Lidé by se neměli bát své vlády, ale vláda by se měla bát svého lidu

Více najdete po kliknutí na další naše blogy:

ers-blog.webnode.cz

ers-blog4.webnode.cz

Nezávislé iniciativy občanů

Důchod a jeho nárust o 900 Kč ?

6. dubna 2018 v 8:10 | ERS
Až 900,- Kč k důchodu měsíčně navrch od ledna 2019 na návrh Babiše sokamžitou podporou SPD a komunistů. Ale Fiala z ODS a Pekarová- Adamová z TOP 09 jsou samozřejmě jako vždy proti a mne zaujala reakce jednoho diskutéra, který si to s nimi takto vyřídil: " Vy dva šupáci se zapšklými ksichty se ptáte, kde na to Babišova vláda vezme?
To laskavě nechte na něm !!
Vy dva jste Ti praví, na takový blbý dotaz !
Na rozdíl od vás Fialo a Adamová, nemám ještě mozek úplně v prdeli a pamatuji si, jak vsechny 3 vlády ODS, Klausova, Topolánkova a Nečasova byly předčasně vyhozeny od vládních koryt a ani jedna !! nedokončila řádné čtyřleté volební období i s Kočárníkem a 2 x s Kalouskem. A po Vás to museli do voleb dopatlat úřednické vlády Tošovského, Fišera a Rusnoka. A kdyby nebyl Sobotka od socanů trouba a nenechal se idiotsky utáhnout na uvařené nudli a Kalouskových pi......ch o Babišovi , tak nemuseli dostat u loňských voleb výprask jaký dostali a nemuseli se dnes sjíždět do Hradce na jejich mimořádně konaný funus !!! l

Dlouholeté bužírování vašich spolustraníků z ODS, TOP a lidovců v PS a senátu pomalu končí a bude i konec odložených "trafikantů " ve firmách se státní účastí za krávoviny, které vám pomohli jako poslanci odkývat. Kdo chce všechno, má potom většinou hovno. Vaši premiéři z ODS dokázali prodrbat za účasti lidoveckého zlodějského ministra financí Kalouska v Topolánkově vládě a
následně i v jeho II. poločase za TOP 09 Nečasovy vlády (pokaždé po třech letech byla vyhozena celá vláda) stovky miliard a obyvatelstvu jste vzkazovali, aby si utahovalo opasky. (Kalousek tak dluží od roku 2012 každému z důchodců v průměru více jak 1000 Kč). A ty se Fialo i s Adamovou domluvte už konečně s ČSSD na tom, kolik z té sekery státního dluhu1.670.000.000.000,- Kč, nasekal Klaus a Kočárník z ODS, kolik Kalousek od lidovců a T0P 09 a jaký na tom mají podíl socani v podobě jejich ministrů financí Svobody a Sobotky. A až to budete vědět, tak potom se teprve ptejte Babiše, kde vezme těch posraných 30 miliard pro důchodce, když jste jim rozkradli jejich důchodový účet 330 miliard Kč, co zbyl po bolševikovi.
Jak Tobě mohli dát Fialo titul profesora a zvolit Tě 2 x rektorem Masarykovy univerzity, to opravdu nechápu Co dělala za mlada Adamová se raději ptát nebudu, ale umím si to představit.
Chci věřit tomu, že SPD Tomia Okamury a komunisti podpoří vládu ANO Andreje Babiše a ODS i TOP 09 konečně utře hubu !!! Těch 30 Babišových miliard důchodcům, představuje, vy dva
zázraci k tomu Vašemu prosranému1,67 bilionu + 330 miliard 1/65 ( jednu šedesátipětinu!). My co nejsme idioti tak víme, že díru, kterou naflákali ve státním rozpočtu vlády ODS, lidovců, TOP a
ČSSD za necelých 30 let, tak na to by Andrej Babiš potřeboval 65 roků.

RADA: Fialo a Adamová ..., otevřete si lékárničku, ustřihněte si kus flastru a zalepte si hubu.
Bude to furt levnější, než kdyby si mělo 2.600.000 důchodců zalepovat stejným flastrem uši, aby nemuseli poslouchat ty kraviny, které Vám vyletují z otvoru, kde možná máte zuby.

Otta Dolejš

PODVODNÁ ČT.

19. března 2018 v 8:01 | ERS
Další podvod ČT - jak zdiskreditovali Holešovskou výzvu

Mnozí z Vás si pamatují na katastrofální vystoupení Slávka Popelky v Hydeparku České televize, kde ho moderátor zesměšnil a tento pořad byl jedním z hlavních důvodů proč Holešovská výzva neuspěla, i když důvodů bylo pochopitelně více.
Nyní se Slávek Popelka vyjádřil k tomu jak to bylo, jeho email přeposílám. Nemám důvod proč mu nevěřit protože Slávka znám osobně a vím že umí mluvit dobře. To jakým způsobem mluvil v Hyde parku bylo opravdu těžko pochopitelné a to že byl pod vlivem drog, které mu dali bez jeho vědomí pracovníci České televize je velmi pravděpodobné.
Jeden docela malý podvod ČT s velkými důsledky

Rok 2018 má ČR přinést nejen mnoho významných událostí, ale také odhalit doposud skryté podvody. To alespoň tvrdí astrologové.
Historie jednoho z nich se začala odvíjet na počátku roku 2012. Tehdy ulicemi našich měst začala projíždět ozvučená auta Holešovské výzvy, byly šířeny řádově statisíce letáků zvoucích na demonstrace, stránky HV denně sledovaly desetitisíce lidí. Kmotři a jimi řízení politici, kteří si přivlastnili majetek této země, začali mít strach. Hlavním požadavkem HV totiž vedle demise vlády a prezidenta bylo volat k zodpovědnosti ty, co rozkradli a zadlužili naši zemi.
Po několikaměsíční ignoraci ze strany veřejnoprávních médií byl náhle pozván do pořadu Hyde park Slávek Popelka. Po příchodu do budovy televize mu byla ihned nabídnuta sklenice vody. Krásná slečna, která ji přinesla, ukázala sklenici proti světlu, aby vyloučila podezření, že je ve vodě něco rozpuštěno.
Byla tam chemická sloučenina, kterou mj. používá MOSAD a která ovlivňuje činnost mozku. Tuto informaci jsem se dověděl od jednoho svého známého, kterého nebudu jmenovat.
V Hyde parku můj intelekt fungoval tak na 5 - 10 %. Za normálních okolností nemám problém formulovat své myšlenky a mluvit před větším množství lidí. V tomto pořadu jsem jen s největším úsilím vyjadřoval své myšlenky a odpovídal na dotazy.
Ty se navíc téměř výhradně týkaly Skutečné demokracie, což byla skupinka, se kterou se HV den předtím rozešla ve zlém kvůli pokusu SKD přivlastnit si akce Holešovské výzvy. Nechtěl jsem tuto rozepři ventilovat před televizními kamerami. Moderátor pořadu musel o této rozepři vědět a využil ji.
Stav, ve kterém jsem byl během vysílání, jsem dlouho dobu přičítal vyčerpaní. Tři měsíce jsem řídil tisk a distribuci letáků, účastnil se několika jednání denně, koordinoval provoz ozvučených aut, vyřizoval desítky telefonních hovorů a stovky emailů denně, doplňoval stránky HV atd.
Na jaře roku 2012 reálně hrozilo, že nahromaděný hněv a frustrace našich lidí smete zkorumpovaný režim a pošle do vězení škůdce země. Proto se mocní této země uchýlili k podvodu a nechali namíchat do vody činnost mozku blokující chemikálii.
Něco obdobného se pravděpodobně přihodilo o pár týdnů později přihodilo V. Čermákovi, který v té době byl jedním z vůdců HV. V pořadu Michaely Jílkové Kotel tento vysokoškolský učitel, zvyklý promlouvat k sálu plnému studentů a řídit mezinárodní konference, najednou působil velmi nejistým až zmateným dojmem.
A tak dvě malé pilulky rozpuštěné ve vodě dokázaly téměř zadusit, či přinejmenším výrazně oslabit rozhořívající se povstání lidu. A kmotři mohou nerušeně krást a škůdci země se na nás dodnes smějí z televizních obrazovek a titulních stran novin.
Mgr. Slávek Popelka

Jsme na sedmém místě v podpoře cikánů.

12. března 2018 v 8:20 | ERS
Slovensku dočasne uniklo víťaztvo
Názov štátu
Bulgaria 8,9
Slovakia 10,0
Macedonia 10,2
Romania 10,3
Hungary 15,6
Montenegro 25,4
Czech Republic 29,2
Bosnia and Herzeg. 61,4
Greece 64,3
Spain 65,8
Croatia 124,3
Switzerland 192,4
Slovenia 203,0
France 203,7
Austria 223,8
Portugal 284,3
Netherlands 416,9
Italy 468,0
Latvia 495,7
Finland 539,3
Sweden 541,6
United Kingdom 627,0
Germany 682,3
Belgium 862,0
Lithuania 981,7
Norway 991,0
Estonia
Poland
Ireland
Ukraine ??? ???
Serbia ??? ???
Belarus ??? ???
Denmark ??? ???
Moldova ??? ???
Albania ??? ???
Luxembourg ??? ???
Slovenská ekonomika dosiahla veľmi krásny úspech medzi väčšinou krajín Európy. Na to, aby sme zabezpečili - uživili 1 cigána nám stačí len 10 obyvateľov - gadžov. Krásne druhé miesto tesne hneď za Bulharskom je pre nás výzvou. Pri populačnom trende na Slovensku čoskoro určite v európskom rebríčku zvíťazíme. A na zabezpečenie jedného cigána nám v budúcnosti bude stačiť 5 gadžov, neskôr jeden gadžo a v horizonte niekoľkých desťročí jeden gadžo uživí aj viacerých cigánov. Samozrejme takéto výsledky sa nedajú dosiahnúť a zabezpečiť len tak. Ale ak my všetci, ale hlavne naša vláda budeme materiálne a hlavne finačne podporovať čo najrýchlešie rozmnožovanie sa našej zatiaľ menšiny, trvalé prvé miesto v celo-európskom rebríčku máme isté!!!

Klasický výsměch pod křídly vlády.

6. března 2018 v 17:33 | ERS

Česká televize - Atlet roku, neuvěřitelné !!!
Vážení přátelé! Často si klademe otázku, kam, že vlastně mizí naše peníze ze společného rozpočtu státu. Veřejnoprávní televize, Česká televize odvysílala výše uvedený pořad. Pěkné, zábavné, téměř dokonalé. Ale ....! Málokdo si uvědomí i druhou stránku věci. Pro mne byl šok, když jsem se dozvěděl, kdo byl sponzorem a jaké byly odměny moderátorů, kolik stál pronájem sálu, elektřina, catering, šatny, projekce, tisk pozvánek, kulisáci, scéna, přepravní společnosti, doprava ( luxusní BMW, AUDI....), nepředstavitelné; peníze vystupujícím.
Celkem cca 38 milionů Kč !!!
Moderátoři : Monika Absolonová 85.000,- Kč Aleš Háma 85.000,- Kč
Sportovci : Od posledního : 200.000,- Kč až po prvního: 1.500.000,- Kč
Umělci: Karel Gott 300.000,- Kč; (1 píseň a básnička trvala celkem 5 minut 47 vteřin)
Umělci další: všichni na osobu 80.000,- Kč, zahraniční host 525.000,-Kč !
K tomu si připočítejte státem nucenou koncesionářskou smlouvu na každý přijímač: 145,- Kč na domácnost POTUD VŠE DOBRÉ! Jako jeden ze sponzorů se objevila i VZP (Všeobecná Zdravotní Pojišťovna), která se potácí na hraně krachu, není schopna proplácet včas lékařům a nemocnicím peníze za úkony, operace, vyšetření. Tak tato VZP zaplatila za reklamu tomuto pořadu více jak 5 milionů korun českých !!
Pacienti se přeobjednávají, operace ruší a léčí se jinak, není na prevenci u zubního lékaře 2x do roka, není na očkování a další velice důležité věci. Atleti, kteří jsou u VZP za mírný poplatek, pobírají za sebemenší zranění obrovské sumy peněz a v každé nemocnici mají samozřejmě přednost. Jedna z dalších "elit národa". Vláda ČR : Hrozí krizí, krachem, dluhy a vesele rozdají co mohou. Pokud bude mít v Praze někdo koncert, určitě tam také uvidíme logo VZP. Je to prostě podnik, jako každý. Ale zcela mimo mísu ! To je podnik, který vybírá, spravuje obrovské peníze, které mají sloužit k prevenci, vyšetření a k nápravě zdraví svých pojistníků - občanů ČR, kteří této pojišťovně dle zákona MUSÍ každý měsíc platit pojistné. Pokud by tento systém fungoval alespoň tak, jak ve fingovaném "Kocourkově", scénář by zněl jasně : Je nezbytné okamžité odvolání ředitele VZP a Ministra zdravotnictví !!!
Prosím, uvědomte si to, že co je krásné, nemusí být taky pěkné ! Za 5 milionů korun dnes mohlo, možná přežít více lidí .....Já jsem o tom přesvědčen.

Tomio Okamura

3. března 2018 v 22:05 | ERS
KRIMINALIZACE TOMIA OKAMURY PŘIŠLA NA OBJEDNÁVKU, MÁME DŮKAZY! STOPY VEDOU K AMERICKÉMU VELVYSLANECTVÍ A MOHUTNÉ CHOBOTNICI VZTAHŮ MEZI LIDMI, KTEŘÍ JEZDÍ DO USA K IDEOLOGICKÝM ŠKOLENÍM PRIDAL TK STŘEDA 07 ÚNOR 2018 - 08:42:41
http://infokuryr.cz/e107_images/newspost_images/waschington.jpg
Kriminalizace Tomia Okamury přišla na objednávku, máme důkazy! Stopy vedou k americkému velvyslanectví a mohutné chobotnici vztahů mezi lidmi, kteří jezdí do USA k ideologickým školením v dikci amerického ministerstva zahraničí! Odhalujeme struktury a vazby největšího spiknutí ve službách cizí mocnosti na území ČR po roce 1989! Redakce AE News ve spolupráci se Svobodným vysílačem CS odhalila v rámci investigace největší spiknutí zahraniční moci v polistopadové éře Československa. Současná mediální a politická poprava Tomia Okamura totiž vede k lidem, které spojuje jeden společný jmenovatel a klíčový faktor, který dosud unikal pozornosti českých médií. Všichni jste si určitě všimli, že Pražská kavárna si líže hluboké rány po prohraných prezidentských volbách a veškerá pozornost médií se nyní upírá na SPD. Všechno to začalo ve chvíli, když Miloš Zeman přišel na tiskovou konferenci po vítězných volbách, když si s sebou přivedl své podporovatele a přímo za něj na pódium se posadil Tomio Okamura. Video najdete v článku zde: https://aeronet.cz/news/dokazali-jsme-to-milos-zeman-vyhral-volby-pomohla-mu-aktivizace-nevolicu-a-mohutna-podpora-obycejnych-lidi-a-take-ceske-zpravodajske-alternativy-pane-prezidente-gratulujeme-vam/ . Signál byl vyslán a všichni pochopili, že mocenské uchopení tandemu Zeman - Babiš se bude opírat o podporu SPD a KSČM. Miloš Zeman ihned v projevu zaútočil na média Zdeňka Bakaly, a tím byla vyhlášena nová mediální válka. Ovšem pozor, tady je důležitý moment. Miloš Zeman totiž navázal blízké a kamarádské vztahy s Tomiem Okamurou a velmi dramatickým hlasem v projevu poté uvedl, že toto je jeho poslední politické vítězství, a že už nemůže zažít žádnou porážku. Tento výrok byl adresován lidem v okolí, kteří chystali v pozadí Jiřího Drahoše tzv. slovenskou cestu pro Pražský hrad, tedy "kiskizaci" českého prezidenta, který by láskou a dojetím padl okolo krku americkému velvyslanectví a zejména neoconům, kteří plánují na území ČR a Slovenska vybudovat operační zázemí pro americké kasárny, jejichž výstavba už byla zahájena v Polsku. Miloš Zeman svým znovuzvolením překazil plán na rychlý obrat české politiky směrem k USA v evropském pojetí. Jenže Miloš Zeman svoji moc nedokáže realizovat, pokud nebude ustavena vláda Andreje Babiše. Už před volbami jsme na Aeronetu informovali, že v zákulisí Hnutí ANO dochází k ideologickému odporu a štěpení, což před několika dny nakonec veřejně potvrdili i čelní představitelé Hnutí ANO. Hlavními odpůrci spolupráce s SPD jsou Robert Pelikán a Martin Stropnický. Odpor proti spolupráci s SPD vyjádřil i ministr dopravy Dan Ťok.
Mocenský tandem na ose Zeman - Babiš se neobejde bez třetího, Tomia Okamury! Andrej Babiš nemá pod kontrolou celé své hnutí, protože navzdory dohodě s KSČM mu jeho vlastní poslanci potopili při hlasování komunistu Zdeňka Ondráčka jako kandidáta KSČM na předsedu kontrolního výboru GIBS. Toto bylo napevno dohodnuté mezi Andrejem Babišem a Vojtěchem Filipem, že taková je dohoda a že Hnutí ANO podpoří Zdeňka Ondráčka z KSČM do pozice předsedy výboru. Jenže Babišovi se část poslanců za ANO vzbouřila a hlasovali proti. Prudká reakce KSČM přišla záhy a Babišovi reálně hrozí, že pokud Zdeněk Ondráček nebude na čtvrtý pokus zvolen předsedou komise pro GIBS, může Babiš na vyslovení důvěry vládě od komunistů zapomenout. A proto začal překvapivě Andrej Babiš už připouštět i možnost předčasných voleb. Jenže mezitím se něco stalo, s čím se nepočítalo ani uvnitř Hnutí ANO. Miloš Zeman obhájil mandát a bude pět let nadále řídit Pražský hrad a ovládat procesy jmenování premiérů a vlád. Tato událost zcela mění situaci, protože Miloš Zeman je prudkým odpůrcem předčasných voleb a navíc Miloš Zeman chce do vlády s Babišem ČSSD po skončení sjezdu strany, a to podle toho, jaký předseda bude zvolen. Jestli zvítězí konzervativní křídlo okolo Milana Chovance, anebo reformní proud okolo Jiřího Zimoly. Celá situace po říjnových volbách do sněmovny se totiž začíná krystalizovat do neuvěřitelného obrazu, do kolektivního boje médií, veškerého mainstreamu a v konečném důsledku i justiční mašinérie, proti třem osobám na české politické scéně: Proti Andreji Babišovi, proti Miloši Zemanovi a proti Tomiu Okamurovi. Prvních z nich má na krku zinscenované a na objednávku přichystané trestní stíhání. Vykonstruovaná kauza Čapí hnízdo má Andreje Babiše dostat do kriminálu. Na Miloše Zemana nemohou, protože ten je prezident a není stíhatelný (kromě velezrady), odstranit ho měli ve volbách, ale to nevyšlo. A nově došlo k zahájení kriminalizace Tomia Okamury kvůli pravdivým výrokům, že tábor v Letech na Písecku nebyl koncentrák, ale nápravné pracovní zařízení pod správou Protektorátu a českých četníků. Česko uchvátila korupční chobotnice řízená z amerického velvyslanectví. Američané korumpují na školeních v USA české politiky, státní zástupce, novináře a česká kontrarozvědka se jenom dívá, jak v Brně si dávají dostaveníčko špičky prokuratury s americkým velvyslancem A právě tady se nám podařilo objevit neuvěřitelnou mocenskou chobotnici, která dosud zůstávala skryta před očima veřejnosti. Všichni lidé, kteří jsou v těchto dnech namočeni v hysterické kampani proti Tomiu Okamurovi, na kterého podávají neziskovky trestní oznámení kvůli výrokům o táboru v Letech, mají společná napojení na americké ministerstvo zahraničí a ideologický školící program International Visitor Leadership Program (IVLP), který představuje nebezpečnou a hrozivou mocenskou chobotnici, která doslova pohlcuje a svými chapadly ovládá česká ministerstva, média, policii, státní zastupitelství, soudy a neziskový sektor takovým způsobem, že z toho doslova přechází zrak. Lidé, kteří jsou napojeni na útoky a trestní oznámení proti Tomiu Okamurovi kvůli kauze Lety, prošli totiž všichni v USA ideologickým operativním programem IVLP. Objednávka k tristnímu stíhání Tomia Okamury tak vede k americké státní moci, která zasahuje do vnitřních záležitostí ČR. Chobotnice vztahů uvedená níže, je hrozivým obrazem celé kauzy.
Absolventi programu International Visitor Leadership Program v dikci amerického ministerstva zahraničí a jejich propletenec •Lenka Bradáčová - Vrchní státní zástupkyně z Prahy, ideologickým programem IVLP prošla v USA v roce 2008. •Ivo Ištvan - Státní zástupce z Olomouce, proslavil se v kauze Čunek a především v roce 2013 při pádu vlády Petra Nečase. Program IVLP absolvoval v USA spolu s Lenkou Bradáčovou. •Marek Wollner - Redaktor ČT a šéf pořadu Reportéři. Andrej Babiš se stal terčem několika zmanipulovaných reportáží ČT, které podle jeho slov budou mít ještě dohru po jmenování vlády. •Nora Fridrichová - Redaktorka pořadu 168 Hodin na ČT, který se prezentuje svojí zaujatostí proti prezidentu Zemanovi a proti Tomiu Okamurovi. •Dalibor Balšínek - Šéfredaktor Echo24.cz a dříve šéfredaktor Lidových novin. •Ondřej Kundra - Redaktor časopisu Respekt, program IVLP absolvoval v roce 2017 v době, kdy se nejvíce angažoval v publikování článků o ruských serverech v ČR. Američané si ho všimli a vytáhli ho do USA do IVLP programu. •Lýdia Poláčková - Dříve vedoucí ostravské pobočky Poradny pro občanství, občanská a lidská práva, se účastnila amerického vládního programu International Visitor Leadership Program v roce 1999. Lýdia Poláčková se věnuje problematice romských menšin, předtím nastoupila na nově vzniklou pracovní pozici romský koordinátor při odboru sociálních věcí magistrátu města Ostravy, působila také jako členka rady vlády pro národnostní menšiny. Další absolventkou amerického vládního programu International Visitor Leadership Program je Magdalena Karvayová, která působí v Open Society Fund Praha George Sorose jako koordinátorka projektů romské iniciativy. Mezi dalšími absolventy tohoto amerického vládního programu najdeme osobu jménem Miroslav Klempár, který působí jako organizátor romských komunit. Ale co je zajímavé, absolventem programu International Visitor Leadership je Jarmila Balážová, která působila jako tisková mluvčí exministryně školství Kateřiny Valachové, a je zároveň členkou správní rady Romea o.p.s.. Cenzor iDnesu, který sedí v dozorčích radách několika neziskovek, dostal školení v USA od amerického ministerstva zahraničí ve stejném rozsahu, jako dostali státní zástupci nebo novináři z ČR Dalším absolventem programu IVLP je Patrik Banga, který sedí v dozorčí radě Romea o.p.s., zároveň působí v dozorčí radě neziskovky In Iustitia. Už chápeme, proč je Radek Banga, bratr Patrika Bangy, tak urputně protěžován těmito kruhy? Už chápeme, proč náměstkyně pražské primátorky paní Krnáčové, Petra Kolínská, navrhla Radka Bangu na Cenu hlavního města Prahy? Už rozumíme, proč je členem sekretariátu náměstka Matěje Stropnického a primátorky Adriany Krnáčové Vít Masare, další absolvent International Visitor Leadership? Už rozumíme tomu všemu, když víme, že Patrik Banga, člen dozorčí rady Romea o.p.s. a člen dozorčí rady neziskovky In Iustitia je absolventem International Visitor Leadership? Dále, pro server Romea.cz dlouhodobě psal David Beňák. Ten je dalším absolventem programu International Visitor Leadership od 14. ledna do 1.února 2013, stejně jako jeho kolega David Tišer, který s Davidem Beňákem a Patrikem Bangou absolvoval tento americký vládní program. Romea o.p.s. samozřejmě čerpá dotace z norských fondů resp. EEA grants, např. Navázání spolupráce s norskými organizacemi za 70,000 Kč, nebo další projekt nesoucí název Pomoc
Rómům s prací či Pomoc romským obětem nenávisti, Náprava mediálního zobrazování Rómů atd. Napravení mediálního obrazu stálo 2,000,000 Kč. Zda se podařilo mediální obraz Romů napravit, posuďte sami. Dále, George Soros také podporuje romské studenty v Česku, a to prostřednictvím Romského vzdělávacího fondu (Roma Education Fund), přičemž rozdělování stipendií koordinuje od roku 2010 právě občanské sdružení ROMEA o.p.s. Červené karty proti Zemanovi, In Iustitia, Tomáš Přikryl, Karel Janeček a jeho Rekonstrukce státu Zmínili jsme také, že Radek Banga je členem dozorčí rady neziskovky In Iustitia. Určitě si vzpomínáte na kauzu červených karet proti prezidentu Zemanovi ze 17. listopadu 2014, kdy na transportní krabici České Pošty byl uveden adresát, jednak americké velvyslanectví a jednak Šárka Kadlecová, bývalá aktivistka a zaměstnankyně amerického velvyslanectví. Šárka Kadlecová od roku 2010 pracuje v neziskovce In Iustitia, která je úzce spojená s akcí červené karty. In Iustitia, v jejíž dozorčí radě sedí znovu Patrik Banga, absolvent International Visitor Leadership. Tuto operaci s krycím názvem Red square - Rudé náměstí spolu s americkou ambasádou, a Šárkou Kadlecovou, spolupořádal i Tomáš Přikryl, aktivista z Prahy, který podepsal po prvním prezidentském kole v lednu 2018 výzvu "19 mantinelů" Rekonstrukce státu z pera Karla Janečka. Také bychom neměli zapomenout na absolventku International Visitor Leadership Mgr. Katarínu Klamkovou, která byla zároveň ředitelkou brněnské neziskovky IQ Roma servis. Od 7. prosince 2017 se stala novou ředitelkou Mgr. Šárka Pólová. Tato neziskovka rovněž čerpá dotace a granty z norských fondů (EEA grants) např. Právo na rodinu - koordinovaná spolupráce za 1,856,322 Kč s popisem projektu "Pro lepší životní podmínky rómských rodin." Mimochodem, výše v seznamu zmínění Dalibor Balšínek i Ondřej Kundra, kteří jsou absolventi International Visitor Leadership programu, a také Lenka Bradáčová, rovněž absolventka tohoto programu v roce 2008, jsou zjevně nebezpečně blízko napojeni v kauze Beretta, tedy v rámci řízených úniků informací ze zdrojů vyšetřovaných kauz na stole elitních policejních útvarů, tedy přes Roberta Šlachtu, k Martinu Fendrychovi, k Ondřeji Kundrovi, Sabině Slonkové z Neovlivni, kteří všichni mají vazby na Lenku Bradáčovou a její mocenskou skupinu s napojením na Karla Janečka a od něho výše, na americké ministerstvo zahraničí skrze pražskou ambasádu USA a její IVLP program. Na tento program vytahují z české politiky osobnosti, státní zástupce, redaktory, žurnalisty a nadějné kádry do USA k ideologickým školením a k získání pro "americkou věc" v ČR. Bradáčová absolvovala International Visitor Leadership s Ivo Ištvanem, a rovněž proběhla schůzka v brněnské restauraci Rialto ihned po nástupu Andrew Schapira do funkce US velvyslance v Praze. Schůzka Lenky Bradáčové, Roberta Šlachty, Iva Ištvana a Pavla Zemana s Andrew Schapirem těsně po jeho nástupu na ambasádu představovala bezpečnostní hrozbu takového rozsahu, že měla podle našeho názoru okamžitě zasáhnout přímo na místě kontrarozvědka. Nestalo se tak. Americké vměšování se do vnitřních záležitostí ČR přesahuje veškeré myslitelné meze! Kontrarozvědka se na to jen dívá a nesmí zasahovat, americké tajné služby mají na území ČR doslova Klondike. To musí skončit!
Mluvčí a tiskovou tajemnicí v jedné osobě Pavla Zemana byla Helena Markusová, dříve zaměstnankyně politického odboru ambasády USA v Praze, náměstek Pavla Zemana je Igor Stříž, také absolvent International visitor leadership. Americká agenda vrůstá do české legislativy jako rakovina, v podstatě to jsou operační spojky a urychlovači procesů z USA do ČR, jsou to všechny segmenty hospodářství, páteřní univerzity v ČR, další informace přinese redakce AE News ve spolupráci se Svobodným vysílačem CS v následujících dnech. Cikánské organizace, které v těchto dnech vyrazily po krku Tomiu Okamurovi, jsou tudíž přímo naváděny jako řízené hlavice skrze moc amerických neoconů v Praze proti SPD, jejichž cílem je oslabit vznik mocenského tandemu na ose Zeman - Babiš, protože v případě trestního stíhání Tomia Okamury vznikne v Hnutí ANO obrovský odpor proti jakékoliv spolupráci s SPD. Vznikne tím i tlak na Andreje Babiše, aby odešel z politiky a přenechal řízení Hnutí ANO někomu jinému. S tím Babiš logicky nesouhlasí, proto začíná uvažovat o předčasných volbách. Ty jsou najednou opravdu velmi reálné, protože Andrej Babiš oznámil, že nemá v případě nezdařeného druhého pokusu o sestavení vlády se pokoušet o třetí pokus a rovnou by se měly vypsat nové volby. Termín voleb v červnu by byl zcela reálný. Jenže kriminalizace Andreje Babiše a Tomia Okamury může zbavit Miloše Zemana dvou hlavních politických spojenců. Nikdo nebude s nimi chtít jít do vlády, protože oba dva jsou přece trestně stíhaní, bude se pořád opakovat. Nikoho nezajímá, že jde o trestní stíhání na objednávku v obou dvou případech, politická karta se najednou obrací do pozice, že uvnitř SPD možná začnou chápat, že Babiš asi nemluvil jen tak do větru, když už celý rok opakuje v médiích, že jeho trestní stíhání je politickou objednávkou. A kdo nyní hraje roli žalobce? Cikánské organizace, neziskovky a redaktoři médií, které všechny spojuje americké velvyslanectví, International Visitor Leadership Program a zahraniční pobyty a stáže těchto osob ve školících centrech pod záštitou amerického ministerstva zahraničí. Sudeťácká fronta z KDU-ČSL a TOP09 vyzvala k odvolání Tomia Okamury z postu místopředsedy poslanecké sněmovny. Stopy vedou k Bělobrádkovi, který také odjel do USA na školení IVLP! Vzpomínáte si na prosinec 2013? To bylo období těsně po parlamentních volbách a sotva začala trojčlenná jednání o sestavení vládní koalice mezi ČSSD, ANO a KDU-ČSL, tak jeden ze tří předsedů, Pavel Bělobrádek, na počátku těchto jednání odletěl na 14 dní do USA. Tehdejší předseda sněmovny Jan Hamáček (sám navštívil 22.9.2017 islámské kulturní centrum Al-Firdaus v Praze) vyloučil, že se jednalo o cestu, kterou by Pavlu Bělobrádkovi zaplatila či schválila sněmovna. Byla to Bělobrádkova soukromá cesta a jednalo se právě o výměnný pobyt v rámci programu International Visitor Leadership. Když v lednu 2013 přišla Pavlu Bělobrádkovi pozvánka do USA, nikdo tehdy netušil, že se budou na podzim 2013 konat předčasné volby, a že Pavel Bělobrádek dostane 4742 preferenčních hlasů, a KDU-ČSL celkem 336,970 hlasů. A v daném termínu Pavel Bělobrádek tento program International Visitor Leadership nemohl už odvolat, i když vrcholila jednání o složení koalice. Takže je jasné, že cesta do USA měla vyšší prioritu, než jednání o koalici po volbách v ČR. Pavel Bělobrádek se tu setkal s exkongresmanem Jimem Marshallem, po Capitolu ho zase provedli lidé dalšího kongresmana Gregoryho W. Meekse, setkal se s řadou vládních úředníků, se zástupci neziskových organizací, kulturních organizací atp., se kterými probral škálu různých témat, od jaderné energetiky, až po integraci Muslimů. Jaderná energetika byla
pro pád Nečasovy vlády příznačná, tak asi Pavel Bělobrádek dostal doporučení, že jaderná energetika v případě Temelína rovná se jedině Westing House, a integraci muslimů, vzpomínáme si na jeho otřesné výroky, kdy např. prohlásil, že je mu jedno, jestli ve sněmovně sedí Muslimové, prohlásil to v parlamentu v úterý 15. září 2015. Výzvy k usazení muslimů v ČR, aby oplodňovali české ženy, protože rodí málo dětí! Také šéf lidovců upozornil na to, že Česko ohrožuje dlouhodobě nízká porodnost a pokud by se uprchlíci rozhodli zůstat, nebyl by prý proti. Prohlásil to na tiskové konferenci 7. července 2015. Vyzývá Bělobrádek české ženy nepřímo k pohlavnímu styku s uprchlíky, když klade rovnítko mezi nízkou porodnost na jedné straně a dlouhodobou přítomnost uprchlíků na straně druhé? Další poslankyní v Parlamentu ČR je Helena Langšádlová za TOP09, která se rovněž v roce 2016 účastnila amerického vládního programu International Visitor Leadership. V poslanecké sněmovně se v roce 2015 konala konference think-tanku Evropské hodnoty a projektu Kremlin Watch o tom, jak se bránit údajné pro-ruské propagandě, která se šíří českým, resp.evropským internetem.Rusko prý věnuje úsilí pomocí médií rozložit "západní svět" a jeho hodnoty a získat podporu pro své aktivity ve světě. Policie a výzvědné služby by se měly na weby šířící pro-kremelské postoje zaměřit, zjistit, kdo za nimi stojí, kdo je podporuje, jak jsou financované a začít jim "legálními nástroji" znepříjemňovat život. Mimochodem, hlavní figury na této konferenci byli dle pozvánky poslanci Ivan Gabal (KDU-ČSL) a Helena Langšádlová (TOP09). Sekundovali jim Jakub Janda - Evropské hodnoty a Jakub Kalenský - Stratcom, což je instituce Evropského parlamentu zaměřená mj. na boj s tzv. ruskou propagandou. Tady vidíme přímý vliv americké propagandy do samého srdce české politiky. A právě Pavel Bělobrádek, Helena Langšádlová (TOP09) a Ivan Gabal (KDU-ČSL) jsou ti, kteří chtějí odvolat Tomia Okamuru z postu místopředsedy PS. Proti Okamurovi stojí mohutná zahraniční státní moc a usiluje o jeho politickou likvidaci a kriminalizaci. Útok je koordinován z úseku tzv. "cílených operací" amerického ministerstva zahraničí skrze jednotlivé figury v českých politických neziskovkách, ale i v médiích a na úrovni státních zastupitelství. Chobotnice amerického vlivu a lidí, kteří prošli výcvikovým programem cizí moci v USA, nyní ovlivňuje výsledek parlamentních voleb v ČR, vede ke kriminalizaci vítěze voleb, Andreje Babiše, a nově i ke kriminalizaci Tomia Okamury. Nenechávejte si tyto informace pro sebe a sdílejte prosím tento článek na sociálních sítích a v emailech, hrajeme o záchranu Tomia Okamury! O této kauze budeme hovořit také v pátek v mém pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. -VK- Šéfredaktor AE News

Přímá demokracie je skutečná demokracie.

2. března 2018 v 8:50 | ERS


Dělat politiku přes Parlament je zastaralé. Lidé dnes už klidně mohou rozhodovat sami, pane Halíku, říká akademik. A ta "spacáková" ČT...
27.02.2018 12:40
ROZHOVOR "Přímá demokracie je tou nejdemokratičtější demokracií vůbec. Už z významu slova samého. Zastupitelská demokracie je reliktem z dob, kdy mezi lidmi existovala například negramotnost," tvrdí Pavel Cimbál, programátor a pedagog Českého vysokého učení technického v Praze. Po sledování evropských referend nejsou podle něj výsledky vůbec hrozivé ani znepokojivé, naopak se ukazuje, že přímá demokracie funguje. Cimbál tvrdí, že pro přímou demokracii nikdy nebyly vhodnější podmínky než dnes a představu, že právo rozhodování náleží jen elitám, považuje za zcestnou. A krom toho vrcholně nedemokratickou.
Jak vnímáte útoky na veřejnoprávní média a zvolání odpůrců, že by měla být zrušena ve své současné podobě?
Neměla by být rušena. Veřejnoprávní média potřebujeme. Co ale nepotřebujeme, je jejich svévolná privatizace určitou názorovou skupinou. K tomu u nás došlo přibližně v dobách takzvané spacákové revoluce. Nedělám si žádné iluze, že by snad některé médium mohlo informovat vždy nezaujatě a trvale objektivně. To je nedosažitelný ideál. Ale spokojím se s tím, pokud bude v jeho vysílání dostatečná názorová pluralita. Není třeba měnit systém. Stačí obměna osazenstva jednotlivých redakcí. Metod, jak toho docílit, je více. Docela účinný je bojkot. Část zajímavých osobností politického spektra se na obrazovkách České televize už ani neobjevuje a divák se naučil přepínat jinam. A taková televize má pak problém. Ztrácí sledovanost. Ztrácí vliv. Z původně svévolné nevyváženosti se pak stává nevyváženost vynucená a sledovanost dále klesá, o reputaci nemluvě. Je to taková léčba vlastní medicínou. A je docela škoda, že začala být proti České televizi uplatňována teprve nedávno. Funguje zdá se dobře. Nevraživé kampaně vůči konkurenčním stanicím FTV Prima nebo TV Barrandov z poslední doby to potvrzují.
A je útoky na média ohrožena demokracie? Upadají média natolik, že je třeba se na provoz a ochranu těch nezávislých skládat se, jak k tomu vybízí například Forum24 Pavla Šafra?
Vyhýbal bych se slovu útok. Ten chápu jako fyzický a vedený proti fyzické osobě, nikoliv vůči nějaké instituci. Natož proti demokracii jako takové. Tenhle nesmyslný newspeak, kdy obyčejnou slovní kritiku rovnou nazveme útokem, zatímco skutečné útoky budeme bagatelizovat, neberu. Je dost smutným symbolem dnešní doby. Orwellovské obrácení pojmů v praxi. Takže ne, nejde o útoky. A o ohrožení demokracie už vůbec ne. A pokud si snad Pavel Šafr se svým portálem nevydělá ani na vlastní provoz, má v zásadě dvě možnosti. Buď začít psát a informovat tak, aby lidé jeho portál začali vyhledávat a sledovat, nebo se začít věnovat něčemu jinému, co mu půjde lépe. Žebrání u té zbylé hrstky skalních příznivců mu jeho problém dlouhodobě nevyřeší.
Skutečně je přímá demokracie cestou k likvidaci právního státu, jak varuje profesor Tomáš Halík? Populismus nabízí podle něj nový politický model, jež zpochybňuje model liberální demokracie a právního státu a přichází s modelem přímé demokracie, "která znamenala likvidaci právního státu a kultury vznikající zde od osvícenství."
Naopak, přímá demokracie je tou nejdemokratičtější demokracií vůbec. Už z významu slova samého. Zastupitelská demokracie je reliktem z dob, kdy mezi lidmi existovala například negramotnost. V pravém slova smyslu, ale také negramotnost funkční. Informace se šířily daleko hůře než dnes, ženy neměly přístup ke vzdělání a tak dále. Pak dávalo smysl delegovat rozhodování na vybrané důvěryhodné zástupce, aby rozhodli informovaně a kvalifikovaně za své voliče. Ale když se podíváme na situaci dnes, třeba na některé nejmenované poslance současného Parlamentu, máte pocit, že jsou informovanější a kvalifikovanější než průměrný občan? Vybudovali jsme informační společnost a důvod zavedení zastupitelské demokracie tím v podstatě zmizel. Pro přímou demokracii nikdy nebyly vhodnější podmínky než dnes. Představa, že právo rozhodování náleží jen elitám, je zcestná. A krom toho vrcholně nedemokratická. Ale protože podobné myšlenky od pana Halíka neslyším poprvé, nehledal bych problém u přímé demokracie jako takové, ale spíš v jeho zneuznané ješitnosti...
A jsou Češi skutečně tak hloupí, že svěřovat jim do rukou otázky budoucnosti České republiky by bylo riziko?
Nejsou ani tak chytří, ani tak hloupí, a především je to v tomto ohledu zcela nepodstatné. Copak právo rozhodovat o svém životě, a politika není ničím jiným, náleží jen těm chytrým? Jak určíme, kteří to jsou? Podle čeho? Volby do institucí zastupitelské demokracie tímto filtrem moudrosti evidentně nejsou. Nechceme rozhodování na těch, koho se týká, tedy na všech občanech země. Sledoval jsem některá evropská referenda a jejich výsledky vůbec nejsou hrozivé. Ani znepokojivé. Spíš se zdá, že přímá demokracie funguje. Protože v rozhodování není pak paralyzována jako ta zastupitelská, klientelistická.
"Pokud Česko podlehne blouznivcům prosazujícím Czexit, bude to ekonomická a civilizační katastrofa," tvrdí komentátor Petr Honzejk a vůbec není sám, kdo vidí jen katastrofické scénáře, pokud by k vystoupení České republiky z Unie došlo. A jak to vidíte vy? Znamenalo by vystoupení konec pro naši zemi? Jsme na Evropské unii skutečně tak závislí?
Když slyším podobné názory, skoro si říkám, jak my jsme vůbec před Evropskou unií mohli existovat? Nu, evidentně mohli. I dnes jsou v Evropě přeci státy mimo toto společenství. A katastrofa se v nich zrovna nekoná. Například Makedonie. A naopak hned v jejím sousedství máme Řecko. Člena Evropské unie i eurozóny. S trvale krachující ekonomikou, neschopné dlouhodobě ochránit vlastní námořní hranici, ale vytrvale volající po přerozdělování evropských peněz v jednom směru a neevropských migrantů v druhém. A volat po přísném postupu vůči těm, kdo toto pochybné sociální inženýrství nechtějí podporovat. To je současná Evropská unie. A je namístě otázka, zda ještě výhody členství vůbec převažují nad nevýhodami, když navíc de facto fungujeme jako levná výrobní kapacita pro ekonomiky západních zemí. Za třetinové náklady odvádíme práci v kvalitě srovnatelné s jejich vlastními podniky, ale zisky z rozdílu následně mizí v zahraničí.
Kancléřka Angela Merkelová účastníkům neformálního summitu Evropské unie připomněla, že některé státy z rozpočtu Evropské unie čerpají víc, než do něj přispívají, aby podpořily svůj hospodářký rozvoj. Přitom nechtějí uprchlíky. Vyzvala opět k projevení solidarity. Jak na tyto apely reagovat?
Do tohoto účetnictví paní Merkelová zapomněla započítat právě výše zmíněný princip západního investování provozovaný v zemích východní Evropy. To už by to bilancování tak jednoznačné nebylo. Jak vypadala německá solidarita vůči novým členům Evropské unie, jsme ostatně viděli před deseti lety. Pracovní omezení pro nás platilo celých sedm let. Přitom se týkalo lidí, kteří chtěli v Německu pracovat. Lidí kvalifikovaných, zpravidla se schopností se německy bez problémů domluvit. A nyní máme, zcela paradoxně, nesolidaritu oplatit solidaritou? Navíc s lidmi, kteří u nás pracovat nebudou, protože jsou nekvalifikovaní, neznají jazyk, a především sem přijeli evidentně kvůli něčemu jinému? Ono s migrací je to vůbec podivné. Pokud je daný uprchlík kvalifikovaný a vzdělaný natolik, aby se uživil na evropském pracovním trhu, pak je to přesně ten, který bude ve své původní zemi citelně chybět. V podstatě se tím ničí zárodky tamní střední třídy. No a pokud vzdělání a kvalifikaci nemá, tak proč bychom ho měli v Evropě šatit, živit a ubytovávat? A ještě řešit kriminalitu, která je u těchto lidí několikanásobně vyšší než u původního obyvatelstva? Slyšel jsem, že by to prostě byla jakási další forma pomoci Africe či Blízkému východu. Jenže výdaje na jednoho uprchlíka jsou takto více než desetinásobkem výdajů, které normálně stojí pomoc těmto lidem v místě problému. Tedy je to i velmi neefektivní a marnotratné plýtvání omezenými prostředky. Nemá to v podstatě vůbec žádná pojmenovatelná pozitiva. Pokud na tento princip Angela Merkelová přistoupila, ať už s vidinou získání Nobelovy ceny za mír, anebo z politické neprozíravosti, není možné, abychom řešili coby daleko menší a chudší země následky její politiky. Tento apel tedy považuji za nehoráznost.
V minulém rozhovoru jste mi řekl: "Nepřestává mne udivovat míra nenávistné iracionality odpůrců Zemana vydávané za noblesu či znak příslušnosti k lepším lidem." Nicméně ani Miloš Zeman si po svém znovuzvolení nebere servítky. Politologa Jiřího Peheho označil za nejhloupějšího českého novináře, takzvané pražské kavárně pak Zeman vzkázal: "shut up", ti, kdo křičeli na kardinála Duku, jsou dle jeho slov "pisklouni". Jak podle vás dodržuje svůj slib o větší pokoře? A jak hodnotit povolební vystupování Zemana včetně jeho proslovu na sjezdu ČSSD?
Miloš Zeman si přeci nikdy nebral servítky. A možná je to právě i jeden z důvodů, proč se těší i nadále takové popularitě. S jeho stylem ne vždy souhlasím, jeho slovník také není úplně vybraný, ale v zásadě má v tom, co říká, prostě pravdu. A to je u politika to podstatné. Lidé to intuitivně vycítí. Ale mám pocit, že přeci jen trošku ubral plyn a šrapnelů střílí trochu méně. Takže bych nedělal předčasné závěry. Lidé, co volili Zemana, navíc tyto věci jistě dobře zvážili. Vždyť byl prezidentem uplynulých pět let. Tak proč teď markýrovat překvapení a pohoršení? Já se politikou Miloše Zemana v podstatě bavím. Je drzá, chytrá, nekorektní a účinná. A věřím, že on se baví také. Je přeci krásné pozorovat při práci někoho, kdo ji dělá dobře a pro koho je zároveň koníčkem. A když je navíc prezidentem...
SPD má potíže kvůli výrokům v souvislosti s táborem Lety u Písku. Šéf SPD zpochybnil oplocení, poslanec Miloslav Rozner uvedl, že to byl "neexistující pseudokoncentrák". Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský v této souvislosti u Moravce pochyboval o tom, jak je možné, že se člověk jako Tomio Okamura vůbec dostal na post místopředsedy Sněmovny. Za vážnou situaci považuje to, že "byl Parlamentem demokraticky v tajné volbě zvolen člověk, jehož veřejně prezentované názory jsou skutečně rasistické, xenofobní, neonacistické, a to nemluvím o populismu a demagogii". Jak hodnotit přínos Tomia Okamury pro českou politiku?
Okamura se teprve učí, ale v podstatě žádnou velkou chybu v politice dosud neudělal. Populistou bezesporu je, ale to by přeci v demokracii neměl být až takový problém. Politik by snad neměl zavírat oči nad přáním většiny svých voličů. Pokud je například devadesát procent společnosti proti imigraci z muslimských zemí a islámské ideologii obecně, jak je možné, že se tímto tématem v Parlamentu zabývá pouze SPD? Nemělo by to být na programu u naprosté většiny politických stran? Ony se svým voličům nesnaží vyjít vstříc a nechtějí řešit věci, které je trápí? Vzestup Okamury se nestal ani tak jeho zásluhou, jako důsledkem činnosti, tedy spíš nečinnosti ostatních tradičních systémových politických stran.
Co říkáte na nového předsedu ČSSD Jana Hamáčka? Je tím, kdo může sociální demokracii pomoci k bývalému úspěchu?
Jde o člověka Sobotkova typu, jak co do názorů, tak co do schopnosti oslovit voliče. Pád ČSSD proto zřejmě bude pokračovat. Ale líto mi to není, tato strana už nějakých pár let svým voličům neuměla nabídnout vůbec nic. A proto dopadla, jak dopadla.
S jakými pocity sledujete vládní vyjednávání?
S pocity nudícího se diváka. Protože tyto námluvy jsou jen protahovanou agonií neúspěšných politických subjektů. Pokud by se obstrukcemi podařilo dojít až k předčasným volbám, tak přesně ty strany, které se nyní staví na zadní, by na tom paradoxně nic nezískaly. Jejich vliv by se pravděpodobně ještě zmenšil. Otázka tedy je, zda by naopak vidina předčasných voleb současná vyjednávání spíš neurychlila. Ale protože Miloše Zemana sleduji už dlouho a neznám lepšího politického stratéga, nechám se překvapit, co svým deklarovaným záměrem předčasné volby nevyhlašovat přesně sleduje. Minimálně jde o úsporu v rozpočtu, protože státní náklady na uspořádání voleb jsou zhruba půl miliardy. Tedy ve srovnání s tolik propíraným Čapím hnízdem, rádoby jádrem problému a záminkou k předčasným volbám, více než desetinásobné.
Jaký je tedy váš názor na nechuť ostatních politických stran spolupracovat s Andrejem Babišem jako trestně stíhanou osobou? A slouží to k jejich prospěchu, nebo na to doplatí?
Celá ta kauza Babiš a Čapí hnízdo je poněkud umělá. Sobotkovi do poslední chvíle nevadilo s Babišem vládnout a jen se přiblížily volby, padající preference ČSSD už nešlo ignorovat, začal konat. Do ČSSD přišli mediální poradci angažovaní předtím v týmu Hillary Clintonové a do dvou měsíců tu bylo nepřekousnutelné Čapí hnízdo. Donekonečna omílané a akcentované, ačkoliv jde z hlediska státního rozpočtu nebo majetků Andreje Babiše o zcela marginální položku. Nejsem zrovna Babišův fanoušek, ale je to první ministr financí, co dokázal sestavit přebytkový rozpočet, zlepšit výběr daní a ukázat, že to nakonec jde. Po všech těch Kalouscích a dalších amatérech, co nás po léta přesvědčovali o projedené budoucnosti a přitom dnes bez mrknutí oka horují pro rozdávání z eráru na sanaci následků trvající migrační krize. I za toto má Babiš u mě malé bezvýznamné plus, že tuto absurdní demagogii vyškrtnul ze svého slovníku.
Navíc to, jak byl Sobotkou zbaběle sestřelen, mu v důsledku spíš pomohlo. Ale určitá část populace, hojně zastoupená zejména mezi novináři, si libuje ve zdůrazňování nepodstatných banalit. Na úkor důležitých věcí. Nevím, jestli je to jen jejich neschopností vidět hlouběji pod pokličku dění, nebo snaha o odvádění pozornosti jinam. Takže o Babišovi určitě ještě uslyšíme ledacos. A pro jistotu stokrát dokola. A mediální kolovrátek utichne zase až po volbách, až tito lidé zjistí, kolik dalších voličů mu tím vyrobili. Ale pak začnou zase znovu...
Bez virů. www.avast.com

Rakouská demokracie.

25. února 2018 v 9:00 | ERS

Žadatelé o azyl nebudou dostávat žádné peníze. Jejich vlastní hotovost bude při podání žádosti o azyl zadržena na úhradu nákladů (podobně jako v Dánsku a ve Švýcarsku). Skončí snaha o ubytovávání žadatelů o azyl v bytech, ubytováni budou vhromadných zařízeních. Azylové úřady si budou kopírovat obsah mobilních telefon ů žadatelů, aby s jeho pomocí ověřily identitu žadatele a to, zda vypovídá pravdivě o různých okolnostech (např. srováním zachycených lokačních dat s tvrzením žadatele o tom, kudy prošel). Osobám, které vycestují zpět do státu, z nějž "uprchly", bude azylová ochrana ve zrychleném řízení odňata.

Odmítnutí žadatelé mají být důsledně deportováni. Azyl bude - v souladu s původními mezinárodními smlouvami - oddělen od trvalé imigrace a periodicky bude prověřováno, zda stav ohrožení ještě trvá; pokud pominul, bude azylová ochrana ukončena. Žadatelé o azyl se budou muset starat o vlastní domácnost(tj. žádné úklidové a stravovací služby placené daňovým poplatníkem, jak je tomu např. i u nás). Nezletilé manželky budou úředně odděleny od zletilých manželů. Při případném slučování rodinnebudou akceptována nezletilá manželství, nucená manželství a vícenásobná manželství. Kdo opustí Rakousko dobrovolně a za odměnu (Rückkehrhilfe) a následně se ilegálně vrátí, bude souzen za trestný čin (víceméně ekvivalent našeho maření výkonu úředního rozhodnutí).

Téma azylu a imigrace má zůstat jako kompetence rakouského státu, tj. odmítnutí evropských kvót.

Sociální dávky pro osoby, které obdržely azyl, budou zastropovány na poměrně nízké úrovni (aspoň vůči rakouským nákladům na živobytí), a to jak individuálně, tak na rodinu.Přímá demokracie

Nová koalice se zavázala postupně zavádět do rakouského práva prvky přímé demokracie po švýcarském vzoru. Občané budou mít zákonodárnou iniciativu: nasbírají-li 100 000 podpisů pod návrh zákona, bude muset být projednán v parlamentu se stejnou vahou a ve stejné proceduře, jako by jej navrhla vláda. Příslušní ministři budou mít povinnost se k němu vyjádřit.

S celostátními referendy se počítá jako se závaznými, pokud vítězná strana nasbírá dost hlasů (třetinu všech oprávněných voličů). Vyloučeny mají být mezinárodní smlouvy (ústupek prezidentovi van der Bellenovi). Pokud by parlament neschválil návrh zákona předložený aspoň 900 000 voliči, bude se nezávisle na jeho vůli konat závazné referendum.

Počítá se i se zajímavou "Hlavou 22". Pokud by rakouský parlament odmítl schválit zavedení prvků přímé demokracii nezbytnou dvoutřetinovou většinou hlasů, bude o jejím zavedení vyhlášeno zvláštní jednorázové referendum, k jehož vypsání by měla stačit nadpoloviční většina hlasů v parlamentu.

Na experiment s přímou demokracií jsem velmi zvědav. Rakušané se Čechům podobají mentalitou daleko více, nežli Švýcaři. Rozhodně bude stát za sledování. (Vždyť jsme jim 300 let prznili rasu - je to tam samý Nowotny a Novak, )Dále bude prozkoumán a přehodnocen zákon o urážce náboženského cítění.

S tímto zákonem bylo v minulých letech spojeno několik kontroverzí. Elisabeth Sabaditsch-Wolff byla pravomocně odsouzena k pokutě 480 Euro za veřejné prohlášení, že islámský prorok Mohamed měl zalíbení v malých dětech (podle muslimské tradice přitom měla Aiša v době prvního manželského styku devět let, takže těžko její tvrzení označit za lživé). Helmut Griese zase dostal pokutu 800 Euro za to, že každý pátek při sekání trávníku posměšně jódloval a napodoboval volání muezzina.

Džihádisté a náboženští extremisté budou vězněni ve zvláštních odděleních věznic, aby neovlivňovali jiné vězně.

Má být vyvinuta maximální snaha o to, aby odsouzení cizinci vykonávali trest odnětí svobody ve své vlasti.


Islám

Do trestního zákoníku budou doplněny příslušné paragrafy a bude zcela zakázáno financování náboženských spolků z ciziny. Islámské školky a školy budou v případě nedodržení závazných předpisů důsledně zavírány.

(To je patrně reakce na loňskou studii vídeňských islámských školek. Ty jsou podle jejího autora důkladně infiltrovány salafisty a jinými radikály, kteří si tak vychovávají novou generaci fanatiků.)

Švýcarsko a jeho obrana.

16. února 2018 v 18:47 | ERS
Švýcarsko - země se sedmimilionovou populací má armádu o síle 1.365.220 vojáků (údaj z roku 2010). Profesionálních je z nich pouze 3,600 příslušníků letectva, speciálních jednotek a výcvikových instruktorů. Ostatní jsou příslušníci milice. Každý dospělý muž při dosažení věku 19 let "vyfasuje" od státu erární automatickou útočnou pušku SiG 550 nebo SiG 751 a pistoli Glock 21a k ním tisíc kusů nábojů. K tomu kompletní výstroj. Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Tuto základní výzbroj a výstroj má doma každý voják, který absolvuje základní výcvik v délce 18 až 21 týdnů (podle druhu zbraně). Více než milion tři sta tisíc vojáků jsou Švýcaři schopni mobilizovat do plné bojové pohotovosti během 12 hodin. Což je světový unikát. Pro netrestané muže je služba povinná. Pro ženy je otevřená dobrovolně. Ten, kdo sloužit ve zbrani odmítne nebo nemůže (ze zdravotních důvodů nebo proto, že byl trestán pro úmyslný trestný čin) musí počítat se službou v civilní obraně a dvouprocentní přirážkou k platným sazbám daně z příjmů. Aby platil na ty, kdo slouží vlasti. Kromě základního výcviku se každý Švýcar ve věku 19 až 42 let musí zúčastňovat cvičení nebo bojového nasazení v rozsahu 3 týdnů každý rok. Již druhým rokem se v rámci tohoto systému Švýcaři střídají ve třídenních až týdenních intervalech při ochraně svých hranic. Hranice Švýcarska jsou fakticky obloženy vojáky v palpostech. Zastavují všechny, kteří by chtěli hranici překročit jinde, než je legální hraniční přechod. Každého, kdo by chtěl nelegálně proniknout do Švýcarska "po zuby ozbrojená" skupina vojáků vykáže. A troufám si říci, že by neváhali střílet ani vteřinu. A v případě střelby by za vojákem stál celý národ. Na vlnu migrantů se Švýcaři jako jediní v Evropě začali připravovat již v roce 2012. Jejich zpravodajské služby vyhodnotily toto riziko jako akutní. Což ostatně služby dalších zemí taky. Na rozdíl od nás a celé EU, však Švýcaři jako jediní adekvátně zareagovali. V roce 2012 uspořádali cvičení Stabilo Due v rámci něhož cvičně uzavřeli hranice s Francií. Tehdy Francie vznesla diplomatickou cestou protestní nótu. Z níž si ovšem Švýcaři nic nedělali. V roce 2013 již cvičili uzavření veškerých hranic v rámci akce Duplex Barbara. Opět za hlasitého brblání - tentokrát z Bruselu, že to narušuje Schengenský prostor jehož je Švýcarskou součástí. A pak to přišlo. V roce 2014 se počet ilegální imigrantů proudících ročně do Evropy přehoupl do statisícových hodnot. V rámci série cvičení Conex
Švýcaři zřídili soustavu palpostů, které jsou schopny pokrýt palbou celou hranici. Když loni na pozvání německé kancléřky Merkelové vyrazili do Evropy miliony imigrantů, tak Švýcaři přešli na trvalé střežení hranic. Všichni příslušníci armády se při tom střídají. Brusel a okolní státy raději "drží hubu". Protože mají svých starostí dost. Právě s těmi miliony migrantů, z nichž mnozí znásilňují, kradou a vraždí. Švýcaři se nespoléhají ani na EU ani na NATO, ale pouze sami na sebe. A svoji zemi si brání. Ukazuje se, že obě uvedené organizace jsou v tomto ohledu k ničemu. EU, která chce všechny občany v rámci nové směrnice odzbrojit, je spíše na škodu. Jedině švýcarská cesta se ukázala jako účinná. Ano, je drahá. Švýcaři dávají na obranu 1% svého HDP, které je ale šestkrát vyšší než to naše. Ale dávají do toho hlavně sebe a svůj čas. Asi jako jediní v Evropě totiž chápou, že nikdo jiný to za ně neudělá. Každý Švýcar se zapojuje. Protože žádný z nich nechce, aby jim kdokoli nezvaný přišel vykrást dům nebo znásilnit ženu či dceru, tak se střídají, aby je vůbec nepustili do země. Jiná účinná cesta není. Je ale pravda, že tam nemají žádného Sobotku, Prouzu, Dienstbiera, Šabatovou, Stropnického, Pelikána nebo Merkelovou. Nebo možná právě proto je tam nemají. A mají doma klid !!!!

Pravda o táboře Lety.

12. února 2018 v 13:12 | ERS

Důkaz: Lidové noviny v únoru 1939 přinesly článek o zřízení kárných pracovních táborů pro ty, kteří se vyhýbají práci. Článek z dob II. Republiky by dnes byl asi označen za xenofobii a rasismus. Co se v něm píše? Prohráli jsme III. světovou válku a ani o tom nevíme, že vůbec proběhla?


Několik čtenářů Aeronetu nás upozornilo do redakce na novinový archiv Lidových novin z roku 1939, konkrétně z února onoho roku. Dne 16. února 1939 [1] uvedly Lidové noviny krátký článek o tom, že Beranova vláda pověřuje Ministerstvo národní obrany vytvořením kárných pracovních táborů, do kterých budou umisťováni ti, kteří se vyhýbají práci, potulují se bez trvalého bydliště po republice a žijí jako povaleči. Článek je jedním z hlavních klíčových důkazů o tom, že vznik táborů jako byl tábor Lety spadal plně do sféry nápravných zařízení pro ty, kteří v těžkých dobách II. Republiky nechtěli pracovat. Lidové noviny z té doby jsou děsivým obrazem stavu republiky po Mnichovu 1938, kdy celá okleštěná republika čelil největší uprchlické vlně ve svých dějinách, uprchlické vlně vytvořené z vlastního obyvatelstvo, které bylo vyhnáno z oblasti Sudet. Vztek a nenávist se probouzí v mnoha lidech při pohledu na dnešní některé politiky, kteří nemají problém zavítat na Sudetoněmecké slavnosti, oslovit sudetské Němce slovy "drazí krajané" a sednout si do první řady po pravici šéfa Sudetoněmeckého landsmančaftu Berndta Posselta.

Sudetoněmecké slavnosti v Augsburgu, červen 2017. Zprava: Berndt Posselt, Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), Daniel Herman (KDU-ČSL), Daniel Korte (TOP09) a Zdeněk Bezecný (TOP09). Zdroj zde.

V článku Lidových novin se zrcadlí stav tehdejší společnosti, která stála v historických událostech jen několik kroků od zániku vlastního národa. Bohužel, ta doba se nám opět vrátila. Naše země dnes stojí před zánikem našeho státu, před zánikem vlastních státních hranic, vlastní suverenity, stále více a více pravomocí předávají české politické elity cizincům, do zahraničí, do Bruselu a k rukám novodobých místodržitelů veškeré moci v České republice. Neustále slyšíme, že musíme směřovat na západ. Před rokem 1989 jsme slyšeli jiného heslo, "Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak." Mnoho pamětníků si vzpomíná, že po smrti Leonida Brežněva zmizela v Československu druhá část tohoto hesla, konkrétně "a nikdy jinak", prostě heslo se zkrátilo a zůstalo jenom "Se Sovětským svazem na věčné časy". Bylo to znamení, že éra Sovětského svazu se nachyluje. Takže i tehdy jsme někam směřovali, na východ. Je to prokletí českého národa, který neustále hledí někam ven a chce někam směřovat namísto toho, aby hleděl dovnitř, na sebe, na svoji zemi, na své zájmy, na svoji vlast a budoucnost postavenou na vlastní odvaze a suverenitě. A co napsali Lidové noviny v roce 1939?

Kárné pracovní tábory - Nikoli koncentrační tábory (LN)


Ks - Praha, 15. února: Z podnětu předsedy vlády Berana vypracuje ministerstvo národní obrany nařízení o kárných pracovních táborech. Budou do nich posíláni ti, kteří v normálních pracovních táborech hrubě porušují kázeň, a ti, kdo se notoricky vyhýbají pravidelné práci, jako cikáni, tuláci, řemeslní žebráci a povaleči. Okruh osob, které budou zařaděny do kárných táborů, bude v nařízení přesně vymezen. Do kárných táborů nebudou posíláni provinilci političtí, čili nejde tu o zřizování koncentračních táborů v obvyklém smyslu.

Článek LN o kárných táborech ze dne 16. února 1939.

Tento dobový tisk jasně vyvrací veškeré dnešní lži a propagandu neziskového sektoru, který se snaží tábor v Letech historicky přepsat na tábor koncentrační a vytvořit tak z cikánského etnika oběť genocidy za II. sv. války. Stejně tak je dnes možné spatřit, že veškerá pozornost a historická souvislost tábora Lety je v médiích vztahována jen k období od druhé poloviny roku 1942, kdy ovšem provoz všech kárných táborů na území Protektorátu byl ovlivněn zběsilým vražděním a mstou německé moci na českém obyvatelstvu v rámci 1. a 2. vlny Heydrichády. Stejně tak po atentátu na Říšského zastupujícího protektora došlo k úvahám o urychlení plánů na konečné řešení slovanské otázky, kdy část nespolupracujícího českého obyvatelstva měla být už v polovině roku 1943 přesidlována na východ na území Ukrajiny a Ruska, kde měl český národ pracovat na rozlehlých polích na Ukrajině a na Donbasu, protože Adolf Hitler chtěl, aby průmyslová výroba byla přesunuta blíže těžebním zdrojům železné rudy, uhlí a dalších nerostů.

Německo prohrálo II. sv. válku, ale rádo by vyhrálo tu, kterou vede dnes v rámci projektu Das neue Europa


Po porážce Sovětského svazu měl být aktivován tzv. Generalplan Ost na přestěhování všech neárijských ras za Ural, kde měly slovanské národy pracovat jako otroci. Je ovšem děsivé zjištění, že dnes slovanské národy pracují v EU za čtvrtinové mzdy úplně stejně, v otrockých podmínkách montoven, výhled na starobní důchody mizí ve ztracenu se slovy politiků o tom, že lidé místo důchodů mohou sekat trávu, státy předávají pravomoci a suverenitu do Bruselu a cizí státníci nám diktují tvary banánů, zakazují žárovky a diktují počty muslimských migrantů. Někdo by mohl říct, že Německo prohrálo II. sv. válku, ale skoro to vypadá, že vyhrálo tu třetí, která proběhla bez jediného výstřelu. Stačila k tomu korupce a fondy z EU, kterými si Berlín koupil celou Evropskou unii. Naše české školství ovládly cizí fondy a neziskovky financované z ciziny. Nepřítel nám reprogramuje naše vlastní děti, proti nám, rodičům, proti zájmům naší země.

Daniel Herman, Pavel Bělobrádek, Berndt Posselt. Augsburg, červen 2017.

Děti a mládež vítají migranty s otevřenou náručí, indoktrinace z inkluze ve školách způsobuje likvidaci vztahu k vlastnímu národu a historii, naopak je posilován vztah k multikulturalismu a globalizovanému světu bez státních hranic a bez národního ukotvení. Spolu s tím probíhá překreslování historie. Německo relativizuje svoji vinu a roli ve II. sv. válce, podprahově je mládeži v Evropě vysvětlováno, že i němečtí vojáci trpěli, z odsunovaných Němců na konci války jsou vytvářeny oběti zlých Čechů a česká veřejnoprávní média přináší filmy a dokumenty o tom, jak německé rodiny trpěly při vyhánění z Československa. Zemi můžete dobýt zbraněmi, tedy válkou a řízením na 6. prioritě.

Ale stejně tak lze země ovládnout přes média, finance a školství na vyšších prioritách bez jediného tanku a výstřelu. A proč je to tak výhodné? Protože když státní hranice překročí cizí vojska, celý svět může ukázat prstem na agresora. Jenže, když ovládnete v zemi za 30 let veškerá média, která tvoří informační pole a tzv. mediální realitu, když ovládnete veškeré banky v zemi a dokonce i centrální banku, a tyto banky drží dluh všech domácností, občanů dané země a dokonce i státu a státního rozpočtu, a když v této zemi ovládnete výchovu dětí a mládeže skrze ministerstvo školství, a když tyto děti vyrostou, budou sdílet hodnoty agresora a přitom budou plivat na vlastní zemi a pronárodní politiky, které označí za nácky, tak si této invaze a války nikdo nevšimne.
Český četník v táboru Lety, dobové foto.

Co by se stalo, kdyby III. Říše porazila Sovětský svaz a vyhrála válku?


Jak by vypadal náš život, kdyby III. Říše vyhrála II. světovou válku? Pracovali bychom za Uralem, brali bychom směšné mzdy ve srovnání s dělníky v Německu, byli bychom po krk zadlužení, naše plodnost by plánovaně klesala (na 5. prioritě, samozřejmě), rodilo by se nám méně a méně dětí, ze škol by vycházely děti, které by útočily proti symbolům národa a naopak by vyzdvihovaly Říši a souručenství s ní v jednom nerozlučném svazku. Zatímco národ by přežíval jen díky práci a zakázkám pro Říši, kam by proudila většina produkce, loutková vláda by jezdila do Berlína a uctivě prosila místodržitele, aby jim do jejich regionu za Uralem už Berlín neposílal problémové lidi, kteří se vyhazují do vzduchu a páchají terorismus. A Berlín by řekl, že je povinností všech se podělit o tyto dárečky, protože od Říše nelze jenom brát a čerpat dotace, Říši je třeba i něco dát.

Záznam pátečního pořadu o kauze tábora v Letech

Halík a jeho podvody.

11. února 2018 v 17:53 | ERSPodvodný student Halík: Čtyři (tituly) v jednom. Byl oceněn Ústavem pro ateismus! Vyloučen ze studia v Římě. Ani v Polsku neabsolvoval - ale má titul. Proč Etická komise UK kryje podvody "černého" kněze?


16. 12. 2017Otakar Jelínek - docent Univerzity Karlovy - shrnuje svá zjištění ohledně podvodů a machinací s akademickými tituly Tomáše Halíka, a ukazuje tak "hodnoty", které vyznává tento miláček médií, jenž se patrně podvodně vydává i za katolického kněze

V následujícím textu podávám shrnutí mých poznatků, týkajících se vzdělání a titulů Mons. prof. PhDr Tomáše Halíka, ke kterým jsem dospěl po několika letech pečlivého studia dostupných dokumentů, s nimiž jsem měl možnost postupně se seznamovat a udělat si z nich výpisky. Přitom mi velmi pomohla má částečná znalost italštiny i latiny, neboť relevantní dokumenty jsou psány v těchto jazycích."Kádrikulum" vitae


Po sametové revoluci strávil Mons. Halík nějakou dobu v Římě, kde v úterý 11. února 1992 obhájil v češtině před komisí složenou z profesorů K. Skalického, Karla Vrány a Stanislava Grygiela licenciátskou práci z oboru teologie. Práce nese název: "Víra a kultura v soudobé české společnosti. Pokoncilní vývoj v reflexi časopisu Studie". S týmž datem byl Tomáši Halíkovi udělen Lateránskou universitou v Římě diplom licenciáta teologie Th.Lic. (summa cum laude 90-90). Připomínám, že tento starobylý titul licenciáta odpovídá z hlediska dnešního trojstupňového, tj. bakalářského, magisterského a doktorského vysokoškolského studia hodnosti bakalářské. Bezprostředně po své obhajobě licenciátského titulu se student Halík zapsal dne 13. 2. 1992 na Teologické fakultě Papežské Lateránské University (PLU) k dvouletému studiu na dosažení doktorátu.

Po návratu do Prahy provedl Halíkovi na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy Dr. Šplíchal nostrifikaci jeho římského licenciátského titulu. Navíc Halíkovi na MŠMT vydal dne 24. dubna 1992 ředitel odboru vysokých škol na MŠMT doc. RNDr Jozef Nagy, CSc. pod č. j. 16 413/92-30 nostrifikační doložku, v níž se praví: "Držiteli byl přiznán akademicko-vědecký titul 'doktor' ve zkratce 'Dr'". Tímto způsobem byl Halíkovi na MŠMT jeho původní bakalářský titul licenciáta teologie ze Říma protizákonně povýšen na titul doktorský, jenž dle vysokoškolského zákona náleží výlučně absolventům doktorského studia. Proti nezákonnosti vydání této nostrifikační doložky se ohradil dopisem z 18. 5. 1992 č. j. 506/92 tehdejší děkan katolické Teologické fakulty UK.

Ve stejné době muselo na Fakultě sociálních věd Karlovy university probíhat habilitační řízení, neboť Mons. Halík byl již dne 21. května 1992 promován za rektora prof. Radima Palouše v Karolinu na docenta sociologie. Halíkova habilitační práce nese název: "Katolická kultura a společnost po 2.vatikánském koncilu." Společně s Halíkem jsme toho dne byli promováni také já, tehdejší ministr financí Václav Klaus i pozdější děkan lékařské fakulty prof. Š. Svačina. Byla to jedna z prvních promocí, kde byli promováni starší akademičtí pracovníci, jimž byl za minulého režimu z politických důvodů zastaven postup.
Držte si klobouky...


V roce 1992 byl Tomáš Halík akademicky mimořádně činný, neboť ještě na podzim 13. října téhož roku proběhla na Papežské teologické fakultě v polské Wroclawi rozprava o práci, kterou tam Halík předložil k "habilitacji", což dle polských zákonů je vyšší akademický stupeň získávaný po doktorátu. Tématem jeho wroclavské "habilitacje" bylo: "Katolická kultura a česká společnost po II.vatikánském koncilu".

Ještě na konci téhož roku 17. 12. 1992 sděluje děkan Teologické fakulty Papežské Lateránské university Mons. Ignazio Sanna (nynější arcibiskup a metropolita oristánský na Sardinii) profesoru Ignacy Decovi, děkanu Papežské Teologické fakulty ve Wroclavi (nynějšímu sídelnímu biskupovi v polské Swídnici), že rev. Halík získal na wroclavské fakultě doktorát teologie za stejnou práci, za kterou mu byl předtím udělen licenciátský titul v Římě, -"che rev. Halik ha conseguito presso codesta Facolta Theologica il dottorato in theologia con la stessa tesi che é stata presenata e difesa per il coseguimento della licenza in Theologia nella Facoltá di Theologia della P.U.L."

Tento fakt byl rovněž příčinou toho, že student Halík byl tehdy v Římě z dvouletého studia k dosažení doktorátu na papežské Lateránské universitě vyloučen. O tom podrobně informoval v dopise ze dne 8. února 1993 Mons. prof. Karel Skalický ze Říma děkana pražské katolické Teologické fakulty: "náš student Tomáš Halík dosáhl doktorátu teologie a zároveň i jeho habilitace v prosinci 1992 na Papežské theologické fakultě ve Wroclawi prací, která byla doporučena dvěma oponentskými posudky, a to prof. Zdeňka Neubauera z katedry Filosofie přírodních věd Přírodovědecké fakulty UK a Mons. dr. Karla Vrány z Vaší theologické fakulty. Student tudíž nemůže být zapsán k dosažení jednoho a téhož doktorátu na dvou různých fakultách.

K vlastní Halíkově práci Mons. prof. Skalický sděluje:…kromě toho vyplývá z oponentských posudků, že jde o tutéž práci, kterou tenkrát student Halík pod mým vedením jako prvního relátora a pod vedením prof. K. Vrány, prof. S. Grygiela jako druhého a třetího relátora, a kterou obhájil jako licenciátní práci z oboru teologie v úterý 11. 2. 1992 před komisí složenou z profesorů K. Skalického, Karla Vrány a Stanislava Grygiela. Práce nese název: 'Víra a kultura v soudobé české společnosti. Pokoncilní vývoj v reflexi časopisu Studie.'

Jak je patrné, mons. Karel Vrána, druhý relátor Halíkovy licenciátní práce na Papežské lateránské universitě, byl zároveň relátorem této práce podané T.Halíkem k dosažení doktorátu z theologie i jeho habilitace na Papežské theologické fakultě ve Wroclawi. Musel tedy vědět, že jde o jednu a tutéž práci, kterou T.Halík dosáhl licenciátu v Římě a doktorátu i jeho habilitace ve Wroclawi.

Pokud pak jde o docenturu University Karlovy, kterou P. PhDr. Tomáš Halík získal 14. 12. 1992, jak praví oznámení, i tu dosáhl svou licenciátní prací z theologie: Víra a kultura v české společnosti. A tak jednou licenciátní prací z theologie v Římě dosáhl doktorátu z theologie a jeho habilitace ve Wroclawi a docentury na sociologické fakultě v Praze."

V přesvědčení, že je mou povinností informovat Vás o těchto záležitostech týkajících se dvou příslušníků profesorského sboru Vaší theologické fakulty, se Vám poroučím.

Svědectví z Wroclawi


Mons. Ignazio Sanna i Mons. prof. Skalický ve svých dopisech neuvádějí přesně, co znamená v Polsku titul dr. hab., že to je totiž stupeň, jenž odpovídá našemu docentovi, a tato hodnost je udělována uchazeči až po dosažení vědeckého doktorátu na základě rozpravy. Také se v Polsku uvádí před jménem a nikoliv za jménem, podobně jako u nás titul "doc".

To potvrzuje též sdělení děkana Dece ze dne 13. února 1993 děkanovi Teologické fakulty v Praze, že: "13. Oct. 1992 si e svolta la discussione della sua tesi (Halíkově) di "habilitacja" (cioé, il grado academico ottenuto dopo il dottorato), di cui il tesi era: 'Katolická kultura a česká společnost po II.vatikánském koncilu'".

Uvedená fakta dle mého soudu vysvětlují, proč byl Halíkovi ve Wroclawi vystaven diplom dr. hab. teologie teprve 29. 9. 1994, tj. až po dvou letech od jeho habilitační rozpravy. Přitom je ovšem v tomto diplomu uveden pouze Halíkův "malý" doktorát filosofie, získaný v roce 1972 za jeho rigorózní, tedy nikoliv disertační práci, která tehdy byla oceněna Ústavem pro atheismus (!).

V roce 1996 na dotaz děkana katolické Teologické fakulty Karlovy university stran Halíkova doktorátu ve Wroclawi podává v latině děkan Dec následující důležité písemné svědectví:

"Ad questionem Rev. Decani Facultatis S.Theologiae Universitatis Pragensis hisce litteris testatur Rev. Dominum Tomas Halík, sacerdotem Archidioeceseos Pragensis, Doctorem in Philosophia atque Licentiatum in S.Theologia, in nostra Pontificia Facultate Theologica in Wroclaw numquam theologica postgradualia tertii cycli ad normam Ap. Const. Sap. Chr. Art 50 §1 absolvisse neque ad gradum academicum Doctoris in S.Theologia hic promotum esse.

Datum in Wroclaw die 8. Oct. 1996. Ks.prof. dr. hab. Ignacy Dec. Rektor PFT we Wroclawiu."

Což přeloženo ze vznešené latiny do prosté češtiny znamená, že Mons. Halík ve Wroclawi neabsolvoval žádné doktorské studium, ani zde nebyl promován do hodnosti doktora teologie!Čtyřnásobný podvod


Titul "doktor" (Ph.D.) byl pro absolventy doktorských studijních programů v ČR zaveden roku 1998 zákonem č. 111/1998 Sb. (zákon o vysokých školách) po vzoru anglosaského světa. V předchozím období, v letech 1990 - 1998, byl jeho obdobou stejný doktorský titul, tedy "doktor" (ve zkratce Dr.), v tomto období se jednalo dle zákona o standardně tříleté "postgraduální studium", nikoliv o "doktorský studijní program".

Nový zákon umožňoval, aby absolventi přechozího tříletého postgraduálního studia s titulem Dr. za jménem požádali o změnu tohoto titulu Dr. na nově zavedený Ph.D. Této změny v legislativě dle mého soudu obratně využil v roce 2006 i Mons. Halík, když rektora Prof. Hampla požádal o vydání osvědčení k užívání titulu Th.Dr. za jménem. Přitom očividně musel profesorovi Hamplovi předložit svou pochybnou nostrifikační doložku, kterou získal na MŠMT v roce 1992, čímž byl tehdejší rektor prof. Hampl oklamán.

V důsledku všech uvedených machinací s akademickými tituly se Mons. Halíkovi podařilo podvodně získat čtyři akademické hodnosti a to 1) licenciáta teologie v Římě, 2) docenta sociologie v Praze , 3) docenta praktické teologie ve Wroclawi a nakonec i Hamplovou nostrifikací 4) doktora teologie Th.D. - a to na základě pouhé jediné práce, obhájené v Římě v roce 1992, která je navíc již dle svého názvu charakteru spíše žurnalistického. Co do akademických podvodů je to výkon jistě hodný obdivu. Zůstává smutným faktem, že Karlova univerzita na má předchozí upozornění prorektorovi pro kvalifikace i Etické komisi nebrala zřetel a tím Halíkovy podvody z nepochopitelných důvodů kryla.
 
 

Reklama