeum romské kultury
Členové: Karel Holomek, Jana Horváthová, Gejza Horváth
Romano Hangos
Členové: Jana Horváthová,Karel Holomek,Gejza Horváth
Romea.cz
Monika Mihaličková
Karel Holomek,Jana Horváthová - otec a dcera
Gejza Horváth,Monika Mihaličková - otec,dcera (mění svá dřívější přijímení dle potřeby
Horváthová,Horáková)
Jana Horváthová-Gejza Horváth-snacha,tchán
Monika Mihaličková-Jana Horváthová švagrové
Tato rodinná cikánská firma dokonale propojila své organizace a vysává státní rozpočet už desítky let. Kromě toho Muzeum romské kultury očekává správcovství v Letech u Písku. To bude trvale vynášet mnohamilionový zisk a zaplatíme to My občané této země!!!!
Romea.cz má statutárního zástupce, p. Zdeňka Ryšavého. Nastrčená figurka, ze kterého si cikáni udělali svého bílého koně. Ve skutečnosti, ji vede a řídí Monika Mihaličková. Kromě toho, že získává od státu pro Romea.cz 850 až 1 milion korun na vydávání časopisu Romano Vodi, který postihuje naprosto stejný osud, jako zmiňované noviny Romano Hangos, je úspěšná lobbystka. V rozhodovacích procesech výrazně podporuje rodinný podnik, jako je Muzeum romské kultury, Romano Hangos, Společenství Romů na Moravě. Společně s ředitelem Agentury pro sociální začleňování mají rozhodující vliv i na celkové uspořádání vládní Rady a komisí pro posuzování projektů.
David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování. Jeho spolupracovníky jsou Jan Baláž, bývalý osobní asistent senátora Jiřího Čunka a také Zdeněk Duna, bývalý pracovník tehdejší Meziresortní komise pro záležitosti Romů. Kromě napojení Agentury na již uvedené organizace, si tato skupina vydělává nejenom svým souhlasem a podporou různých projektů. Jan Baláž provozuje po celé ČR síť ubytoven pro chudé a lidi bez domova. Zejména se jedná o cikány. 3500 až 5.000 za 1 osobu. Při početnosti cikánských rodin? Slušný přivýdělek. Další oblastí jsou úklidy městských a obvodních úřadu v Praze. David Beňák coby státní úředník a bývalý vedoucí sociálního a zdravotního odboru na Praze 14 zajišťuje svým kolegům, právě úklidy těchto úřadů.
Naprosto stejným způsobem, jakým je brněnský rodinný model NGO, funguje i Občanské sdružení Slovo21, které si po vzoru Brna založilo další organizace jako RomanoNet, Khamoro. Autorkou je Jelena Silajdžič. Právě v současných dnech u ní probíhá finanční kontrola nad tím, jak nakládá s dotacemi státu a EU. Ročně si příjde na 22.milionů korun mimo zvláštní státní dotaci na cikánský festival.
Jako rozumný člověk jistě pochopíte, že by bylo mnohem vhodnější využít těchto peněz účelněji. Naši důchodci nemají na léky, svobodné matky nemají kde bydlet, sociální sytém nefunguje, silnice jsou v katastrofálním stavu viz.dálnice D1 a další, nemáme na obědy pro naše děti ve školách. Ale? Podporujeme a dotujeme cikány!!!!!!! Na úkor našich občanů a to je nehoráznost!!! Snad Vás můj skromný námět inspiruje a otevře Vám oči nad touto cikánskou nespravedlností.
Přeji Vám sílu a odvahu
S pozdravem
Ing. Vladimír Kvásek
Pisárky Brno-střed
602 00

Skutečná pravda.

22. února 2019 v 7:54 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
Kořínek Pavel

"Motto: Až 900,- Kč k důchodu měsíčně navrch od ledna 2019 na návrh Babiše s okamžitou podporou SPD a komunistů.
Ale Fiala z ODS a Pekarová - Adamová z TOP 09 jsou samozřejmě jako vždy proti. "Vy dva šupáci se zapšklými ksichty se ptáte, kde na to Babišova vláda vezme?
To laskavě nechte na něm!!!
Vy dva jste Ti praví, na takový blbý dotaz! Na rozdíl od vás Fialo a Adamová, nemám ještě mozek úplně v prdeli a pamatuji si, jak všechny 3 vlády ODS, Klausova, Topolánkova a Nečasova byly předčasně vyhozeny od vládních koryt a ani jedna!!, nedokončila řádné čtyřleté volební období i s
Kočárníkem a 2 x s Kalouskem. A po Vás to museli do voleb dopatlat úřednické vlády Tošovského, Fišera a Rusnoka.
A kdyby nebyl Sobotka od socanů trouba a nenechal se idiotsky utáhnout na uvařené nudli a Kalouskových pičovinách o Babišovi, tak nemuseli dostat u loňských voleb výprask, jaký
dostali a nemuseli se dnes sjíždět do Hradce na jejich mimořádně konaný funus!!! Dlouholeté bužírování
vašich spolustraníků z ODS, TOP a lidovců v PS a senátu pomalu končí a bude i konec odložených "trafikantů " ve firmách se státní účastí za krávoviny, které vám pomohli jako poslanci odkývat. Kdo chce všechno, má potom většinou hovno. Vaši premiéři z ODS dokázali prodrbat za účasti lidoveckého zlodějského ministra financí Kalouska v Topolánkově vládě a následně i v jeho II. poločase za TOP 09
Nečasovy vlády (pokaždé po třech letech byla vyhozena celá vláda) stovky miliard a obyvatelstvu jste vzkazovali, aby si utahovalo opasky, Kalousek tak dluží od roku 2012 každému z důchodců v průměru více jak 1000 Kč.
A ty se Fialo i s Adamovou domluvte už konečně s ČSSD na tom, kolik z té sekery státního dluhu 1.670.000.000.000,- Kč, nasekal Klaus a Kočárník z ODS, kolik Kalousek od lidovců a T0P 09 a jaký na tom mají podíl socani v podobě jejich ministrů financí Svobody a Sobotky.
A až to budete vědět, tak potom se teprve ptejte Babiše, kde vezme těch posraných 30 miliard pro důchodce, když jste jim rozkradli jejich důchodový účet 330 miliard Kč, co zbyl po bolševikovi. Jak Tobě, mohli dát, Fialo titul profesora a zvolit Tě 2 x rektorem Masarykovy univerzity, to opravdu nechápu!
Co dělala za mlada Adamová, se raději ptát nebudu, ale umím si to představit. Těch 30 Babišových miliard důchodcům, představuje, vy dva zázraci k tomu Vašemu
prosranému 1,67 bilionu + 330 miliard 1/65 (jednu pětašedesátinu!). My co nejsme idioti tak víme, že díru, kterou naflákali ve státním rozpočtu vlády ODS, lidovců, TOP
a ČSSD za necelých 30 let, tak na to by Andrej Babiš potřeboval 65 roků.
RADA:
Fialo a Adamová …, otevřete si lékárničku, ustřihněte si kus flastru a zalepte si hubu. Bude to furt levnější, než kdyby si mělo 2.600.000 důchodců zalepovat stejným flastrem uši, aby
nemuseli poslouchat ty kraviny, které Vám vyletují z otvoru, kde možná máte zuby.

Mládež a majdany.

16. února 2019 v 14:17 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
Jak se mládež učí organizovat majdany
V Jerevanu se konal mezinárodní seminář mladých opozičních aktivistů z Ruska CampCamp. Zúčastnilo se ho asi 150 osob ze zemí SNS, kteří se učili bojovat se státní mocí. Podle informací televizního kanálu Russia Today hradili příjezd účastníků do hlavního města Arménie Jerevanu organizátoři semináře - pracovníci Pražského centra občanské společnosti (Prague Civil Society Centre). Stojí za zmínku, že struktura je přímo financována z USA podle amerického zákona ze dne 2. srpna 2017, H. R. 3 364 "O boji proti odpůrcům Ameriky prostřednictvím sankcí" (CAATSA).
Připomeňme si, že zákon přímo předepisuje financování "odporu proti ruskému vlivu" ve výši 250 000 dolarů ročně. Seminář zcela zapadá do struktury boje proti tomuto problému a dává účastníkům potřebné znalosti o tom, jak udělat revoluci ve své vlastní zemi.
Vedoucím semináře byl petrohradský aktivista Nikolaj Artemenko, který předtím vedl štáb Xenie Sobčakové při volbách prezidenta Ruska v roce 2016. Je také známý spoluprací s bývalým šéfem Jukosu Michailem Chodorkovským a je vůdcem mládežnického hnutí Čas, které je financováno právě tímto oligarchou v nemilosti.
Podle vyjádření Artemenka "musí být boj s vládou moderní". Seminář proběhl aktivně, přednášející učili mladé opozičníky, jak používat "v boji proti režimu" "mediální vhozy" a manipulaci. Zvláště aktivní v tomto ohledu byli účastníci z Kirgizie v čele se zakladatelem opozičního portálu Kloop.kg Bekturem Iskenderem.
Iskender ve svém rozhovoru s RT netajil tím, od koho on a jeho kolegové dostávají peníze, a dodal, že mu vyhovují "vztahy rovného s rovným. Nechovají se jako šéfové".
Jako příklad přednášející navrhli variantu dezinformace o tom, že úřady se chystají kácet stromy. Znamená to, že z pohledu aktivistů je třeba lidi "vyděsit, že jsou něčeho zbavováni, a teprve potom začnou klást vládě otázky".
Hlavní důraz byl kladen na aktivitu v sociálních sítích, protože konkurovat s reálnými médii se opozici nepodaří. Účastníkům bylo navrhováno, aby vyprovokovali publikum k diskusi, a tím vyvolali reakci a přeposílání. "Stádo reaguje", zní v diskusích kurzů v sociálních sítích.
Kurátoři také provedli několik školení na prosazování protestních nálad v masách. V daném fragmentu rozhovoru zní tato slova: "Hromadíte nevoli zvířátek, dokud nedojde na impeachment. Tento případ se skvěle hodí pro Bělorusko. A na Ukrajině tento scénář zafungoval!"
Jako příklad organizace, která získala zkušenosti v boji proti státní moci, byla zmiňována nevládní organizace International Crisis Group, jejímž výkonným ředitelem je George Soros, a také Amnesty International.
V roli čestného hosta na fóru působil pracovník OBSE Nicholas Detsch, který se seznamoval na semináři s novými lidmi. Mimochodem, Detsch pracuje v Americko-ruské nadaci pro ekonomický a právní rozvoj (USRF) (práce organizace je v Ruské federaci považována za nežádoucí). Detsch byl také jedním z prvních pozorovatelů, vyslaných USRF na Ukrajinu v roce 2014.

Plánovaná likvidace Poldi Kladno.

13. února 2019 v 21:47 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
A co říkáte tomuhle - plánovaná likvidace ocelářského průmyslu ČR na žádost EU
Za likvidací Poldi Kladno stál závazek tehdejší české vlády vůči EU: zlikvidovat ocelářský průmysl v ČRBývalý šéf kladenských hutí Poldi akademický architekt Doc. Vladimír Stehlík podal dne 15. 1. 2019 žalobu za náhradu škody na Obvodním soudu pro Prahu 2 a to ve výši 9 a půl miliardy korun. Podstatou jeho žaloby jsou důkazy, že likvidace světoznámé Poldi Kladno byla plánovaným organizovaným trestným činem v souvislosti s Přístupovými protokoly k EU (www.eur-lex.europa.eu). Konkrétně přístupový protokol č. 2 o restrukturalizaci českého ocelářského průmyslu totiž obsahoval závazek tehdejších vlád zlikvidovat podstatné části ocelářských kapacit v ČR. Poldi tak byla zlikvidována tehdejším ministrem průmyslu V. Dlouhým a předsedou Fondu národního majetku R. Češkou prostřednictvím Komerční banky. Příkaz k zastavení úvěrování Poldi Kladno totiž umožnil Komerční bance (tedy státu) podat návrh na konkurs. Komerční banka se tehdy dopustila organizovaného trestného činu. Celková účetní hodnota celé ekonomické skupiny Poldi Kladno byla určena mezinárodní společností Lloyd ve výši 48 miliard korun a to u deseti fungujících výrobních závodů. Jelikož však došlo k fyzické likvidaci všech podniků, lze předpokládat, že při neúspěchu této žaloby může dosáhnout škoda až do výše 200 miliard euro - v případě, že by následnou žalobu začal projednávat mezinárodní soud. Snahou oceláře Vladimíra Stehlíka ale je vyhnout se mezinárodnímu soudu s jasným cílem: zachránit výrobní tajemství patřící České republice a zachovat tak výrobu pro příští generace. Zde je text celé žaloby, ze kterého jasně vyplývají mafiánské praktiky tehdejšího vedení naší země.
PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D., předsedkyně ANS
Prezident ČR Miloš Zeman: "Bránění spravedlnosti je trestný čin" (TV 2018) Obvodní soud pro Prahu 2
Francouzská 16 120 00 P r a h a 2Žalobce: Doc. akad. arch. Vladimír Stehlík, Žalovaná: Česká republika - Ministerstvo spravedlnosti, Vyšehradská 16, Praha 2
Ž a l o b a na náhradu škody
Společnost Bohemia Art, spol. s r.o., IČ: 00675661, se sídlem Praha 4, Mezi Lysinami 7 byla založena v r. 1990 a je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze oddíl C, vložka 316, Společnost Poldi Ocel byla založena dne 13. 9. 1993 a zapsána do obchodního rejstříku ke dni 2. 11. 1993, přičemž tato společnost byla založena za účelem privatizace části kladenského hutního průmyslu.
Důkaz:výpisy z obchodního rejstříku
Společnost Bohemia Art, spol. s r.o. vyhrála v r. 1993 veřejnou soutěž na 66% obchodního podílu společnosti Poldi Ocel. Společnost Bohemia Art, spol. s r.o. se stala postupně vlastníkem 54% obchodního podílu společnosti Poldi Ocel. Při jednání ohledně způsobu úhrady kupní ceny byla jednou z podmínek Komerční banky, že společnost Bohemia Art převezme dluh Poldi Ocel u Komerční banky ve výši 855 966 338,78 Kč. Na tuto částku byl následně Komerční bankou, a.s. poskytnut úvěr. K úvěrové smlouvě na základě požadavku Komerční banky a. s. přistoupila společnost Poldi Ocel, zavázala se úvěr splácet a také jej řádně splácela. Přesto byl Komerční bankou podán návrh na prohlášení konkurzu, a to navíc i na společnost Bohemia Art, spol. s r.o. Komerční banka byla v té době ve vlastnictví Fondu národního majetku, tedy České republiky. Konkursy na obě společnosti byly prohlášeny v r. 1997. Konkurs na Poldi Ocel byl již ukončen, v konkurzním řízení na společnost Bohemia Art, spol. s r.o. bude vydáno rozvrhové usnesení.
Důkaz:výslechem žalobcenávrh na prohlášení konkursu na společnost Bohemia Art s výhradou důkazů dalších V roce 2017 probíhalo v kauze "Poldi" u Krajského soudu v Praze pod č. j. 5 T 26/2008 trestní řízení, zahájené v r. 1996 a zastavené amnestií prezidenta republiky Václava Klause v lednu r. 2013, neboť žalobce na projednání věci trval.
Při tomto řízení vyšlo najevo, že likvidace obou společností, resp. zejména Poldi Ocel (Bohemia Art byla poslána do konkursu, neboť byla vlastníkem obchodního podílu Poldi Ocel) byla zcela záměrná, plánovaná, a to v souvislosti s přístupovými protokoly ČR k EU. Byla vyslechnuta řada svědků, zejména bývalí zaměstnanci Komerční banky, a.s. vypověděli, že podání návrhu na prohlášení konkursu na Bohemia Art je překvapilo, nebylo pro KB a.s. vůbec výhodné, úvěr byl vysoce úročen a rovněž jeden ze svědků vypověděl, že nebylo vůbec běžné podávat návrh na prohlášení konkursu po jediné (a již poslední) neuhrazené splátce úvěru v daném termínu. Komerční banka a.s. nebyla ochotna jednat o event. odkladu, ačkoli věděla, že společnost měla dostatek finančních prostředků ve výrobcích, které byly připraveny k expedici. Z výslechu svědků jednoznačně vyplynulo, že existoval zájem návrh na prohlášení konkursu podat a touto formou obě společnosti zlikvidovat. Bývalý zaměstnanec KB a.s. vypověděl, že zcela nečekaně obdržel od tehdejšího ředitele KB příkaz přestat úvěrovat obě společnosti s tím, že pokyn tehdejší ředitel KB, a.s. obdržel od tehdejšího předsedy Fondu národního majetku Romana Češky, a pokyn FNM vydal patrně ex. ministr průmyslu Ing. Vladimír Dlouhý. Zákaz úvěrovat uvedené společnosti vedl logicky k insolvenci (jak potvrdil znalec vyslechnutý v řízení 5 T 26/2008) a k možnosti žalované podat návrh na prohlášení konkursu. Přístupové protokoly k EU (www.eur-lex.europa.eu) - přístupový protokol č. 2 o restrukturalizaci českého ocelářského průmyslu obsahoval závazek tehdejších vlád zlikvidovat podstatné části ocelářských kapacit nejen v kladenských hutích. Poldi byla zlikvidována tehdejším ministrem průmyslu Ing. V. Dlouhým a předsedou Fondu národního majetku R. Češkou prostřednictvím Komerční banky, a.s. Příkaz k zastavení úvěrování obou společností umožnil Komerční bance (státu) podat na obě společnosti návrh na prohlášení konkursu. Komerční banka, a. s., tehdy vlastněná Fondem národního majetku, prostřednictvím JUDr. Jiřího Černého, tehdy ředitele právního odboru, podala dne 18. dubna 1996 návrh na prohlášení konkursu na společnost Bohemia Art, spol. s r.o. a tento konkurs byl prohlášen dne 15. 4. 1997. Krátce na to byl prohlášen konkurs i na společnost Poldi Ocel. JUDr. Černý se vyjádřil, že mu toto bylo nařízeno. Není pochyb, že obě společnosti byly zlikvidovány záměrně. Na základě jednoho podpisu úředníka KB a.s., zaniklo 8 prosperujících závodů Bohemia Art, spol. s r.o. a dvě Poldovky. Pro upřesnění žalobce uvádí, že ředitelka jedné pobočky Komerční banky paní Kaplanová převzala v kanceláři Poldi Kladno neodvolatelné akreditivy v hodnotě 820 mil. Kč s tím, že zajistí profinancování výroby a zároveň krytí nedoplatku poslední splátky poskytnutého úvěru u KB v hodnotě 50 mil. Kč. Tyto akreditivy předala tzv. finančníkovi z Vídně panu Baraku Alonovi, který následně okradl Komerční banku o 11 miliard Kč. Tyto transakce vyřizoval lobbista sociální demokracie Ing. Šlouf. Tímto činem byly kroky KB podvodné a byla tím zahájena likvidace celé ekonomicky spjaté skupiny.
Důkaz:výslechem žalobce výslechem Hany Dvořákové výslechem JUDr. Jiřího Černého s výhradou důkazů dalších Pouze účetní hodnota společnosti Bohemia Art, spol. s r.o. činila 1 mld. 82 mil. Kč. Účetní hodnota společnost Poldi Ocel činila 1 mld. 750 mil. Kč. Obě společnosti provozovaly všechny výrobní agregáty a zaměstnávaly celkem 8000 zaměstnanců. Dne 26. 11. 1996 byl žalobce Vladimír Stehlík se svým synem Marko Stehlíkem zatčen a umístěn do vazební věznice Praha - Ruzyně. V období jejich vazebního stíhání bylo vyvezeno ze skladů Poldi Ocel 30 tisíc tun výrobků na sklady Kruppových závodů v Essenu v BRD v celkové hodnotě 240 mil. USD. Marko Stehlík byl propuštěn na kauci a žalobce na slib. V době vazebního stíhání nařídil tehdejší ministr průmyslu Ing. Vladimír Dlouhý zastavit výrobu, propustit všechny zaměstnance a vše prodat. Majoritní vlastník obou společností Vladimír Stehlík - žalobce trvá na náhradě škody za likvidaci obou společností s následným zánikem 10 závodů, propuštěním 8 tisíc zaměstnanců, likvidací všech již uzavřených i budoucích zakázek, za ztrátu ocelí na skladech a ušlý výdělek v paušální částce ve výši 9 miliard 500 milionů Kč (z jedné miliardy Kč musí být vyplaceno všem zaměstnancům odstupné ve výši 4násobku mzdy dle kolektivní smlouvy a odškodné, a to i pozůstalým). Likvidace obou společností byla organizovaným trestným činem. Žalobce je přesvědčen, že pokud měla být hutní výroba v ČR silně omezena, utlumena, nemělo k privatizaci tohoto podniku vůbec dojít. Neměla být vyhlášena veřejná soutěž, účastníkům této veřejné soutěže nebylo nic známo o tom, že Poldi má být zlikvidována. Žalobce jako vítěz veřejné soutěže byl uveden v omyl a cítí se podveden. Veškeré kroky žalované po uzavření kupní smlouvy na 66 % obchodní podíl Poldi Ocel ztěžovaly od počátku vítězi soutěže výkon vlastnických práv, převedeno bylo pouze 10,2%, dále docházelo k pozdnímu vydávání movitého majetku, avšak zejména oddělení energetického centra bylo zcela nelogickým krokem, provoz Poldi nesmírně zatěžujícím krokem.
Důkaz:výslechem žalobcevýslechem Ing. Františka Soukupa protokoly z jednání u Krajského soudu v Praze (2017), č. j. 5 T 26/2008 s výhradou důkazů dalších Celková účetní hodnota celé ekonomicky spjaté skupiny byla určena mezinárodní společností Lloyd ve výši 48 mld. Kč, a to u 10ti fungujících výrobních závodů. Jelikož došlo k fyzické likvidaci všech podniků, lze předpokládat, že v případě neúspěchu žalující strany může dosáhnout škoda až do výše 200 mld. euro, a to v případě, že by žalobu projednal mezinárodní soud. Cílem oceláře Vladimíra Stehlíka - žalobce, je vyhnout se mezinárodnímu soudu s jasným cílem: zachránit výrobní tajemství patřící České republice a zachovat tak výrobu pro příští generace. S tímto záměrem seznámí žalobce nezávislý soud při ústním jednání. Žalobce požaduje částku 9 mld. 500 milionů korun převést na účet u České spořitelny v Praze. Zároveň bude předložena soudu k nahlédnutí veškerá fotodokumentace zničených podniků a hotových ocelových výrobků vyvezených na sklady v BRD. Žalobce je přesvědčen, že Poldi Ocel neměla být privatizována, žalovaná pochybila, když privatizovala společnost, která byla určena k likvidaci, jak vyplynulo z průběhu trestního řízení konaného v loňském roce u Krajského soudu v Praze. Tímto chybným krokem žalované byla (nejen) žalobci způsobena značná škoda, neboť na tento chybný krok navazovaly návrhy na prohlášení konkursů na obě společnosti. Žalobce byl v důsledku těchto kroků ze strany žalované připraven zejména o společnost Bohemia Art, spol. s r.o., která zahrnovala 8 prosperujících závodů.
Důkaz:výslechem žalobce protokoly z jednání u Krajského soudu v Praze, č.j. 5 T 26/2008 přístupové protokoly k EU - protokol č. 2
Z výše uvedených důvodů žalobce navrhuje vydání tohoto
r o z s u d k u : Žalovaná Česká republika je povinna uhradit žalobci Doc. akad. arch. Vladimíru Stehlíkovi na náhradě škody částku 9 mld. 500 milionů korun českých, a to do 3 dnů od právní moci tohoto rozsudku.
V Praze dne 15. ledna 2019 Doc. akad. arch. Vladimír Stehlík
Komerční banka se tehdy dopustila organizovaného trestného činu. Z toho důvodu bude podána žaloba na obstavení veškerého movitého majetku Komerční banky v ČR. Po úspěšném rozhodnutí soudu se samozřejmě počítá s režijními náklady pro všechny zúčastněné strany.

Válečné reparace.

9. února 2019 v 13:32 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů

Zdravím

a k informaci zasílám informaci o tom co se odehrálo na


26. SCHŮZI POSLANECKÉ SNĚMOVNY 22. 1. 2019


Byl přednesen NÁVRH NA ZAŘAZENÍ NOVÉHO BODU PROGRAMU SCHŮZE " NĚMECKÉ VÁLEČNÉ REPARACE",Stenozáznam vystoupení:


Místopředseda PSP Tomio Okamura:


Vážené dámy a pánové,

dovolte mi navrhnout zařazení nového bodu na jednání Poslanecké sněmovny s názvem Německé válečné reparace.


Je nutné otevřít nedořešenou otázku válečných reparací, tedy náhrady škod, které nám dodnes dluží Spolková republika Německo jako nástupce hitlerovského Německa

Podle našich konzervativních odhadů na základě porovnání průměrných mezd tehdy a dnes nám k dnešku Německo dluží 10 až 15 tisíc miliard korun.


Tyto naše peníze mělo Německo po 70 let k dispozici a mohlo s nimi úspěšně budovat prosperitu. Nám naopak tyto peníze dodnes chybí a bezesporu se můžeme ptát, za čí peníze mají Němci vysoké platy, vysoké důchody a za čí peníze si koupili naše fabriky v devadesátých letech, z nichž opět mají miliardové zisky naši drazí sousedé.

Téma válečných reparací je zcela úmyslně zamlženo nepravdami, proto mi dovolte shrnout pár faktů.


Zaprvé Česká republika se svých tzv. reparačních nároků vůči Německu plynoucích z tzv. Pařížské dohody nikdy formálně nevzdala, na čemž nic nemění ani právně nezávazná Česko-německá deklarace o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji z 21. ledna 1997.

Tento fakt nám před týdny potvrdil i nový pan ministr zahraničí Petříček. Z Pařížské dohody vyplývá, že do reparací se nikdy neměl, a dokonce nesměl počítat majetek sudetských Němců zabavený v rámci a v důsledku jejich odsunu.

Výše československých reparačních nároků činila podle našeho ministerstva v dobové měně 306 miliard korun československých. Ze strany Německa bylo Československu z tohoto nároku vyplaceno jen 230,1 milionu korun československých. Profesor Jan Kuklík z Právnické fakulty Univerzity Karlovy uvádí - cituji: "V roce 1945 došlo jen k předběžnému vyjádření Německem způsobených škod. Československo tak na pařížské reparační konferenci uplatnilo pouze 11 583,5 milionu amerických dolarů v hodnotě roku 1938. Dodatečně byla celková výše československých nároků na reparace vyčíslena na 19 471,6 m ilion u d olar ů. Celkem však bylo Československu od mezispojeneckého reparačního úřadu v Bruselu a přímými restitucemi československého majetku skutečně uhrazeno jen 91,3 milionu dolarů. Německo vyplatilo v reálu tedy jen směšný zlomek." To je z citace pana profesora Kuklíka z Právnické fakulty Univerzity Karlovy.

K tomu je třeba dodat, že uvedených 306 miliard nebyla konečná suma, protože v čase konání pařížské a později postupimské konference naše republika škody teprve sčítala. Pan doktor Richard Král vyčíslil náhrady na 360 miliard korun v hodnotě roku 1945 a vyslovil zásadní názor: agresor má povinnost hradit škody, které válkou způsobil.

Dr. Richard Král je expert na mezinárodní právo, který se řadu let zabýval na Ministerstvu zahraničních věcí majetkoprávními otázkami a tyto informace napsal v článku s názvem Agresor má povinnost hradit škody, které válkou způsobil, který vyšel v deníku Právo 9. listopadu 1993. Pochopitelně, naši přední právní experti se shodují na tom, že náš nárok na odškodnění je stále platný a měli bychom ho vymáhat.

Všechny vlády od momentu, kdy bylo možné otázku reparací Německu položit, tedy od jeho sjednocení, naopak buď mlčí, nebo mlží, nebo dokonce lžou.


A je načase ptát se, proč někteří naši politici doslova odmítají žádat po Německu dlužné peníze.

Ukázkovým příkladem rozdílného postupu byla vyjádření po podpisu Česko-německé deklarace v lednu 1997. Zatímco česká strana mlžila a strašila nároky sudetských Němců s tím, že deklarace na jedné straně sice ukončuje naše nároky na reparace, ale na druhé straně přináší úlevu, protože ukončuje také nároky sudetských Němců, tak německý kancléř Kohl ihned po podpisu na tiskové konferenci prohlásil, že majetkových nároků sudetských Němců se deklarace nijak netýká.

Člověk by řekl, že každá země podepsala jinou dohodu, a pravda je, že české a německé texty, které připravovali Němci, se zřejmě lehce lišily, protože byly šité na míru publika dané země.

Bylo by dobré, aby česká vláda vyčíslila spravedlivé nároky České republiky vůči Spolkové republice Německo a tyto nároky následně uplatnila.

V tomto smyslu jsem také již směřoval dotaz na ministra zahraničí Petříčka. Pan ministr zahraničí mi odpověděl v tom duchu, že vlastně neexistuje orgán, kde bychom mohli žádat rozhodnutí válečné reparace, a vymáhat je prý otázkou politického rozhodnutí vlády, která by takový postup v žádném případě nepovažovala za šťastný s ohledem na jeho nepředvídatelné důsledky a na skutečnost, že by to narušilo celkové klima vzájemné důvěry panující v Evropě v posledním desetiletí.

Z mého pohledu tohle není argument, ale výmluva. Nechápu, jaký k ní vede důvod. Bojíme se Německa? To, že je naším obrovským dlužníkem, nás přece naopak staví do daleko silnější role, než když poníženě o nárocích budeme mlčet a vzdáme se jich výměnou za drobky, které Němcům spadnou ze stolu, které hoduje 70 let za naše peníze.

Pro ty, kteří na tohle neslyší, mám skvělou zprávu. Německo splatilo poslední část reparací z první světové války v roce 2010, a to dokonce skupině soukromých finančníků, kteří pohledávky skoupili.

Je vidět, že když se chce, tak to jde, a tomu, kdo si o dluh řekne, Němci nakonec zaplatí.

Ale tady přece nejde jen o Němce a Německo, ale hlavně o to, že ty peníze přece nepatří tady nám, ale našim předkům, které německý stát okradl, zotročil a vraždil.


Až zase budeme v souvislosti s církevními restitucemi poslouchat, že co bylo ukradeno, musí být zaplaceno nebo vráceno, zvlášť ze stran, které jezdí na sjezdy Sudetoněmeckého landsmanšaftu do Německa, mám na mysli KDU-ČSL, mějme na mysli, že když druhá světová válka skončila, byla Evropa, zvláště východní, střední a jižní, zničena. Při svém ústupu německá vojska za sebou nechávala doslova spálenou zemi.

Tisíce měst a desítky tisíc vesnic byly zcela destruovány. Za tuto hroznou spoušť, především však za nepředstavitelné útrapy, krev občanů podmaněných států, za desítky milionů mrtvých odpovídalo Německo, které s dosud nevídanou brutalitou a barbarismem vedlo válku, kterou samo označilo za totální.

Z Čech a Moravy bylo deportováno do Německa 750 tisíc občanů na nucené práce k vojenským účelům. Po obsazení Československé republiky 15. března 1939 se Němci zmocnili velkých zásob surovin a potravin. Odvezli do Německa velké množství vozového parku včetně lokomotiv, vagonů, parníků a trolejbusů, vybavení laboratoří a uměleckých muzeí, knihy, obrazy, umělecké předměty, zařízení i nábytek. Ukradli zlatý fond a všechny československé valuty včetně 23 tun zlata, které tehdy mělo nominální hodnotu 5,265 milionu liber šterlinků. Oloupili české banky a mnohé české průmyslov&eacu t e; podn iky, vyloupili a přisvojili si veřejný soukromý majetek. Němci nám kradli a ukradli, co jen mohli, včetně potravin. Využívali naše lidské i výrobní kapacity na samý okraj jejich konečného upotřebení. Ožebračili nás, týrali statisíce našich lidí v koncentračních táborech, byli odpovědní za smrt 360 tisíc našich spoluobčanů.


Německo svůj dluh dodnes nesplatilo a je naší povinností žádat spravedlnost a náhradu maxima škod.

Pracovník německé úklidové firmy si v průměru v Německu vydělá v přepočtu 48 tisíc korun měsíčně a průměrná mzda v Německu je v přepočtu 92 tisíc korun měsíčně, přičemž třeba potraviny má za stejnou nebo nižší cenu a bydlení je také srovnatelné.


Je vyloženě sprosté, když český dělník má třetinu co Němec a důchodce má ještě méně, a to i proto, že Německo si užívá peněz, které patří naší republice a jejím občanům.


Přátelé buďme, ale dluhy si plaťme. Nezávidím Německu ani euro, které si poctivě vydělají, ale je nefér, když dlužník vesele hoduje, rozdává dokonce africkým a arabským migrantům a věřitel kouká hladově za plotem.


Na závěr mi dovolte přednést návrh usnesení, o kterém navrhuji jménem SPD hlasovat, pakliže by byl tento námi navržený bod schválen na pořad schůze Poslanecké sněmovny, a uvidíme, jestli nás nějaká další strana podpoří. Usnesení zní: "Poslanecká sněmovna žádá vládu České republiky, aby zahájila jednání s vládou Německé spolkové republiky o vyčíslení a zaplacení válečných náhrad, které nám dluží německý stát podle mezinárodních dohod po druhé světové válce."

A ještě jednou pro pana předsedu zopakuji návrh bodu. Navrhuji zařadit bod jako bod na dnešní schůzi po pevně zařazených bodech, a to s názvem Německé válečné reparace. Děkuji za pozornost.

Závěr: návrh NEBYL PŘIJAT. Ze 187 poslanců bylo pro 34, proti 129, zdrželo. se 24

ZDE SE MŮŽETE PODÍVAT JAK KDO HLASOVAL http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=68890

Plzeňská práva- tedy jejich Sorbona.

5. února 2019 v 22:14 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
Plzeňská práva aneb Něco před spaním L(( ...aneb jsme sice v prdeli, ale je to naše vlast:-)))
Mám toho na román. Ale přečtěte si, prosím, alespoň v několika bodech, kam všude sahají chapadla mafie kolem plzeňských práv a jejich bosse Milana Kindla. A pak si to hoďte... Kindl je novodobým Leonardem da Vinci. Českého postbolševického práva. Shrňme si, co tento 55letý renesanční divous zvládá: žatecký rodák byl soudcem, vědeckým pracovníkem, vlastní advokátní kancelář, působil jako děkan, proděkan i šéf katedry občanského práva na PF ZČU, byl ředitelem Ústavu státu a práva AV, členem představenstva České advokátní komory, vedoucím redaktorem specializovaného časopisu Právník, rozhodcem v miliardových kauzách, v dalších případech autorem odborných posudků (mj. stamiliardová státní zakázka na likvidaci starých ekologických škod), romanopiscem z justičního prostředí, chovatelem mývalů... Ale hlavně je klíčovým hráčem široce založeného zločinného spolčení. Jeho jméno a jméno plzeňské právnické fakulty se objevují mj. v policejních spisech Berkova gangu a Krakatice (Mrázek, Sekyra, Íčko, Téčko..). Níže uvedené informace pocházejí z veřejných zdrojů nebo z mého osobního sedmiletého bádání v oblasti justičních (konkursních) zločinů. VŠKE - škola konkursní mafie. Krátce po dvouměsíčním studiu u Kindla na plzeňské PF si někdejší chomutovský taxikář a pozdější správce konkursní podstaty Jan Haragonzzo založil Vysokou školu Karla Engliše (VŠKE) se sídlem v Brně. V mezidobí kradl coby člen tzv. Berkova gangu v rámci podvodných konkurzů na severu Čech. Svého dalšího kumpána (též obžalovaného ze zločinného konkursního spolčení) Vladimíra Větrovce udělal na VŠKE prorektorem. Nova zveřejnila část odposlechu, v němž se Větrovec chlubí "tykačkou" s Kindlem, zajištěním absolutoria pro Haragonzzu a sjednáním dalších kšeftů. Členy akademické rady VŠKE byli mj. bývalý šéf ústecké Setuzy (firma mafiánů Mrázka a Pitra) František Janů, senátoři Pavel Eybert, Jan Nádvorník (oba ODS), Adolf Jílek a Milan Špaček (oba KDU-ČSL; Jílek nedávno přeběhl do Kalouskovy TOP 09). Prorektorem pro rozvoj se v r. 2007 stal bývalý hlavní manažer ODS a exsenátor Jaroslav Jurečka. V další expanzi do Prahy měl VŠKE pomáhat kultovní starosta Prahy 5 a jeden z pochybných Kindlových rychložáků Milan Jančík (ODS). Předsedkyně akreditační komise MŠ ČR Vladimíra Dvořáková uvedla v pořadu OVM na ČT, že komise byla pod obrovským tlakem, aby Haragonzzově VŠKE udělila licenci pro magisterské studium (rozuměj: konkursní výtečníci by mohli s tituly šmelit podobně, jako se to naučili u Kindla). Později čelili členové komise diskreditační kampani... Dalším důkazem o alarmujícím propojení světa mafie, policie a politiků na půdě Haragonzzovy školy je osoba výkonného manažera školy a šéfa její dozorčí rady. Tím je Miroslav Strnisko, před tím šéf brněnské expozitury protikorupční policie. Již před lety bylo v rámci kauzy Berka vyšetřeno i přiznáno klíčovým svědkem, že jiný krajský šéf protikorupční policie - mjr. Dvořák z Ústí nad Labem - bral od mafie úplatky za to, že zajistí konkursnímu gangu beztrestnost a podvody nebudou vyšetřeny. To se také stalo... V předchozí verzi webové prezentace VŠKE byl jako sponzor školy uveden Golf Club Ještěd. Tedy subjekt vzniklý při hřišti ukradeném konkursní justiční mafií mně resp. mojí rodině. Jedinou pobočku si tato brněnská "škola" zřídila v Liberci (sic!) Současnými okupany ("majiteli") ukradeného golfového hřiště Ještěd jsou manaželé Vajnerovi z Liberce. Jinak též vládci hazardu v severních Čechách a majitelé známého libereckého Centra Babylon. Paní Vajnerová je též 1. náměstkyní krajského hejtmana S. Eichlera (ČSSD). Členem Akademické rady VŠKE je generální ředitel Centra Babylon ing. Vlastimil Čadílek.
Arbitráže - největší dojná kráva státu. Doc. Kindl bude rozhodovat o miliardách, které stát zaplatí v letité (a nesmyslné) arbitráži Diag Human. Za touto firmou stojí švýcarský reemigrant Josef Šťáva, přítel a soused exministra financí a faktického vůdce TOP 09 Miroslava Kalouska z jihočeské Bechyně. Kindl zastupuje v arbitráži český stát.(!!!)Jeden z konkursních mafiánů mi soukromě svěřil, že ihned po propuštění několika zadržených členů gangu po skandálu s podvodným Berkovým konkursem na Union Banku si dali povazební několikadenní relax na golfovém hřišti v Bechyni "u Kalóska se Šťávou"...Za podivných okolností se stal třetím (klíčovým?) arbitrem v kauze Diag Human Kindlův zatím nedostudovaný žák Petr Kužel, pražský zastupitel za ODS. Málo se ví o další rozhodcovské roli Kindla a to v případu Prodeco. Ta je vlastněna Severočeskými doly, a.s., dceřinkou ČEZu. A jsme zpátky na lince: ČEZ - Roman - "plzeňská skupina" (mj. Škoda Plzeň) - Pospíšil - PF ZČU - Kindl - konkursní mafie... Další (a neméně důležité) Doc. Kindl byl (je !?) externím poradcem prezidenta ČR Václava Klause. Ve zveřejněných odposleších v rámci kauzy Berka se aktéři domlouvají, že pro jednoho z mafiánů zajistí možnost nechat se titulovat při
zahraniční cestě coby poradce prezidenta ČR.Vím o nejméně dvou případech, kdy byly v rámci zmanipulovaných konkursů okradeny dokonce osoby ze širšího okolí prezidenta V. Klause. Primátorka Chomutova (bydliště Kindla a taxikářský štafl majitele VŠKE Haragonzzy) Ivana Řápková (ODS) vykonávala před svým zpolitizovaným cikánobijstvím funkci správkyně konkursní podstaty. Za tímto účelem "vystudovala" Kindlovu fakultu; nepamatuje si na učitele, nemá index, diplomku… Konkursy (obživu) jí přidělovali výtečníci z Krajského soudu v Ústí n.L., včetně soudce Berky. Absolvent plzeňských podvodnických práv a předseda ústavněprávního (!!) výboru PSP PČR Marek Benda (ODS) označuje mafiánské poměry na fakultě jako "moderní přístup školy ke studiu". Haragonzzo vydíral předního českého novináře, který se kauzou konkursních podvodů intenzivně zabýval. Dovytracena dopadla jako obvykle kauza objednávky vraždy žurnalisty. Ohledně "užhorodské stopy" plzeňské kauzy upozorňuji, že na Ukrajinu utekl vůdce liberecké větve konkursní mafie David Murdych. Už půl roku se nedostavuje k soudu, kde mu za vydírání mé rodiny hrozí 8 let natvrdo, a advokát ho omlouvá "pobytem v zahraničí". Jako červená nit se kauzami podvodných konkurzů linou jména příslušníků někdejší StB. Všimněte si, že se v kauze nemluví o penězích za lžitituly. Proč taky?! Možná někdo něco dal nebo vzal, ale to byl jen by-product spolčení.
Šlo o daleko víc. Konkrétní příklad mi popsal soukromě aktér konkursní mafie: "Jednou nás seznámili na takové společenské akci s doktorkou X. ze státního zastupitelství. V řeči si postěžovala na potíže se synem, kterého nemůže dostat na práva. Tak jsem jí nabídl, že jí rád pomůžu. Ten kluk byl fakt blbej, ale zmákli jste to bez problémů." Předpokládám, že to tehdy řešili přes Kindlovu Plzeň a doufám, že J. Pospíšil dostojí svému slovu a všechny pochybné studenty zveřejní na webu; pak dodám i konkrétní jméno. Z paní doktorky se stala později soudkyně a právnické mafii se "investice do blbečka" pořádně okotila. Bez zajímavosti není ani to, že další příbuzný paní doktorky se řadu let pohybuje v různých funkcích u exprimátora Ústí nad Labem a exministra čehokoli Petra "Velrybáře" Gandaloviče (ODS). Haragonzzo a Větrovec byli blízkými přáteli exšéfa Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) Jana Mareše, kterému dávali různé dárky, půjčovali auta apod. Tato instituce zjišťuje a shromažďuje nejcitlivější údaje o osobách a firmách důležitých pro ČR. Mafii se podařilo dokonce učinit Větrovce v NBÚ členem rozkladové komise. Jiný vysoký činitel NBÚ Martin Hejl byl klíčovým kumpánem zavražděného kmotra mafie Františka Mrázka ve státní správě. Bezpečnostní prověrkou od NBÚ končívá pravidelně své výmluvy exministr vnitra Ivan Langer (ODS) kdykoli, když se vykrucuje z podezření o svém napojení na organizovaný zločin... Naháněčem dušiček pro Kindlovu fakultu byla soukromá VŠ v Karlových Varech. Na ní působili mj. Kindl, Pospíšil, Bruna a expremiér Stanislav Gross (ČSSD) - ten v mimořádně vtipné pozici "asistenta ředitele Ústavu pro prevenci negativních jevů ve společnosti". Představitelé této "školy" figurují v kauze okradení německého investora golfového hřiště Cihelny u KV Petera Vöcklinghause a to bezprecedentním a médii dosud zjevně nepochopeným způsobem. Za zády německé kafky provedl jeho český společník a jednatel Peterka ve spolupráci s grófy západočeského "práva" bleskový podvodný konkurs a krásné a hodnotné hřiště spadlo do klína za babku právě jim. ČR hrozí miliardová platba z arbitráže.
Pořádek má na plzeňských právech zjednat exministr spravedlnosti s neexistujícím titulem "pověřený děkan" Jiří Pospíšil (ODS). Absolvent podvodnické školy, učitel na ní, člověk spojený s karlovarskými právnickými lumpy, exministr za řádění justiční mafie v kauze Čunek (s advokátem a dalším pochybným plzeňským doktorem Brunou), dlužník a srab, poslanec, vysoký představitel a volební lídr ODS. Neakceptovatelné! (kde je mj. nezávislost akademické půdy?!) To si z vás zas jen tak dělají legraci, že tento "krizový manažer", jak si nyní sám říká, nebude dělat něco jiného, než hasit alespoň ty největší maléry u politicky, mafiánsky či jinak establishmentem spřízněných a v Kindlově aféře namočených... Chci upozornit, že tato široce a zvláště v elitních vrstvách založená mafie jen nekradla v rámci podvodných konkurzů, nekradla na státní účet a nekšeftovala pouze s lžidoktorskými tituly. Podle autentické informace, kterou mám od přímého účastníka gangu, dokonce nejméně v jednom případě i vraždili (resp. nechali zabít)! nepohodlného severočeského právníka (s titulem nikoli z Plzně, ale z pražské PF UK). Jeho násilná smrt byla před lety uzavřena jako sebevražda. Snad nikoho už tady ani nepřekvapí, že lump s právnickým titulem, který se mi s tímto jejich "úlovkem" pochlubil, byl za Topolánkovy vlády vyslán do velmi vysoké úřednické pozice EU přímo do Bruselu... Na co ještě čekáte? Nač platíte daně? Na arbitráže, školní, konkursní a jiné rejdy Kindla a jeho kumpánů? Existuje vůbec Česká republika jako alespoň stínový právní stát? Těžko. Hádejte se o Paroubkovi, volbách, poplatcích, balíčcích, radaru, LS, o fotbalu,... stejně jste jen loutky ve hře výše uvedených lidí...
Aleš Vébr, idnes.cz