close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Lidé by se neměli bát své vlády, ale vláda by se měla bát svého lidu

Více najdete po kliknutí na další naše blogy:

ers-blog.webnode.cz

ers-blog4.webnode.cz

Děkujem Ameriko.

10. května 2019 v 4:17 | ERS |  Články ERS
Děkujem Ameriko !!!
Tak zase skončily oslavy vítězství nad Fašistickým Německem, sleduji to již hodně řádku let a stále to nemá ten šmrnc. Pořád mi něco chybí, no prostě to nemá tu správnou štábní kulturu, a dalo by se to dokonale vylepšit. Celkově jsem spokojen v rámci republikových oslav, jen u těch Plzeňských to nemá ten správný šmrnc. Následujícím rokem budou tak nějak už zase kulatiny, tedy 75 let od konce války a tak bych to viděl na nějakou jistou úpravu.
Ve státě je mnoho různých sdružení ohledně rekonstrukcí jak bitev, tak i různých sběratelů armádní techniky. Tak třeba na Moravě každým rokem dělají rekonstrukci bitvy Rudé Armády s Wehrmachtem a složkami SS. Pro obyvatele je to jisté zpestření a současně pro mladé i poučné co se vše z těchto dějiných událostí vlastně stalo, tak lépe pochopí i co to válka skutečně je. V našem státě se zachovalo slušné množství všemožné druhoválečné techniky a existuje také velké množství jejich obdivovatelů včetně technických nadšenců.
V celku Čech a Moravy je to slušné až na Západní Čechy osvobozené armádou USA, tady to poněkud nehraje a přitom by to bylo pro rekonstrukci podstatně levnější ve všech směrech. Příznivci US-army dělají každoročně tak zvané "spanilé jízdy" na Plzeňsko a tady je ten bod kde je nevyplněná ta rekonstrukce. Zde by se měla také objevit Německá armáda tedy Wehrmacht a složky SS, ti by se měli držet té "spanilé jízdy" a doprovázet tuto US-army. V Plzňi bylo tou dobou více jak 2x Německé armády než Americké a "nebyli v nějakém lágru" -tedy v zajateckém táboře. Důstojníci měli osobní zbraně a vesele popíjeli s vojáky US-army. Tato rekonstrukce by byla pro Německou armádu dokonalou chlastačkou a nemuseli se válet v blátě jak na rekonstrukcích na Moravě.
No, a zde by se dala dokonale využít či otevřít mladým oči, co to byla válka. Jistě by se našel někdo kdo by vytvořil soubor dokumentů a autentyckých fotografií z konce války na Plzeňsku. Jak byla rozmlácená Škodovka, městské části a také seznam obětí včetně té dětské školy. To by mohlo být u Německých vozidel vystaveno jako memento. Vše bych ještě doplnil hlášeními o chování US-army jak likvidovaly potraviny, radiopřijímače, látky a jiné komodity. Dále bych uvedl podle pamětníků kolik dní hořely ohně spalující všemožné zboží které byli zabaveny našim občanům, a aby toho nebylo málo, tak i chování ožralých vojínů US-army k našim ženám a děvčatům.
Ve škole jsem seděl se spolužákem který měl jen mámu, byla to švadlena a co jsem si ji pamatoval, nikdy se nevdala. Po letech jsem se dozvěděl její příběh: když se vracela z práce z krejčovské dílny, tak se ji zmocnila parta ožralých osvoboditelů a vykonaly na ní grupensex, v nemocnici ji dali poněkud dohromady, ale stejně otěhotněla. I přes žalobu na jejich velitelství se nic nestalo, měla i svědky kteří se ji snažili zachránit, ale proti Thomsonu nic nezmohly. Až v padesátých letech dostávala nějaké odškodnění, zažila poněkud drsný šok a nikdy se nevdala a ani neměla snahu se s někým seznámit. Toto mi sdělil tedy můj spolužák po letech. Tak tedy díky Ameriko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama