close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Lidé by se neměli bát své vlády, ale vláda by se měla bát svého lidu

Více najdete po kliknutí na další naše blogy:

ers-blog.webnode.cz

ers-blog4.webnode.cz

Červen 2020

Babiš a číslo 653.

29. června 2020 v 18:13 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů

Číslo 653.


Proto tolik křiku na Letné, jde jim o krk.Usnesení čísla 653. Už je na ofic. stránkách Poslanecké sněmovny 6.6.2019 v 10.40 přijala sněmovna usnesení zavazující Babišovu vládu, aby začala vyšetřovat zločiny privatizace v letech 1992 až 2005 a aby připravila zákony, aby co bylo ukradeno, bylo vráceno - třeba OKD, třeba Mostecká uhelna, třeba Škoda Plzeň.
Číslo usnesení je 836.Proti usnesení hlasovali ODS a jinak sabotovali všichni z TOP-09, STAN, KDU-ČSL.Hlasování v PDF jako příloha. Tisk usnesení ještě parlament nezpracoval. Mainstreem o něm mlčí. O to víc křičí - bude demonstrace! Poprvé od listopadu 1989 se budou vyšetřovat zločiny privatizace.Proto musí Babiš pryč. Proto "Čapí hnízdo".Proto státní zástupci a soudy se snaží vytvořit si páky na premiéra Babiše, aby k vyšetřování zločinů privatizace nedošlo. Hodně soudců a státních zástupců má totiž "špínu za nehty". Kdo demonstroval proti Babišovi, hlasoval proti vyšetřování zločinů privatizace.Je to jasné, čeho se bojí.Je jasné, kdo jim platí a kdo a hlavně kteří politici vystupují na demonstracích.

Babiš a privatizace.

29. června 2020 v 18:10 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
Nyní bychom se věnovali pořadu schůze, s tím, že pevně zařazeným bodem je
227.Nezaplacené podniky privatizované vládami ODS, ODA a KDU-ČSL v letech 1992 - 1998
Požádám kolegu Krejzu, aby zaujal místo u stolku zpravodajů. Poté bych vyzval, aby za mě někdo také zasedl u stolku zpravodajů. Přihlášený do rozpravy je pan kolega Valenta. Až budu chtít vystoupit, tak požádám kolegu Pikala, aby mě na chvilku vystřídal. Nyní tedy pan poslanec Valenta. Než se ujme slova, pan kolega Profant se omlouvá od 9.00 do 9.30, resp. omlouval, už je tady, a pan kolega Koten do 11 hodin.
Pane poslanče, máte slovo.
Poslanec Jiří Valenta:
Děkuji za slovo. Vážený pane předsedající, vážené dámy, vážení pánové, tak napotřetí poté, co jsem přihlášen, na mě došlo. Mé vystoupení nebude krátké, nebude ani dlouhé, myslím si, že bude tak akorát. Chtěl bych vás seznámit s některými aspekty, které proběhly v rámci privatizačního projektu v rámci velké privatizace, kuponové privatizace u nás v České republice. My jsme tady dnes proto, abychom tyto podezřelé aspekty privatizačního procesu projednali.
Na tento celý proces nemohou být některé pravicové strany, myšleno například ODS, KDU-ČSL, ale ani přeběhlíci z jejich řad do TOP 09, pod jejichž kuratelou se odehrál, nikterak hrdy. Řekl bych snad, že ba právě naopak. A je jen ke smůle všech poctivých občanů, že v České republice doposud neexistuje žádné specializované pracoviště, které by se takto provedenými zlodějnami, tunely, podvody, zneužíváním informací v obchodním styku, porušováním povinností při správě cizího majetku a mnoha jinými těžkými hospodářskými kriminálními delikty zaobíralo a event. iniciovalo trestní stíhání tehdejších pachatelů. Trestné jednání ve stylu Viktor Kožený či Zdeněk Bakala v žádné civilizované společnosti prostě trpět, a navíc dokonce promlčet, tedy prominout, nelze. A právě pravicové strany by na toto měly dbát. I díky jejich přispění je dnes soukromý majetek stavěn snad ještě více než lidský život. ***
(10.10 hodin)
(pokračuje Valenta)
Osobně si dokážu představit, že jakýsi úřad dokumentace a vyšetřování zločinů privatizace, díky které se rozplynuly v černé díře stovky miliard, by ani dnes rozhodně nebyl bez práce, přičemž jeho činnost by zcela jistě vrátila do státního rozpočtu alespoň zlomek toho, co se podvodným jednáním z gigantického státního majetku rozebralo, či přímo, a nebojím se to říci, rozkradlo.
Pro vaši informaci, v rámci velké privatizace se přerozdělil státní majetek v hodnotě 1 200 miliard korun. 342 miliard byla hodnota majetku privatizovaného kuponovou privatizací a nemovitý majetek ve výši 107 miliard korun byl převeden bezúplatně na obce. A toto snad je jediná položka, která by mohla být optikou poctivého člověka považována za nízkoproblémovou, ba snad dokonce i oprávněnou.
Vážené kolegyně, vážení kolegové, skutečně zpackaných privatizací, někdy neúmyslně, ale především úmyslně způsobených privatizačních podvodů, často ale jen prachsprostých zlodějen, bylo možno zaznamenat v posledních třech dekádách v naší malé zemi nespočet. Já osobně pocházím a žiji v Plzni a tak se pokusím připomenout alespoň ty nejkřiklavější případy miliardových privatizačních machinací, které se odehrály právě tam a dodnes vzbuzují nejedno podezření.
Zcela jistě znáte, jak tady sedíte, významný plzeňský strojírenský velkopodnik Škoda. Bohužel také zde to vše začalo až podezřele špatným privatizačním modelem, diplomaticky řečeno, i když osobně bych se nebál používat ani i takové termíny, jako jsou podvod, krádež státního majetku, tunelování a podobně. Ale od samého počátku.
V roce 1992 svěřil Klausův vládní kabinet, který tehdy čítal, mimo jiné, 14 členů ODS, pět členů KDU-ČSL a některé další, největší českou strojírnu panu Lubomíru Soudkovi, který potom za sedm let přivedl světoznámou továrnu až prakticky ke krachu. Ta byla potom nucena se tak znovu vrátit na bedra státu, který následně dosadil do jejího čela jiného schopného kádra, kádra v uvozovkách, Martina Romana. Tehdy čerstvý třicátník asi pod pozitivním dojmem ze svých odborných zkušeností z řízení firmičky na prodej bramborových lupínků Wolf velice šikovně, alespoň tehdy pro někoho, připravil Škodu Plzeň k druhé privatizaci. A toto již státní koncern skutečně položilo na lopatky.
Mimochodem, byl to přesně stejný Martin Roman, který podle explicitního vyjádření tehdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga, a to z roku 2011, sponzoroval politické strany, a to přímo z rozpočtu ČEZu. I když exministrova slova postrádala dostatek důkazů, stala se vážným obviněním z toho, že utajované toky peněz mohly znamenat ze strany přijímacích politických subjektů značné daňové úniky. Je velkou škodou, že kolega Schwarzenberg na obhajobu svého tvrzení uvedl potom mediálně už pouze to, že TOP 09 nedostala od nejbohatšího státního úředníka v České republice Romana ani korunu. Možná i proto se takto předtím rozhovořil, ale dále svá podezření již raději nikterak nekonkretizoval.
Podle týdeníku Respekt ale mohly některé partaje dostávat od ČEZu peníze například z předraženého nákupu solárních elektráren od firmy Amun.Re či z podezřelých zahraničních investic polostátního podniku. Ale je nad slunce jasné, že komunistické straně pan Martin Roman nikdy nefandil a nikdy pro nás nebyl ani ideologicky, ani
svým chováním košer. Takže se teď zbývá jen ptát, do jakých že to rukou demokratických stran energetické peníze tehdy odtékaly.
Ale to jen tak na okraj. Vraťme se ke Škodovce. V letech 2002, 2003, kdy odpovídal za správu státního majetku Bohuslav Sobotka, získala akcie již zadlužené Škody, a to za pouhých 800 milionů korun, neprůhledná skupina Appian, která se ale ještě tehdy chytře tvářila jako americký investor. Následně se ale ukázalo, že za ní stojí skupina českých finančníků, která obchodovala s penězi podivně vytaženými ze státní Mostecké uhelné společnosti, kterou Appian zcela benevolentně umožněným finančním incestem potichu za zády státu ovládl. A bezbřehý rozprodej rodinného stříbra koncentrovaného ve Škodovce mohl začít naplno. 2004 - prodej jaderného strojírenství, hutí, kováren, dceřiné firmy Škoda Gear a slovenských Železiarní Podbrezová. Poté následoval prodej Škody Výzkum a konečně energetického strojírenství. Celkově se výnos z prodeje vyšplhal až na odhadovaných 15 miliard. A to si ještě Appian ponechal škodovácký klenot, divizi Škodu Transportation, a firmu Škoda Investment spravující firemní reality, která jaksi další náhodou získala tučné dotace na rozvoj továrního areálu. Velice zajímavé.
A teď již jen v rychlosti sumarizujme a srovnávejme. Rok 2002, kdy stát prodává Škodovku za pouhých 800 milionů korun, a rok 2004, tedy o dva roky později, kdy nový soukromý majitel prodává - teď zdůrazňuji - jen některé a méně lukrativní závody firemního majetkového portfolia za oněch zmíněných 15 miliard korun. Obě částky potom stačí jednoduše odečíst, přirozeně tu nižší od vyšší, a rázem zjistíme, jak se dá se státním majetkem efektivně, alespoň podle pomyslné ekonomické učebnice naší demokratické pravice, pracovat.
Tedy státní prodej za 800 milionů, výdělek pro privátní sektor 15 miliard. Velice hezký profit, nemyslíte?
Příklad Škodovky tedy jasně osvědčil, že se dá velice snadno a neprůhledně vydělat. Ovšem jen s tím zanedbatelným detailem, že mnohamiliardový zisk z prodeje celosvětově proslulého podniku je nyní již uložen v soukromé kapse. Že občané opět ostrouhali? No a co, koho to bude za pár let zajímat, že? Máme tady přece jiné starosti. A ti komunisté jen tak stále straší, tak co se v jakémsi boji proti nim nepokusit vytunelovat i ten stát, který oni přinesli do roku 1989? Když se kácí les, lítají třísky.
Popsaný případ Škodovky je tedy zřetelnou, velice jednoduchou a dle mého názoru nezpochybnitelnou ilustrací toho, jak se u nás v dobách privatizačních nakládalo se svěřeným více než bilionovým majetkem státu. A je zcela lhostejno, že tento paraziticko-zlodějský proces nastartoval znova převážně modrý kabinet a dokonal poté třeba i někdo jiný, byť oděný v jiném politickém dresu. Vždyť nakonec i ta opoziční smlouva byla potom k něčemu dobrá.
Ale teď vážně. Vinni jsou všichni, kdo se na okrádání národa tímto pseudodemokratickým, či rádoby privatizačním způsobem jakkoliv podíleli.
Je nutno na toto nezapomínat a nenechat si odvádět pozornost jiným směrem. A čekám, že tomu tak bude ze strany některých pravicových kolegů i dnes. Proto se, a to oznamuji dopředu a avizuji, do další diskuze již nezapojím.
Dámy a pánové, jistě uznáte, že na celý Plzeňský kraj, za který jsem byl zvolen do Sněmovny, by byl jeden, pouze byť takovýto velký a křiklavý příklad pro vaši ilustraci nejspíše málo. Proto budu ještě chvilku pokračovat a vypůjčím si pro svoji další argumentaci kauzu dalšího světového a před lety také šikovně zašantročeného podniku, Plzeňského Prazdroje.
A jak to tedy s ním tehdy bylo? Už koncem roku 1991 se rozběhla debata, jak co nejrychleji privatizovat Plzeňské pivovary. Netrvalo dlouho a v následujícím roce proběhly námluvy velice lukrativního a nezadluženého pivovaru a japonské Nomury. Jako zástupci statutárních orgánů pivovarům tehdy asistovali dva politici - Vlastimil Tlustý z ODS a pan Miroslav Kalousek, tehdy ještě pevně zakotvený v KDU-ČSL. A tak možná není ani divu, že v polovině června roku 1992 dorazila na Ministerstvo zemědělství smlouva, podle které má Nomura dělat takzvaně privatizačního poradce pivovarů a obdržet za to 2 % z prodejní ceny. Velice podezřelé až tragikomické, ovšem přesně ilustrující celý podvodný proces privatizace v České republice bylo to, že aktuálně ještě připomínkovaná smlouva již platila od května téhož roku a nikdo se ani nenamáhal tento rozpor vysvětlit a připravované trestní oznámení raději ani neopustilo zásuvky Ministerstva zemědělství. Můžeme si říkat - že by politické tlaky?
***

(10.20 hodin) (pokračuje Valenta)
Námluvy byly ukončeny privatizačním procesem, který nasměroval 70 % do kuponové privatizace. Plzeňské pivovary, již přejmenované na Plzeňský Prazdroj, potom lehce ovládla nákupem akcií IPB. Stalo se tak nedlouho před 4. březnem roku 1998, kdy celou IPB koupila za 2,5 miliardy již zmiňovaná Nomura. A teď poslouchejte, o den později převedla IPB 84 % akcií pivovaru na firmu České pivo a na oplátku od ní dostala 7,2 miliardy korun. Banka
ale platila sama sobě, neboť 12. března půjčila uvedenou sumu výměnou za směnky společnostem Bankovní holding, CzechTrade a Prosper International. Tyto tři firmy převedly peníze na účet Českého piva, které je potom zase vrátilo IPB.
Možná že se vám tento proces bude jevit na rychlé pochopení velice složitým, ale nenechte se mýlit, vše se tehdy zvládlo za pouhých, a teď poslouchejte, 14 minut - 41 minut, pardon omlouvám se za přeřek. Ale ono to stačí. 41 minut zase už není takový velký rozdíl.
Celá kauza měla ale ještě pokračování. Směnky, které zůstaly v rukou IPB v celkové výši 9 miliard, se ukázaly jako bezcenné. Krátce po krachu banky se totiž vynořila smlouva, podle níž je možné za směnky zaplatit jen bezcennými akciemi IPB. Ta ztratila na obchodu více než 7 miliard. Nomura naopak získala 22 miliard a celou společnost České pivo potom prodala jihoafrickému koncernu SAB.
Když ČSOB převzala aktiva IPB, bylo podáno na aktéry obchodu trestní oznámení. Vyšetřovatel Jiří Tvrdý obvinil osm protagonistů tohoto byznysu z úvěrového podvodu, porušování povinností při správě cizího majetku a zneužívání informací v obchodním styku. Pánové Tlustý a Kalousek se přes podezření ze střetu zájmů, které představovaly jejich styky s Nomurou, stali členy poslanecké komise pro vyšetřování krachu IPB a kolega Kalousek dokonce jejím předsedou. Komise poté popsala sice selhání státních úřadů při privatizaci a kontrole IPB, ale jaksi opomenula fakt, že banka byla svého času věřitelem ODS a ČSSD, a nezmínila rovněž ani případnou zodpovědnost politiků při ztrátě Prazdroje, ani za další bankovní tunely.
Dámy a pánové, jsem skutečně přesvědčen, že 90. léta, zejména za prezidentování Václava Havla, premiérování tehdejšího předsedy ODS Václava Klause, za prakticky neomezené vlády pravice, došlo v naší zemi k obrovským majetkovým transferům, které nejenom že ve svém důsledku poškodily a okradly občany naší země, následně měly dlouhá léta zřetelný podíl na stagnaci jejich životní úrovně, že dokonce nebyly ani provedeny podle zákonů naší země, které byly urychleně ušity na míru tehdy vládnoucím elitám, a to na úkor většiny společnosti.
Všeobjímající a všeprostupující klientelismus a dlouholetá nedotknutelnost strážců ideové doktríny sociální nespravedlnosti, kteří se na těchto zlodějinách podíleli a měli svůj efektivní podíl,
dosud neumožnily objektivní kritické zhodnocení celé této polistopadové etapy vývoje naší společnosti. A protože se jedná o historii novodobou, nám nepříliš vzdálenou, lze skutečně spravedlnosti ještě v mnohém napomoci. Občané naší země toto jistě pozitivně ocení. Státní majetek tehdy nebyl a ani dnes není v ničem horší než majetek soukromý. Ostatně naše Ústava hovoří o rovnosti vlastnických forem, a proto nemůžeme stíhat krádeže a podvody v rámci soukromého vlastnictví jinak než krádeže a podvody spáchané na majetku nás všech, na majetku státním. Zkusme pro to něco společně udělat, i když někteří z nás tomu budou zcela jistě z logických důvodů bránit. Děkuji vám za pozornost. (Potlesk z řad poslanců KSČM.) Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu poslanci Jiřímu Valentovi. Nyní je přihlášen s faktickou poznámkou pan poslanec Jan Lipavský. Mám ho tady přihlášeného, předtím tam byl kolega Bartoš, tak asi došlo k omylu. Kdo dál do rozpravy? Prosím pana předsedu vyšetřovací komise k OKD, pana Černohorského. Prosím, pane poslanče, máte slovo. Poslanec Lukáš Černohorský: Dobrý den. Děkuji za slovo. Já bych měl jenom drobnou alternativu k návrhu komunistické strany, jak tady bylo předneseno usnesení, nebo návrh usnesení, že Poslanecká sněmovna konstatuje, že v letech 1992 až 1998 došlo při privatizaci majetku atd., tak já navrhuji změnu závěrečného data z roku 1998 na rok 2005. Jde o to, že mně osobně přijde trošku pokrytecké hlasovat o tom, že pouze do roku 1998 tady docházelo k špatným privatizacím a že docházelo v podstatě k rozebírání státního majetku. Na tuto záležitost upozorňoval i Nejvyšší kontrolní úřad v roce 2003, který prováděl kontrolu právě na Fondu národního majetku, kdy kontroloval období 1997 až 2001. Jedná se o kontrolní závěr 0230, já ho tady nebudu předčítat, má to asi devět stránek, když tak si to můžete dohledat sami. A tam právě upozorňuje na dosti silná pochybení na Fondu národního majetku, která pokračovala právě i po roce 1998. Daly by se samozřejmě i po tom roce 1998 jmenovat další v podstatě špatné prodeje českého státu, které byly v podstatě orchestrovány na Fondu národního majetku. Může to být ať už OKD, Mostecká uhelná a další. Takže proto bych navrhoval, abychom změnili datum z roku 1998 na rok 2005. Rok 2005 volím proto, že samozřejmě v tom roce zanikl Fond národního majetku, ke konci roku 2005. Děkuji. (Potlesk poslanců Pirátů.) Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji panu poslanci Černohorskému. Nyní mi dovolte načíst omluvy, které došly předsedovi Poslanecké sněmovny. Pan kolega Jelínek od 9 do 9.30, pan poslanec Jan Farský mezi 14.30 a 19 hodin a pan poslanec Jakub Janda od 14.30 do konce jednacího dne.
Požádám kolegu Pikala, jestli by mě vystřídal, a přihlásím se do rozpravy. Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Ano, přebírám předsedání. Prosím, pane místopředsedo, máte slovo.
Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Pane předsedající, členové vlády, paní a pánové, já budu stručný. Já se nejdříve vyjádřím k návrhu pana kolegy Černohorského. Náš bod se jmenoval právě Privatizační zločiny od roku 1992 do roku 1998, a to z toho důvodu, že v té době docházelo k nejvyšším, k největším ztrátám. Také se týkal toho, že v loňském roce uplynula dvacetiletá promlčecí doba pro tyto věci. Cílem našeho usnesení je bod II, který citujeme, to znamená, aby bylo přijato - aby vláda připravila změny trestněprávních předpisů, nikoliv pouze trestního zákona nebo trestního řádu, které by vedly k tomu, aby privatizační kroky, které byly v rozporu se zákonem po roce 1999, mohly být dál řešeny a potrestány.
Já nemám nic proti tomu, aby rozšířeno usnesení, souhlasím s ním. Jenom se netýká vlastně toho období, které tady posuzujeme, ale pokud s tím Poslanecká sněmovna vysloví souhlas, budu jenom rád.
Dovolte mi, abych doplnil své vystoupení z 9. května, kdy jsem přednášel usnesení, a potom ho v podrobné rozpravě znovu zopakuji i s tou změnou, kterou přednesl kolega Černohorský, protože ji akceptuji.
Ale ta základní čísla, která jsou dána právě tím nálezem Nejvyššího kontrolního úřadu, který se tím opravdu zabýval, a náklady transformace, tzn. ty náklady, které nese stát za tzv. privatizaci, činily 577 miliard 500 milionů korun.
Nucená správa stála občany České republiky
- nucená správa IPB - 200 miliard korun.
Ztráty na privatizaci Chemapolu jsou vypočteny na 16 miliard 900 milionů korun. Jedna z prvních privatizací týkajících se právě roku 1992 až 1993,
Knižní velkoobchod Praha, 21 milionů korun, tím to v podstatě začalo, tak jak se prodával státní majetek, a za prodej jednoho domu potom to privatizátoři měli zpátky. Pokud jde o ANEX-CIRUS, to jsou ty známé padáky, ty přišly stát na 150 milionů korun. Modernizace tanku T72, která skutečně byla spojena právě s privatizací některých podniků, stála 13 miliard korun.***
(10.30 hodin) (pokračuje Filip)
Kasárna na náměstí Republiky, která prodal stát, a vlastně prodělal při tom prodeji, protože penále v té smlouvě stály stát 400 milionů korun, takže nabyvatelé současného obchodního centra samozřejmě k tomu státnímu majetku přišli zatraceně lacino. Lehké topné oleje - 100 miliard. Pokud jde o Promopro, které se soudí, je ztráta pro stát 938 milionů korun. Opencard - 800 milionů korun, Zelená Praha - 250 milionů korun, Bezdrátová Praha - 390 milionů korun, Praha olympijská - 70 milionů korun, arbitráž Novy se CME - 10 miliard korun. Kdo si na to nevzpomíná, připomenu. Samotná Nova tedy ustála tu arbitráž mezinárodní, nezaplatila to, ale český stát na stejných dokumentech tu arbitráž prohrál. Pokud jde o Český dům - 26 milionů korun, Diag Human - zde už jsme zaplatili 360 milionů korun a nárok, který si uplatňuje protistrana, je ve výši 13 miliard korun. Doufám, že to nebudeme muset nikdy zaplatit.
Mosteckou uhelnou tady připomněl kolega Valenta a ta ztráta 3 miliardy 200 milionů korun je specifikovaná tím - to je snad jediný příklad, který jsem neuváděl v tom svém úvodním slovu, když se nám poprvé podařilo ten bod zařadit
- to je totiž tak, že české orgány činné v trestním řízení se tím případem v podstatě nezabývaly, nechaly tomu volný průběh, až teprve na základě šetření orgánů činných v trestním řízení švýcarského státu prostě došlo k tomu, že se dohledaly ty toky peněz, které byly vyváděny z rozpočtu České republiky.
Pokud jde o OKD, nechám to vyčíslení samozřejmě na vyšetřovací komisi, ale předběžné odhady jsou na 85 miliard korun.
A začalo to stejně jako Poldi Kladno, oddělením určité části, která byla důležitá pro ten podnik. U Poldi Kladno to byl ten energoblok, kdy ztratilo Poldi vlastně šanci být efektivní, vzhledem k tomu, že ho privatizátoři energobloku začali vydírat, přivedli Poldi ke krachu. Stejně tomu tak bylo v OKD, kdy ten převod té části té údržby, bez kterého žádný důl nemůže fungovat, ve skutečnosti znamenal propad a tu podivnou privatizaci, která skončila v rukou bývalých vlastníků, než to musel převzít stát. A znovu připomínám, že tak jak tam těch 85 miliard korun zahučelo, tak Česká republika jako vlastník, současný vlastník OKD tento podnik vede v zisku. A to potvrzuje jenom slova kolegy Valenty, který řekl, že všechny formy vlastnictví jsou si rovny a že není povinností státu něco privatizovat. A dokonce si myslím, že někdy je potřebné, aby si to stát ponechal. (Trvalý hluk v jednací síni.) A mohl bych hovořit o dalších škodách, které třeba nebyly v miliardách, ale jenom ve statisících, jako byl například Internet do škol, kdy ta ztráta státu dosahovala téměř milionu korun 884 tisíc. Bylo vypočteno, že tam byly i náklady, které byly mimo.
Dovolte mi tedy, abych po skončení obecné rozpravy zopakoval svůj návrh v rozpravě podrobné a upřesnil ho tak, jak řekl kolega Černohorský, to znamená, abychom se zabývali v tom usnesení a tím úkolem pro vládu až do roku 2005, tedy těch, které ještě můžou orgány činné v trestním řízení v České republice řešit. Děkuji vám. Místopředseda PSP Vojtěch Pikal: Já děkuji panu místopředsedovi. Požádal bych sněmovnu o větší klid během jednání. Nyní se s faktickou poznámkou hlásí pan poslanec Ondráček. Než dorazí k mikrofonu, seznámím vás s omluvenkami. Omlouvá se nám pan poslanec Řehounek mezi 14.30 až 18.00 z důvodu jednání ve volebním kraji, omlouvá se nám paní poslankyně Mračková do 13 hodin ze zdravotních důvodů, omlouvá se nám paní kolegyně Pastuchová od 14.30 hodin do konce jednacího dne z pracovních důvodů.
Prosím, pane poslanče, máte slovo. Poslanec Zdeněk Ondráček: Děkuji, pane předsedající. Dovolte mi, abych jenom ve zkratce reagoval na svého předřečníka, který mluvil o některých kauzách a o tom, že orgány činné v trestním řízení nekonaly. Ano, ta pravda je, orgán činný v trestním řízení je útvar, nikoliv policista. Takže policisté, kteří tenkrát byli činní v těch kauzách některých, které již zde byly zmíněny, byli většinu vyšetřování na bývalém útvaru odhalování korupce a finanční kriminality. A v době mého působení pamatuji pandury, casy, Mosteckou uhelnou, ale i třeba kauzu Opencard anebo vyšetřování bývalého prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu, kdy trestní oznámení podávala tato Poslanecká sněmovna. Nebylo to o tom, že by policisté byli tak neschopní nebo neměli tu vůli. Bylo to správně řečeno, byly to policejní orgány, a tím je útvar Policie České republiky. A jistě vzpomenete někteří z vás, kteří jste se některými kauzami zabývali, vzpomenete, když nejmenovaný poslanec, kterého se jedna kauza blízko dotkla, volal tehdejšímu vyšetřovateli, dnešnímu řediteli národní centrály, a v podstatě, že mu plukovníci ani podplukovníci nebudou tady velet. Takže vzpomeňme jenom na to a neházejme tu špínu na policisty. Ti by chtěli, ale bohužel byla doba, že nemohli. Děkuji. Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji za dodržení času k faktické poznámce. Ptám se, kdo dál se hlásí do rozpravy. Pokud se nikdo nehlásí, tak obecnou rozpravu končím. O závěrečné slovo nežádám. Jestli kolega Kováčik za mě? Pan zpravodaj také ne. Přistoupíme k rozpravě podrobné a požádám pana poslance Kováčika, aby návrh usnesení po dopřesnění, tak jak řekl kolega Černohorský, přednesl. Máte slovo, pane poslanče. Poslanec Pavel Kováčik: Děkuji za slovo. Vážený pane předsedající, vážená vládo, paní a pánové, přeji vám hezký dobrý den. Dovoluji si v podrobné rozpravě přednést návrh usnesení k bodu 189 a vzhledem k tomu, že jste slyšeli v obecné rozpravě návrh, kterým upřesnil ten návrh pan kolega Černohorský, že my jako předkladatelé nebo navrhovatelé bodu souhlasíme s tím bodem, osvojujeme si to rozšíření, tak mi teď dovolte načíst upravený návrh usnesení včetně změny přednesené panem kolegou Černohorským. Má dva body.
Tedy: Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky za prvé konstatuje, že v letech 1992 až 2005 došlo při privatizaci majetku státu k velké řadě excesů, chyb i zločinů, které způsobily České republice a jejím občanům škody na majetku v řádech stovek miliard korun a které vlády České republiky dosud nedořešily a jejich následky neodstranily.
A za druhé, Poslanecká sněmovna Parlamentu žádá vládu České republiky zpracovat a navrhnout účinnou změnu trestněprávních předpisů tak, aby bylo možné takové zločiny způsobené při privatizaci dále stíhat a potrestat, aby nedošlo k jejich promlčení včetně posouzení, zda nedošlo v určitém období k situaci, kdy promlčecí doba ani nemohla běžet.
Tolik, kolegyně a kolegové, návrh usnesení přednesený v podrobné rozpravě a prosím, abyste pro tento návrh hlasovali. Děkuji. Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji. Má někdo jiný návrh v podrobné rozpravě? Kdo se hlásí do rozpravy? Nikoho nevidím, i podrobnou rozpravu končím. O závěrečná slova není zájem. Budeme tedy rozhodovat v hlasování. Já zagonguji, dám šanci... Všechny vás odhlásím. Požádám vás o novou registraci. Prosím, přihlaste se svými identifikačními kartami, abychom mohli vyjádřit vůli Poslanecké sněmovny v hlasování. Počkám, až se ustálí počet přihlášených... ***
(10.40 hodin) (pokračuje Filip)
O návrhu usnesení rozhodneme v hlasování číslo 836, které jsem zahájil, a ptám se, kdo je pro. Kdo je proti? Děkuji vám.
V hlasování pořadové číslo 836 z přítomných 123 pro 108, proti 12. Návrh byl přijat.
Děkuji zpravodaji, děkuji panu Kováčikovi a končím tento bod. Ještě mimo body s přednostním právem pan předseda klubu KSČM Pavel Kováčik. Máte slovo. Poslanec Pavel Kováčik: Děkuji za slovo. Kolegyně a kolegové, dovoluji si jménem poslaneckého klubu KSČM, ale i jménem těch občanů České republiky, kteří právem poukazují na to, že v tom období, o kterém byla řeč, se děly obrovské nespravedlnosti, zločiny, zašantročení, děkuji vám všem, že poprvé v historii Poslanecká sněmovna vzala svým hlasováním na vědomí, že se vůbec něco takového dělo.
Je to okamžik, který se dá hodnotit jako světélko na konci tunelu, a teď dojde zcela určitě, aspoň já jsem o tom přesvědčen, k onomu naplnění bodu dvě, kdy vláda ČR bude také činit takové kroky v legislativní oblasti, aby to období nezůstalo zapomenuto a zasuto v dějinách a aby ti, kteří se loupeží, zlodějnou obohatili, tak aby nemohli nadále svých plodů užívat. Aby lid České republiky alespoň částečně mohl to, co mu bylo ukradeno, dostat zpátky vráceno. Děkuji. Místopředseda PSP Vojtěch Filip: Děkuji Pavlu Kováčikovi. A budeme pokračovat podle schváleného pořadu schůze bodem http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/030schuz/s030191.htm Výše je kopie záznamu stenoprotokolu z uvedené www.adresy.
Nezměnil jsem na ní ani písmeno, ani rozdělovací znaménko.
Naopak nedůležité, technické informace (omluvy nepřítomných, předání slova či změna předsedajícího) jsem zmenšil.

Výzva z Prostějova

21. června 2020 v 22:38 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů
JESTLI SE CÍTÍŠ JAKO ČECH V NAŠÍ REPUBLICE A NELÍBÍ SE TI NEKONÁNÍ, NEBUĎ NETEČNÝ APŘEPOŠLI TO DALŠÍM PŘÁTELŮM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Milí Češi, Moraváci a Slováci,
Nevládní organizace v ČR berou celkem za jeden rok přes půl miliardy dotací na přistěhovalce a lidiv tísni!!! Na co je používají, když tu údajně skoro žádní nejsou, proč to není pro opuštěné děti vKlokáncích, či invalidy ???Dováží si v rámci humanitární pomoci s velkou slávou cizí muslimské rodiny na operace do IKEMU,ale pro naše děti peníze nejsou!!!Budeme s tím už konečně něco dělat a při příštích volbách se podle toho zařídíme? Kolik peněz z naší práce stojí "romská rodina" a co teprve bude stát daleko početnější "muslimskárodina" pokud si je sem necháme nalézt a množit se jak králíci"? MUSLIMOVÉ a ROMOVÉ budou mít vše zadarmo: bydlení, léčení i školství a sociální dávky budoumít 2x takové, než důchodci, a lidi co přišli o práci,kteří celý život pracovali pro vlast, budovali ji aodváděli daně!!! Kdo dal vládě právo rozhodnout se bez našeho souhlasu, že z našich daní budeme živit cigáňata anespočet muslimů a můj soused bude nucen shánět sponzory na výcvik psa pro svého postiženého syna?Cítím obrovský vztek a beznaděj. Cítím se obětí "bílého rasismu a diskriminace ve vlastní zemi", !!!Udělali z nás otroky naši milí politici!!! Proč jsme vlastně tenkrát dělali revoluci, když je všechnomnohem horší, než za minulého režimu? Budeme se bát ozvat se, aby nám ještě nebylo vyčtenonějakou přiblblou ochránkyní práv, že je živíme špatně ??? Ať si je vezme na měsíc domů a pak něcoříká do médií. Saudská Arábie si nevzala jediného imigranta - bratra ve víře se stejným jazykem i zvyky!!!! Proč zanabízených 800 miliard Eur, která chtějí věnovat na výstavbu mešit v Evropě pro ně nepostaví domy a podniky, aby měli práci???Chtějí nás prostě zlikvidovat, naše svobody, kulturu, zvyky a zabrat naše ženy, děti i výsledky tisícelet práce našich předků!NEDOVOLME TO!!!
Před rokem 1989 policie chránila politiku jedné strany - dnes chrání armádu kobylek a nezákonnývpád do naší země bez dokladů!!!!!!Proč musí naše ženy žít bez ochrany a třást se strachy, kdy si je vyhlídne nějaký nadržený imigrant a znásilní ji, či použije ke svému chtíči její malou dcerku a policie to zařadí do kolonky"neobjasněné zločiny"!Toto už se běžně děje v Německu, Francii, Anglii, Švédsku, prostě všude tam, kde je vítali sotevřenou náručí a už jsou rozlezlí a dokazují, že jsou pány území, která zabrali!!! V Anglii říkajíznásilněným holčičkám "EASY MEAT" - snadné maso!!! Co když to příště budou Vaše dcery a vnučky ?? Podle statistických údajů ve Švédsku za rok 2014 bylo znásilněno a rituálně nožem podříznuto 6.900žen a dětí!!! Jinde to není lepší! A tohle je stále málo na to, abyste se začali bát a konečně řekli NEEvropské unii a pomatené Merkelové ???Dr. Hnízdil kdysi napsal, že vláda tím, že stresuje svůj národ nekompetentním rozhodováním,podporováním korupce a zlodějen a vytvářením nejisté budoucnosti, je přímo odpovědná za kvalituzdraví národa! Musím s ním souhlasit jen napůl, vláda je totiž nyní přímo odpovědná nejen zanaše zdraví, ale přijímáním kvót a befelů z unie dnes ohrožuje i naše životy!!! A na to jsme jí nedali mandát ve volbách.Pokud si pamatuji, žádná z volených stran neměla ve svém programu z nás islamizací naší zeměnadělat otroky!!!Podporuji veškeré aktivity Okamury, směřující proti imigrantům, proti multikulti fantasmagorii EUlikvidující naši civilizaci. Musíme bojovat o svá práva a svobody všichni, nikdo nás neochrání!!!Souhlasím s prezidentem- ISLÁM není slučitelný s jakoukoli demokracií a oni nebudou ctít našezákony! Je to TROJSKÝ KŮŇ V EVROPĚ!!! Čím víc nás bude nesouhlasit, tím více se budou nuceni ipolitici zamýšlet nad svou i naší existencí. V jednotě je síla .!!! Tohle je nájezd na Evropu a my jsme již ve válce!!! Je trochu jiného charakteru, zatím nemají zbraně, zatím, ale přesto je to nezákonné dobývání našeho území!!! Právo bránit senásilí je v Listině lidských práv a svobod. Kdo by se chtěl nechat dobrovolně podřezat a okrást, je blázen ne humanista. My jsme je semnezvali, ani je tady nechceme!!!Sledujte nezávislé zdroje, abyste byli v obraze: Cesty k sobě (Petr Chobot), Parlamentní listy, Nezávislý vysílač (J.Chvátal) a podobně.Skvělá je i kniha Benjamina Kurase Jak zabít civilizaci tam se dozvíte souvislosti z historie islámu apolitických rošád světových vlád od USA po IS , z kterých mrazí!Musíme být i přes embargo v médiích informovaní, aby nám nevěšeli bulíky na nos!NECHCEME BÝT DISKRIMINOVANÍ VE VLASTNÍ ZEMI A ZE SVÉ PRÁCE ŽIVITDARMOŽROUTY ODKUDKOLI!!! CHCEME BEZPEČNOU BUDOUCNOST A SVOBODY PRO NAŠE DĚTI!!!A POKUD ZA NÁS NAŠI POLITICI NECHTĚJÍ BOJOVAT ZA NAŠE PRÁVA A BRÁT OHLEDY NA NAŠEPOŽADAVKY MUSÍ BÝT ODVOLÁNI, JSOU NÁM NA NIC!!!Měli bychom opevňovat ploty hranice společně s V4, v jednotě je síla, aby nám sem nezákonně nelezli a zůstali u milující Merkel a tatíka Hollanda. Ať si je tam vychutnají; a poznají jejich zrůdnost !!! Jen mám strach, až se jim tam rozlezou, že nás zachvátí vlna utíkajících Němců nebo Rakušanů! Přátelé neživte v sobě jen nenávist, ta by oslabovala vaši sílu bojovat za naše svobody práva pro naše děti a budoucnost vlasti, posilujte odhodlanost nedat se a odpor vůči příkazům z unie anekompromisnost vůči jejich požadavkům!!!
Kdo souhlasí, po přečtení změň a přidej o jeden stupeň vyšší číslo, ale musíš kliknout na přeposlata pak jej přepsat !!!
JESTLI SE CÍTÍŠ JAKO ČECH V NAŠÍ REPUBLICE A NELÍBÍ SE TI NEKONÁNÍ, NEBUĎ NETEČNÝ A PŘEPOŠLI TO DALŠÍM PŘÁTELŮM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stalinova předpověď.

21. června 2020 v 18:28 | ERS
Před nékolika léty jsem se náhodou dostal k velice prazvláštní kopii dokumentu sepsaného a podepsaného 24. června 1945. Stálo tam, že dle poválečné dohody J.V.Stalina a rodin Rockefellera, Rotschielda a spol.byla podepsána listina - dohoda, kde se chazaři zavázali Stalinovi k tomu, že dají pokoj lidem ve "východním bloku" na "jeden lidský život" ..tj. že 75 let nebude mezi nimi a slovanským východem -světová válka! Podepsané to bylo J.V.Stalinem, I.S. Koněvem za Sovétský svaz a John D. Rockefeller ml.,Louis Nathaniel von Rothschild za druhou stranu. Datum byl 24. červenec 1945, Berlin. Jak je vidět J.V.Stalin byl opravdu - veliká vúdčí osobnost, když tuto dohodu chazaři Deep State Cabala ctili i po jeho smrti! A tak počítejme. Kdy nám to přestalne tato významná a utajovaná smlouva platit? Nevíte? Přece 24.června 2020...ve stejný den, kdy se budou konat v Rusku oslavy "Dne
vítězství" a taky velkolepá vojenská přehlídka. Co se dá o tom tak asi říct, že by prezident Putin v den vypršení smlouvy dával silám Deep State Cabala v USA a EU "odkaz", že je Rusko připraveno odrazit jakýkoliv útok nebo revanš Deep State, neboli NWO, která už zaćala válku v USA a snaží se eliminovat Trumpa...kdyź prohraje..na řadé je Rusko. Nedá mi nevzpomenout známou věc která se přihodila před smrtí generalisima Stalina. Kdyź už byl na tom zle, nechal si Stalin zavolat celé politbyro a v krátkém rozhovoru, jelikož neměl dost sil, jim řekl jenom jedno...cituji" Varuji vás všechny. Nedopusťte aby se Sovětský svaz rozdrobil na malé státečky! nevěřte chazarúm, Jsou to imperialisti a spolu s anglosasy nás nenávidí k smrti. Když jim povolíte, aby se zmocnili čehokoliv, co je naše a co jsme si draho vybojovali a zaplatili vlastní krví, vloudí se k vám a pak vás všechny do posledního rozmačkají mezi prsty jako veš! Nikdy chazarské západní mafii v "Nové Judei" nevěřte a nedovolte rozpad socialistického tábora! Co dodat? Jak je po 30 létech vidět, slova a proroctví J.V.Stalina se vyplnila bezmála do bodky, Teď už jenom musíme doufat že se nevyplní ani druhá část proroctví o tom co má následovat po tom jak o 75 let vyprśí 24.6.2020 smlouva o "klidu zbraní" mezi západním světem a slovanským světem. Zatím ale, jak se zdá, nastane to, co asi i sám Stalin na smrtelné posteli - tušil. V USA totiž máme přímo před sebou - přípravu na generálku WW III. nebo-li poslední kapitoly biblického projektu, kterým je Armagedon.

JUSTICE A STÁT

10. června 2020 v 22:27 | ERS |  Články ERS
Úvaha o naší minulosti.
Byl jsem podpořit 7.6. Juru Černohorského na Václavském náměstí, chtěl jsem promluvit k lidem o naší minulosti, bohužel ale mne zrazuje můj zdravotní stav a musel jsem předčasně odejít. Valná většina našeho národa nemá ani minimum znalostí o naší nedávné minulosti, a to je hanba padající na všechny populace našeho národa.
Tak tedy započneme od porážky Německa spojeneckými vojsky, ano tak to je, bylo poraženo Německo a nikoliv FAŠIZMUS. Idea fašizmu je stále živá, je to vedení EU a dalších státních útvarú včetně nás, naše vláda má sakra daleko do DEMOKRACIE, je to ve skutečnosti odnož vlády FAŠIZMU. Pokud budete studovat nástup fašizmu v Německu a kapitalistický systém hospodářství, tak to nám bylo v tichosti vpašováno po roce 1990.
Po roce 1945 nebylo potrestáno mnoho kolaborantů a konfidentů v našem státě, včetně PROTEKTORÁTNÍ VLÁDY a také JUSTIČNÍCH zaměstnanců. Když na toto poukazovali jak bývalí trestanci z koncentráků a vlastenecky smýšlející obyvatelé našeho státu, vláda toto naprosto přehlížela stejnou měrou jak za doby Německé okupace. Těch nešvarů bylo skutečně hodně, politici vesměs zkorumpovaní, Justice stále ještě soudila podle Německých fašistických norem (prostě se zbavovala svědků jejich kolaborace a lidí kteří by je v budoucnu mohli v jejich postech nahradit), JUSTICE byla skutečně věrná do poslední chvíle přísaze NĚMECKÉ ŘÍŠI A ADOLFU HITLEROVI kterou složili v roce 1942 a následně každý rok.
Po aférách s dosazováním NÁRODNÍCH SPRÁVCŮ do znárodněných podniků novodobých zlatokopů.Velkošmelinářů vesměs z rodin vládních úředníků a konfidentů, bylo zanedlouho prokázáno velké organizované rozkrádání státního majetku. Z popudu vlády podpořeno JUSTICÍ, byla vytvořena tak zvaná REVOLUČNÍ GARDA ( známá jako RABOVACÍ GARDA), která měla teoreticky chránit majetek, jak znárodněných podniků a také naše pohraničí při odsunu Německých obyvatel, což zase byl jen velký vládní podvod. Tento podvod na národ dal podnět ke vzniku k ochraně státního majetku realizovat LIDOVÉ MILICE.
Zde je potřeba připomenout, že, LIDOVÉ MILICE měli být zrušeny v roce 1968, tento návrh nebyl realizován. Nyní je jasné, že tyto LIDOVÉ MILICE stály někomu v cestě k získání majetku, byli záměrně špiněni a poukazovyly na potlačení studentů v roce 1948. Pravdou je, že se skutečně LIDOVÉ MILICE zůčastnily rozehnání těchto studentů při cestě na Pražský Hrad, jenže o pomoc rozehnat tuto demonstraci byli požádáni tehdejší POLICIÍ ČSR. POLICIE a ARMÁDA byla naprosto apolitická, tedy nebyla ani jedna instituce podřízena jakékoliv partaji, tedy tyto instituce POLICIE a ARMÁDA byli podřízeny jen PREZIDENTU ČSR. ( V současnosti jsou tyto instituce pod diktátem FAŠISTICKÉ vlády, nejsou tedy pro národ, ale slouží vládnoucím jedincům jako v bývalé NĚMECKÉ ŘÍŠI).
Nyní se vrátím zase o něco zpět, do roku 1947, v tomto roce nastalo nebývalé sucho a veškerá naše pole zůstala doslova spálena, neurodilo se naprosto nic, hrozil hladomor. V současnosti jsme ve stejné situaci, naše země byla válkou doslova vydrancována, pokud bylo v roce 1938 u nás 100% lesního porostu, tak v roce 1945 nám zůstalo jen 20% lesů. Současný stav je kolem 30%, také vše vytěženo a vyvezeno do Německa. Tak tedy změna klimatu je jen ubohá výmluva, tak-že ty holiny jsou jen pro lepší život Němců a my za blby. Aby nenastal v našem státě hladomor, bylo nám pomoženo dodávkami potřebného obilí tehdejším SSSR za třetinové ceny než nám nabízelo USA v Marschalově plánu.
Trest ze strany USA byl okamžitý, zablokovaly nám naše zlato abychom neměli na nákup všeho potřebného v našem průmyslu včetně potravin (toto vlastně stále USA praktikují kdo jim není po vůli). Tím že válku s Německem vybojoval SSSR, ostatní se spíže vezli, bylo jasné celému našemu národu a ze vděku započali spíše věřit KSČ a jejímu slibu, že poženou kolaboranty a veškerou fašistickou pakáž k zodpovědnosti za zločiné spolčení s cizí mocností. Vše započalo na podzim v roce 1947 kdy poslanci KSČ požadovaly odstoupení několika členů zkompromitované Justice a jejich potrestání. Za tyto JUSTIČNÍ lotry se ale postavilo několik zkorumpovaných politiků a v následujícím roce 1948 podali demisi (očekávali že ji prezident nepřijme), ovšem prezident Beneš se řídil striktně naší Ústavou a demisi přijal. Tato vládní mafie se obrátila s výzvou ke generální stávce, nikdo je nevyslyšel a proto se obrátili na vysoké školy pro podporu studentů k pomoci svržení prezidenta Beneše který byl zvolen DEMOKRATICKOU volbou celým národem. Tento vládní puč byl zmařen již zmiňovanými LIDOVÝMI MILICEMI. ( Není vám to poněkud povědomé?)
Nyní vám již jistě dochází proč byly LIDOVÉ MILICE jako první okamžitě zrušeny nějakým Havlem, mohly by stát v cestě novodobým zlatokopům-zločincům k vykradení našeho státu. No a dalším zjištěním našeho národa je, že bylo skutečně poraženo Německo ale nebyl poražen fašizmus. Německo se poučilo a vede ve skutečnosti válku ovšem finančního charakteru, co dokázala Hitlerova soldateska okupací a obsazováním cizích států získat bylo také dost zlata. Toto zlato jim nyní slouží ke zkorumpování patřičných politiků a dobrovolné obsazování cizích zemí, na toto jim stačí jen odpoutávání pozorností sousedních států-obyvatel přijímáním těch imigrantů. Němci pokud to chápu, tak bojovat nebudou, budou posílat imigranty do lokalit které mají být vyčištěny od domorodých obyvatel.
Naše země je tedy naprosto dokonale fašistická, pokud by tady byla demokracie, tak by Hamáček jako ministr vnitra okamžitě zasáhl jak proti Hřibovi, Novotnému, Kolářovi. Policie v demokracii je APOLITICKÁ včetně ministra vnitra, tady je otevřeně propagován fašizmus i přes Norimberský mezinárodní zákaz a proti spojeneckým úmluvám. Tak tedy vláda v čele Hamáčka patří před mezinárodní tribunál. No a ještě jednu perlu, VEŠKERÉ JUSTIČNÍ ZAMĚSTNANCE JE POTŘEBA DOKONALE POUČIT Z JAKÝCH PENĚZ JSOU PLACENI A KOMU MAJÍ SLOUŽIT, PODLE ŘECKÉ DEMOKRATICKÉ LÉTORIKY BY TOTIŽ JIŽ VŠICHNI MĚLI BÝT PODŘEZÁNI PRO VÝSTRAHU VČETNĚ RODIN. NAŠE JUSTICE DOPOSUD NEPOHLA ANI BRVOU PŘI TAK HRUBÉM PORUŠOVÁNÍ NAŠÍ ÚSTAVNOSTI A JUSTIČNÍM VYMÁHÁNÍ PRÁVNÍCH DEMOKRATICKÝCH NOREM. Zde je ve skutečnosti do nebe volající FAŠISTICKÁ ideologie a demokracie otevřeně zašlapávána, prostě Justice zase věrna Hitlerovi.
Pro jisté vysvětlení pro neznalé o co ve skutečnosti jde. Po únorových událostech v roce 1948 se otřásly pozice jak Justice, tak celé střední a nejvyšších vrstev obyvatel, o jak velké zemětřesení jde je jasné, pokusily se zabránit svému potrestání a staly se přes noc doslova flefibilními, z FAŠISTŮ SE PŘES NOC STALY KOVANÍ KOMUNISTÉ, tak se vyhli trestu. Důkazů je mnoho, nyní z pozic pod značkou KSČ odstraňovaly oponenty a neváhaly poslat na smrt jak Horákovou, Píku a dokonce kovaného komunistu Slánského, těch obětí bylo hodně. Jenže, jejich FAŠISTICKÉ smýšlení bylo stále pod jejich kůží. Tak se stalo, že tyto FAŠISTICKÉ ideje a celkovou ideologii nepokrytě obhajovaly i před svými potomky, co následovalo je jasné, pokus o nastolení fFAŠIZMU již v roce 1968, co se nepovedlo. Tak co se nepovedlo potomkům těchto kolaborantů, tak se zadařilo v roce 1989 ovšem již vnukům, taková je realita. V současnosti je tedy otevřená propagace FAŠIZMU zcela pod dohledem středních a nejvyšších vrstev obyvatel a hlavním ochráncem je tedy JUSTICE, taková je realita. Že se jedná o skutečné vyníky je jasné již jak vystupováním Novotného, Hřiba a Koláře, pokud by byla Justice nestranná, tak by na lavicích obžalovaných již dávno seděli i se svými rodiči a prarodiči a jistě by měli co vysvětlovat. Tak tedy Německo a Hitler byli poraženi, ovšem jejich FAŠISTICKÁ ideologie v našem státě a v nejvyšších vrstvách obyvatel zůstala naprosto nedotčena, to se doslova vpilo pod kůži našich vlád, tyto FAŠISTICKÉ ideje jsou pod hlavičkou ODS, ČSSD,KDU-ČSL,TOP09, PIRÁTI a mnoho dalších, pro mne jsou naprosto nevolitelní. Partaj ANO laškuje mezi touto FAŠISTICKOU lůzou a Demokraty jako je SPD a KSČM, nyní je na lidech po prověření mých znalostí komu dají svůj hlas, FAŠIZMU nebo DEMOKRACII. Obyvatele tohoto státu dali přednost DEMOKRACII jen ve volbě prezidenta ( což je trnem v oku celé té FAŠISTICKÉ lůze do posud), tak tedy uvažujte. ers

DŮCHODCI JEDNEJTE.

3. června 2020 v 13:52 | ERS |  Nezávislé iniciativy občanů


1TOTO si mezi sebou rozesílá 3 miliony důchodců, kteří by v ČR mohli rozhodnout volby! Budete zírat
Jsme troubové, že si necháme líbit to, co se tady děje, "jsou nás 3 miliony důchodců, kteří by mohli rozhodnout volby".Proč to nezkusit?V každých příštích volbách volme stranu, která slíbí, že:-bude odpovědně postupovat v řešení imigračního procesu(nulová tolerance) ne kam vítr tam plášť, a brát vážně názory občanů-okamžitě "rekonstruuje" Českou televizi (buďto zrušením našich poplatkůa výměnou 80% pracovníků, pokud je to neprůchodné, pak zruší ČT zcela.) Jsou televize, které i bez dotací 7 miliard ročně umí pracovat nezávisle-okamžitě začne řešit a urychleně dořeší otázku cikánů v naši zemi (nic nemožného -jen zabezpečí, že se k cikánům začne stát chovat tak, jako k ostatním občanům,tečka)-okamžitě zruší bez náhrady všechny "neziskové organizace" v naši zemi, stát získá okamžitě desítkymiliard ....
2-okamžitě sloučí zdravotní pojišťovny (před r. 89 nás bylo o třetinu více a stačila 1. Dnes je jich 7 a v nich se flákají stovky lidí)-okamžitě zabezpečí provoz max. 10 vysokých škol. (Je nás10 milionů, což je ve světě větší město, a živí se zde 98 vysokých škola v nich se "potí tisíce nepostradatelných pedagogů". Přitom se kvalita našeho vysokého školství řadí na 23. místo ve světě!)-zkvalitnívýuku na vysokých školách, zrušit nesmyslné studijní obory jako např. Genderová studia apod., zajistit, aby diplomové práce byly smysluplné a přínosné pro společnost a ne jako např. Genderové aspektygay pornografienebo Genderová analýza filmu Sněhurka a lovec(na další perly semůžete podívat zde: http://www.white-media.info/akademicke_bahno.html). Tyto nesmysly jsou placeny zdaní,tedy zprostředků nás všech.-zajistí zrušení inkluze ve školství-zajistí, zavedeníreferenda k zásadním otázkám(včetně vystoupení zEU),-okamžitě zabezpečí změnu názvu našeho hlavního letiště na původní název, eventuelně na "Letiště Praha"-zajistí, že do funkce ministra obrany, ustanoví odborníka s vysokoškolským vojenským vzděláním (Kvalifikací nesmí být "Modrá knížka", nebo jakési komické vzdělání, které s armádou vůbec nesouvisí.)-prosadí zrušení senátu a počet poslanců upraví na počet 99 osob-zajistí, aby ve všech důležitých státních funkcích pracovali nejenodborníci, ale také "dospělí" lidé s potřebnými životními zkušenostmi (Není možné, aby veřejně pouštěli své moudra do světa polovzdělaní vysokoškoláci, nebo zcela vzdělaní, ale v postpubertálním věku. A takovými se to zde jenom hemží -a proto jsme tam, kde jsme....)-zákonem zajistí zavedení Etického kodexu politika, při jehož porušení danému politikovi okamžitě, bez jakýchkoliv dalších procedur, končí mandát, končí ve své funkci-zajistí možnost odvolání kteréhokoliv politika vprůběhu jeho mandátu-zajistí ukončení financování politických stran ze státního rozpočtu-zajistí zrušení imunity-zajistí zavedení zákazu kumulace -souběhu funkcí
3-zavede pořádekvjustici (na soudech a státních zastupitelstvích)-realizuje zrušení církevních restitucí (Po zrušení ihned upraví vztah církví ke státu obecně. Podle průzkumu z r. 2011 je v ČR jen 20,6% věřících. Pokud kdokoliv potřebuje i v jedenadvacátém stoletíke svému životu církev, tak proč ne. Ale za vlastní. Dotace této bohulibé činnosti by měliv rukou jen a jen věřící.)TAKŽE, V ŽÁDNÝCH PŘÍŠTÍCH VOLBÁCH NEVOLME STRANU, KTERÁ SE 25 LET VE VLÁDÁCH PODÍLELANA DEVASTACI NAŠÍ VLASTI! ODS, ČSSD, KDU-ČSL, TOP O9Chceme-li konečně pozitivní změnu, nesmíme už v žádných volbách volit nikoho z těchto "expertů" a stran!A to se týká i hnutí ANO (Jen se dobře podívejte na internet jak Babiš zpočátku vystupoval jako "vítač"migrantů a když viděl, že většinová společnost má jiný názor, změnil kabát, ale přitom hnutí dál samodělá "vítačskou"politiku přes své lidi jakoje např.Stropnický, R.Pelikán, M. Komárek,Zlatuška, Jourová, Teličkaa další)Měli bychom být odpovědnější při volbě poslanců do Evropského parlamentu(pokud bude existovat).Poděkujmese"duševním gigantům" L.Niedermayerovi, J. Štětinovi, J. Pospíšilovi, I. Gabalovi,A. Šabatové a jim podobným mudrlantům.Ve vrcholových funkcích státní správy by měli pracovat zkušení -dospělí lidé, kteří mají důvěru občanů.Nevolme stále dokola "profesně neúspěšné" právníky, lékaře, bankéře, dnes už "politiky z povolání" a podobné "experty", pro které je politika především zlatý důl.Co myslíte, změní 3 miliony důchodců politickou situaci v následujících volbách?
5. července 2017Tereza SkalkováZdroj:https://proevropu.com/toto-si-mezi-sebou-rozesila-3-miliony-duchodcu-kteri-by-v-cr-mohli-rozhodnout-volby-budete-zirat/