close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Lidé by se neměli bát své vlády, ale vláda by se měla bát svého lidu

Více najdete po kliknutí na další naše blogy:

ers-blog.webnode.cz

ers-blog4.webnode.cz

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Nezávislé iniciativy občanů

Krize??

1. dubna 2020 v 17:59 | ERS
Krize? Jaká krize? Tomáš Franke

O současné ekonomické krizi kolují v tisku hotové romány. Bohužel, ve většině z nich se autoři dopouštějí jedné zásadní nepřesnosti. Srovnávají současnou ekonomickou situaci s Velkou hospodářskou krizí z roku 1929.

Současná krize je ale něco naprosto jiného. Vlastně bychom vůbec neměli používat slovo krize. Není to vůbec krize, jako ta v roce 1929. Je to počátek konce fungování amerického principu ekonomiky.

Tak jako se před dvaceti lety sesypal komunistický socialismus jako domeček z karet, tak se dnes hroutí americká ekonomika. K pochopení toho, proč k tomuto kolapsu došlo vůbec nepotřebujete ekonomické vzdělání. Spíše se k tomu hodí zdravý český selský rozum.

Představte si, že jste vynalezli integrovaný obvod. Součástka, kterou dnes najdete snad úplně ve všem. Součástku, bez které vám neprodají ani rohlík, protože i kasa v obchodě je vlastně počítač.

Jistá firma v Americe vynalezla integrovaný obvod. Jen pro úplnost, byla to firma FAIRCHILD a bylo to v roce 1958. Jenomže vedení firmy chtělo větší zisky, proto výrobní linku přemístilo z Kalifornie do Číny.

Číňané se jistě dají vyškolit na obsluhování naší plně automatické linky a na rozdíl od Američanů to budou dělat "za hrst rýže". A nám (vedení firmy FAIRCHILD) vzroste zisk - to přece není k zahození, že jo.

Přibližně ve stejné době přišla jistá firma AMPEX na fintu, jak nahrávat obraz na magnetický pásek. Ano, jde o princip, se kterým se naprostá většina z nás setkala u své VHS.

A AMPEX se ani nenamáhal s hledáním americké firmy, která by to vyráběla a rovnou prodal veškerou technologii Japoncům. A tak to šlo s jednou firmou za druhou.

Zatímco v 50. letech bylo v USA na 30 firem, které vyráběly televizní technologie, v roce 1987 zbyla jen jediná - ZENITH. Když rozmontujete počítač, do jehož monitoru právě teď koukáte, snadno zjistíte, že asi 95 % součástek v něm je z Číny, Japonska nebo přilehlých států.

Jenomže ekonomika je hlavně o tom, že se věci a peníze otáčejí. Lidé pracují, vydělávají za svou práci peníze a za ty peníze si zase koupí jiné věci, které se vyrábějí v dalších továrnách.

Jenomže s odsunem výroby z Ameriky spolu s ní odcházela i práce. Střední třída, nejpočetnější skupina obyvatelstva začala chudnout. V 80. letech vyhlásil president REAGAN tzv. ekonomiku služeb.

O co šlo? Byla uměle vytvořena pracovní místa ve sféře služeb a ta byla zaplňována nezaměstnanými z výroby, kterých rychle přibývalo. Tím, že si všichni budou navzájem prát prádlo, půjčovat videokazety nebo podávat na sebe žaloby se ale stát neuživí !

Odchodem výrobních odvětví také klesala konkurenceschopnost Ameriky. Tak se stalo, že Čína, která vyrábí výrobky pro půl světa začala vzkvétat, zatímco Amerika, kde se vyráběly zbraně a speciální výrobky pro pár speciálních zákazníků chudla.

Je to úplně stejné, jako když farmář, který je ve finančních problémech, prodá traktor. Za utržené peníze pokryje pohledávky, ale ten traktor mu při práci přece jenom chybí, proto začíná pracovat pomaleji a méně produktivněji, než jeho soused, který zatím traktor prodat nemusel. Následkem toho se dostane do ještě hlubší platební neschopnosti. Musí tedy prodat kombajn,
aby mohl poplatit dluhy. Jenomže to jeho práci ještě více zbrzdí a ještě více sníží jeho schopnost konkurovat sousedním farmám.

Jistě není nutné popisovat, jak to musí dopadnout Za několik let jsou z kdysi prosperující farmy už jenom ruiny. A právě tohle se stalo v Americe.

Její zahraniční dluh narůstal. Mnohem horší však bylo to, že čím větší tím dluh byl, tím také rychleji narůstal. Je to úplně stejné jako u toho našeho farmáře.

Když se podíváme na nárůst zahraničního dluhu, celé jeho tři čtvrtiny vznikly za posledních 20 let. Za vlády George BUSHE staršího, B. CLINTONA a velkého dobyvatele George BUSHE mladšího, vznikl TŘIKRÁT větší státní dluh, než za celých 50 let uplynulých od Velké krize !

Zkrátka - Spojené státy mají velký problém a nějaké milionové injekce do bankovnictví to nespraví ! Ty řeší následky, ale ne PŘÍČINY problému. To je vlastně jenom další prodaný kombajn.

A až se dolary rozkutálejí, zapadnou Spojené státy do ještě hlubšího bahna. Současný dluh tohoto státu v přepočtu na jednoho obyvatele včetně nejmladších kojenců je asi 4,000.000 českých korun.

Je to tak obludné číslo, že i kdyby se všechny daně, které se za celý rok vyberou v celých USA, použily na splácení dluhu - vůbec by nepřestal růst !

Už nyní je zcela jisté, že tento dluh nesplatí ani děti dnešních amerických dětí !!! A velmi pravděpodobně je, že bohužel ještě ani jejich děti.
Někteří nositelé Nobelových cen za ekonomiku předpokládají státní bankrot Spojených států a celkový pád dolarové ekonomiky po celém světě. Možná to bude ještě dříve, než se to čeká, neboť Čína a Brazílie se rozhodly že v krátké době opustí americký dolar jako svou rezervní měnu.
Skončím volnou citací úvodního odstavce jednoho z článků, kterým nezávislí američtí ekonomové hodnotí situaci ve své vlasti.

"Toho dne se JOE SMITH vzbudil brzy, neboť jeho budík Made in Japan byl nastaven na šestou hodinu.

Zatímco v konvici Made in China začínala vřít voda, oholil se holícím strojkem Made in Hongkong, navlékl na sebe košili Made in Srí Lanka , značkové džíny Made in Singapur a tenisky Made in Korea.
Poté si na své elektrické pánvi Made in India připravil snídani. Usedl ke stolu se svou kalkulačkou Made in Mexico, aby si spočítal, kolik dnes může utratit. Když si srovnal čas na svých hodinkách Made in Tchajwan s časovým signálem z rádia Made in India, nasedl do svého vozu Made in Germany a pokračoval v hledání nějaké dobře placené práce v Americe.

Na konci dalšího marného a neradostného dne se JOE rozhodl trochu si odpočinout. Vklouzl tedy do sandálů Made in Brasil , nalil si sklenku vína Made in France a pustil televizní přijímač Made in Indonesia. A přemýšlel, proč se mu nedaří najít dobře placenou práci v Americe".

U tohoto odstavce se lze i zasmát, ale faktem zůstává, že v době, kdy Američanům "padla" první velká banka BEAR STEARNS, pocházelo asi 86 % spotřebního zboží z dovozu a jen zbytek byl vyroben ve Spojených státech.

Dnes, pouhý rok poté je toho domácího zboží zase o několik procent méně. Průmyslová výroba ve Spojených státech totiž zase poklesla.

Nechť je to tedy poučením pro ty z Vás, kdo budete kandidovat do Poslanecké sněmovny. Využijme toho, že Češi byli zvyklí v minulém režimu vyrábět většinu věcí, které potřebovali. Proč tedy nezačít zase vyrábět ? Byli jsme totiž nejvyspělejším státem v rámci RVHP. Nebýt toho, že parta tunelářů proměnila továrny
na sklady nábytku, mohla se nás tato krize - pardon kolaps - dotknout jenom nepřímo.
--------------------------------------------------------------------------------
Poznámka pod čarou.

S posledním odstavcem nesouhlasím, je to anachronismus.
Sami vyrábět všechno, to už je bohužel utopie.
To, že se mnoho rozkradlo je realita.
Kdo u toho byl, je všem známo.
To, že s tím nic neděláme je náš průšvih.
Ale Amerika?

- Co se stane, až si ti, kteří dnes dělají za hrstku rýže, řeknou o větší plat?
- Co se stane, až se zatím bezedný trh Číny a dříve méně vyspělých států, nebo lépe řečeno jejich obyvatel nasytí spotřebním zbožím?
- Na čem vlastně stojí ohromné zisky nadnárodních korporací? Nevypadá to, že z dlouhodobého hlediska na písku?
- Jisté je, že to jednou skončí.
- Kolik lidí na světě vydělává horentní sumy peněz, aniž by vyprodukovali cokoliv potřebného? Většinou je to otázka, kdo koho okrade.
- Kolik žen a mladých dívek si na DVD do zblbnutí pouští PRETTY WOMAN a čeká na svého prince, aniž by postřehly, jak zcela mimo realitu současnosti hlavní hrdina začal smýšlet sociálně?
- Firmu, ve které jsem pracoval, také koupili Američané. Propustili 40% lidí, rozprodali postupně přidružené provozy a nakonec se slušným ziskem prodali i nás. Ano, to byla kopie Pretty Woman. Jen ten hrdina tam jaksi chyběl. Nebyla to totiž pohádka, ale realita.
- Ano, blíží se konec amerického snu, přes zatím nespornou technickou úroveň. Kolik špičkových vědců pochází odjinud, Nákup mozků za vyšší mzdu začal hned po II. světové válce.
- Dnes (kromě pár desítek tisíc těch nahoře, kteří jsou za vodou) jsou vlastně všichni Američané žebráci.
- Proč nemůžeme kopírovat třeba Norsko, proč si vybíráme vždy to špatné????? Asi si to zasloužíme. Bohužel.
-

Toho dne se český Honza probudil brzy, otevřel si pivo, dříve český PRAZDOJ, do sklenice …dříve KAVALIER, zapálil si cigaretu indickými zápalkami SOLO SUŠICE a protože měl po opici z předchozího dne, ochutnal indickou okurku ZNOJMIA. Upadl, zarazil si střep do ruky, v nemocnici ho operovali
skalpelem z indické chirurgické ocele POLDI a na doléčení ho poslali do ruských lázní Karlovy Vary.

V ruských lázních Karlovy Vary jej prohlédne slovenský lékař, ukrajinská sestřička mu vydá rozpis léčebné kůry a svou první proceduru podstoupí u Vietnamské terapeutky Nguyen Tsi Binh. …
Je třeba pokračovat dál ?

Jak bylo za JéZéDé, tedy naše hospodářství.

26. března 2020 v 23:21 | ERS
Odpověď pracovníka JZD generálnímu řediteli TV Barrandov Soukupovi
Josef Cimický

Vážený pane Soukupe z TV Barrandov.
V týdnu jste se snažil dělat si prdel z našich bývalých "JéZéDáků". Prý neuměli plánovat, proto nebylo maso. A proto, že o tom něco málo vím (na rozdíl od Vaší osoby, kterou omlouvá jenom to, že jste z Prahy), tak vám to s radostí vysvětlím. Největším problémem socialistických "JéZéDáků" bylo podle vás jaro, léto, podzim a zima. To bych ani tak neřekl, protože suché jaro i léto u nás na jihu už přestal být problém od 80. let, kde byl okres Břeclav téměř komplet pod závlahama. Neřešil se nedostatek organické hmoty (hnoje a kompostů) v půdě, protože ze 100 tisíc kusů hovězího dobytka bylo hnoje, že si to ani nedovedete představit. Ze starých a rozpadajících stohů jsme my, v ACHP vyráběli stovky tisíc tun kompostů, v receptuře 1/3 hnoje a slám y, 1/ 3 ornice ze skrývek a 1/3 kejdy (to jsou hovínka a močka z velkochovů prasat) a po dvou letech to bylo k použití a zaorání. Za lidovce Luxe se vymlátilo a spálilo na hromadách desetitisíce kusů krav (údajně šílená nemoc) a zůstalo pouhých 30.000 kusů, a to je dodnes. Úbytek víc jak 2/3 nestačí nasrat tolik kravinců jako 100 tisíc, závlahy jsou zničené jejich nepoužíváním 29 let, protože na to "JéZéDák" už neměl od roku 1990 peníze. Produkovalo se tehdy 11-12 milionů tun obilí a dnes posraných 5-6 milionů. Větší polovina tohoto obilí se přehnala přes živočišnou výrobu pro produkci veškerého masa, vajec a mléka. Nebylo to potřeba dovážet z Polska, Německa, Francie, Maďarska a odjinud podle příkazů EU.A že občas na trhu to maso chybělo? Obraťte se s důvěrou na tehdejší československý průmysl, jehož výrobky jako motocykly, osobní auta, elektrospotřebiče atd., některé západní země odmítaly nakupovat a nezbytné devizové prostředky zabezpečovalo zemědělství ve formě vývozu jatečného dobytka a telat např. do Itálie, Francie, zemí Beneluxu. Takže český "JéZéDák" dovedl plánovat ukázkově, měl 11-ti honný osevní postup, organiku v půdě, půdu pod závlahama, produkoval zeleninu, ovoce, brambory, olejniny, dostatek krmiva pro dobytek, využíval na polích vojtěšku jako zlepšující plodinu a krmivo pro skot (což dnes u těch kovozemědělců téměř nevidíte). Jestli chcete "JéZéDáky" před slavnou "revolucí" (podvodu na lidi v r. 1989), kritizovat, zjistěte si fakta a neurážejte. Je nás dost, kdo jsme v tom zemědělství pracovali celý život a dobře si pamatujeme, co se dělo. Neurážejte nás, bo tím děláte blba i ze sebe.

Bakalovi drápky.

20. března 2020 v 7:20 | ERS
Prosím, přečtĕte si to!!
Agentura CVVM (personální, rodinné vazby při obsazování klíčových pozic ve vlivových periodikách, agenturách, nadacích, firmách, institutech) - detailně viz
https://cvvm.soc.cascz/czA nyní zpozorněte! Šéfredaktor Bakalova týdeníku Respekt (je to ten Zdeněk Bakala, který vytuneloval OKD a podvedl s byty většinu občanů na Ostravsku, který si užívá ve švýcarské vile na břehu Ženevského jezera, a je větší tunelářský borec, než legendární Viktor Kožený) je Erik Tabery - viz
Manželka E. Taberyho, Paulina Taberyová, je jedním z analytiků CVVM - viz https://cvvm.soc.cas.cz/cz/kontakty
Ve správní radě organizace Člověk v tísni je matka Erika Taberyho, KRISTINA TABERYOVÁ, rozená Štěpánková - viz
Častým a protěžovaným hostem v Respektu je Pavel Čižinský - viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_%C4%8Ci%C5%BEinsk%C3%BD.Ten byl nedávno odvolán z pozice starosty Městské části Praha 1 pro zásadně chybná rozhodnutí. Je bratrem Jana Čižinského, který je poslanec parlamentu, starosta městské části Prahy 7 a zastupitel na Magistrátu hl. města Prahy jako lídr tam vládnoucí koalice Praha sobě spolu s Piráty a TOP 09.
Pavel Čižinský se dobře zná s advokátem Pavlem Uhlem, který sedí ve správní radě Transparency International ČR - viz
Ředitelem české národní pobočky Transparency Internationalje David Ondráčka, který nedávno prohrál ve své žalobě na premiéra Babiše - viz
Jinak je Pavel Uhl nejstarší syn Petra Uhla (viz
https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Uhl) a Anny Šabatové, donedávna ombudsmanky ČR (nahradil ji JUDr. Křeček). Mezi aktivity Pavla Uhla patří např. podání volební stížnosti Nejvyššímu správnímu soudu v Brně na určení neplatnosti volby kandidátů Mgr. Tomáše Zdechovského a Miroslava Pocheho ve volbách do Evropského parlamentu konaných na území České republiky ve dnech 23. a 24. 5.2014. A podívejte na závěr tohoto podání, co požadoval v návrhu usnesení: aby byli vyhlášení za zvolené europoslance pirát Ivan Bartoš a zelený Ondřej Liška. A kdo je mezi navrhovateli ze Strany zelených, které advokát Pavel Uhl zastupoval? No přeci další dítě Petra Uhla, dcera Saša Uhlová ze Strany Zelených - viz
Ta zase jaksi mimochodem spolupracovala s Nadačním fondem nezávislé žurnalistiky - viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Nada%C4%8Dn%C3%AD_fond_nez%C3%A1visl%C3%A9_%C5%BEurnalistiky a stránky tohoto Nadačního fondu https://www.nfnz.cz/.
Tento fond zase podporuje mimo jiné projekt Člověk v tísni, o kterém již byla řeč.. Když si přečtete, kdy a proč Nadační fond nezávislé žurnalistiky vznikl, je každému jasné, že zákonitě musí pronásledovat premiéra a jeho rodinu (je to jako hon na čarodejnice ve středověku) - viz https://www.nfnz.cz/o-nas/proc-jsme-vznikli/.
Aktuálně Nadační fond nezávislé žurnalistiky finančně podporuje projekt spojení moci presidenta a premiéra a mapování jejich politických a ekonomických zájmů - viz
A tak lze pokračovat v této analýze dále a dále do zblbnutí. Jsou to stále jedny a ty samé vyžírky, kterým není radno věřit ani pozdrav, kteří za naše daně vyvíjejí podvratnou činnost, rozkládají a rozdělují tuto společnost, rozsévají nevraživost, která vyúsťuje pod rouškou (pseudo)demokratických hesel, článků a reportáží třeba v akcích spolku Milion chvilek proti presidentovi, premiérovi a jeho rodině, ministryni spravedlnosti Benešové, ombudsmanovi Křečkovi a jiným demokraticky zvoleným subjektům, podporují migranty směřující do Evropy, udávají premiéra a Českou republiku do Bruselu atd. Jejich vlajkovou aktivitou je program antibabiš - a divíte se po přečtení této analýzy, proč???
Pořádně si proto vše přečtěte, nejsou to žádné výmysly ani lži (na rozdíl od výplodů těchto aktivistických rozvracečů a udavačů zmiňovaných výše) a šiřte tuto analýzu co nejširšímu okruhu občanů. Ať už konečně prohlédnou a v demokratických volbách se společně zbavíme této aktivistické chobotnice. Vždyť jak mohou občané např. volit stranu Pirátů??? Nebo klan bratrů Čižinských??? Nebo stranu Zelených??? Nebo chodit skandovat na demonstrace Milionu chvilek? A jak mohou tyto organizace a spolky podporovat finančně??? To pak jsou ale s těmito podvraťáky a udavači na stejné lodi!!!
PROTO ČTĚTE, PŘEMÝŠLEJTE A KONEČNĚ PROHLÉDNĚTE !!!! A PODLE TOHO VOLTE !!!

KORONAVIRUS.

12. března 2020 v 8:46 | ERS
Koronavirus má všechny charakteristiky biologické zbraně stupně 4, tedy zbraně hromadného ničení
Má prvky viru HIV a je o několik v přírodě nenalezených vývojových úrovní dál, než jeho příbuzné viry jako SARS, takže byl pravděpodobně vyšlechtěn ve vojenské laboratoři.relativně dlouhá inkubační doba (14 někdy až 24 dní) během této doby je již infekční (ideální vir k roznášení) extrémně nakažlivý, kapénkou i dotykem na povrchu předmětů a v ovzduší vydrží až 9 dnů (šíření např. peněžním oběhem na bankovkách) napadá všechny orgány, plíce nejvíce vyléčení pacienti mohou být dále nakažlivý vylučuje se i v moči, takže jej jsou plné odpadní vody, nakazí se potkani a myši
S ohledem na tato kritéria se patrně nejvíce zvažovalo a zkoumalo použití černých neštovic, antraxu, eboly a virů typu SARS, H5N1 a dalších mutací chřipky. Koronavirus je ze všech zmíněných jako biologická zbraň nejúčinnější, neboť není primárně určen k zabíjení, ale k paralýze společnosti ( vč. ekonomiky ), kdy hlavní účinek je závažný zánět, kolaps a vyřazení člověka. Jestli těmto komplikacím podlehnou 2% nakažených nebo 20%, je věcí, z hlediska účelu jeho výroby, sekundární.
Biologická zbraň je zbraň založená na principu nějakého organismu (nejčastěji patogenu) nebo jím produkované látky (nejčastěji toxinu), jejichž cílem je nejčastěji přímo člověk, u něhož má vyvolat chorobný stav (infekční onemocnění či otravu jejímž přímým následkem je jeho významné oslabení či smrt). V širším slova smyslu lze za biologické zbraně považovat i mikroorganismy rychle znehodnocující fosilní paliva, patogeny likvidující plodiny a dobytek a vyvolávající tak hladomor atd. Biologické zbraně se počítají mezi zbraně hromadného ničení a jejich vývoj, výroba a skladování jsou celosvětově zakázány.
Historie užívání ,,biologických zbraní sahá hluboko do minulosti. Například Mongolové vrhali katapulty mrtvoly do obléhaných měst, aby podpořili vznik epidemií, což napomohlo ve 14. století k rozšíření Černé smrti do Evropy. Husité prý bombardovali Karlštejn bečkami s výkaly. Španělé a Britové (během Pontiacova povstání) dávali darem indiánům přikrývky infikované neštovicemi. Indiáni neměli proti evropským nemocem vytvořenou imunitu, a proto velice rychle vymíraly celé kmeny. Při tažení v Číně použila Japonská císařská armáda proti civilnímu obyvatelstvu biologické zbraně, například antrax nebo dýmějový mor, kterými se nakazily statisíce Číňanů.
Čínští vědci identifikovali nový typ koronaviru v moči pacientů. Jak oznámil čínský list The Global Times, virus se přesouvá krví k orgánům a mnohé může poškodit. Jeho přítomnost v moči také znamená, že se dostane do kanalizace. V ohrožení jsou tak zejména nemocnice s množstvím pacientů, kde se virus dostane do kanalizace. Pokud se nebude se splašky náležitě zacházet, může virus zamořit vzduch, řekl zástupce ředitele patogenní biologie na univerzitě ve Wu-chanu Jang Čan-čchiou. "Nemůžeme to ale přehánět, není nutné desinfikovat kanalizaci v celém městě, protože velké množství desinfekčních prostředků může nadlouho zamořit vodu," řekl Jang. Fakt, že se virus našel v moči, podle něj znamená, že se s krví přemisťuje tělem, takže zasáhnout může nejen plíce, ale i další orgány, například ledviny a srdce.
V současnosti se oficiálně řádění nového viru nazývá ,,epidemie s více ohnisky" . Kromě Číny se dají největší ohniska předpokládat v Africe, kde ale s největší pravděpodobností vir dlouho nebude vůbec identifikován, natož lokalizován. Teprve jeho řádění v Evropských zemí a na blízkém východě ( Írán ) ukáže jestli a případně co nám Čína zatajila. Bez ohledu na to, jak vir vznikl a jak se dostal mezi lidi, ponese Čína plnou zodpovědnost, jestli o rizicích infekce a počtech nakažených dezinformovala, čímž mohla ohrozit celý svět. Čína totiž učinila v době, kdy ještě nebylo mnoho známo, opatření, která odpovídají tomu, že o rozsahu nebezpečí věděla ( mj. karanténa uzavřením oblastí s 58 miliony lidí během několika dní ). To odpovídá dvěma variantám: buď z jim z Wuhanské laboratoře tento vir unikl, anebo se ČLR stala obětí sabotáže.
První ohnisko nového viru v Evropě se rýsuje v Itálii, kde je v okolí Milána izolováno 50 000 lidí. O zbytek se postarají dopravci, turisté a hlavně migranti, protože Afrika je již zasažena. Jakmile to praskne, tak vypukne panika. Bude potřeba nasadit v Řecku a Itálii armádu, protože nakažení migranti se budou chtít násilím probojovat dál do Evropy. A USA v rámci pomoci posílají na jarní cvičení 30 000 vojáků, kteří budou vir rozvážet po celé Evropě, přesně tak jako vojenské jednotky roznesly po Velké válce do světa pandemii Španělské chřipky.

SOUDCI SOUDCŮM !!!!!!

4. března 2020 v 16:18 | ERS

pondělí 2. března 2020

SOUDCI SOUDCŮM KRYJÍ ZÁDAPrezident republiky trpí utkvělou představou, že hlavní nectností českého soudnictví je zdlouhavost soudního řízení a ani jeho věrná opora, nynější ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ho nedokáže vyvést z omylu, pokud se ovšem o to někdy pokusila.


Daleko významnější jsou jiné prohřešky, a teprve jejich následky vedou k průtahům v řízení. Zkázonosné účinky má jistota beztrestnosti poklesků černých ovcí soudcovského stavu, často se snoubící s pohrdáním účastníky řízení.


Dokladem toho je například kuriozní soudní "ping pong" mezi nalézacím soudem na straně jedné a státním zástupcem a odvolacím soudem na straně druhé, který probíhá od r.2013 a nic nenasvědčuje tomu, že vůbec někdy skončí. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že skutek z r.2008 není dosud pravomocně vyřešen, ač obžaloba napadla k souduv r. 2011, první zprošťující rozsudek pochází z r. 2013 a prvostupňové řízení jde právě do sedmého kola po zrušení šestého zprošťujícího rozsudku odvolacím soudem. V prvostupňovém řízení se postupně vystřídaly tři senáty a čtvrtý nastupuje. U odvolacího soudu se senáty nestřídají. Škoda, údajně způsobená v r.2008, činí 1.450.000 Kč. Mám obavy, že náklady na vedení nekonečného procesu ji převyšují. Důkazní situace se za dlouhou řadu let v podstatě nezměnila, takže věcný důvod k "ping pongu" nevidím.


Délka procesu dopadá na trojici obžalovaných jako trest svého druhu. Dva z nich jsou státní úředníci, samozřejmě postavení mimo službu s polovičním platem. Nemohou pracovat ve své profesi, čímž trpí úroveň jejich odbornosti. Je sporné, zda má dnes ještě smysl dožadovat se odsouzení za nepříliš významné skutky, které se měly stát v r.2008.


"Ping pong" probíhá podle ustáleného vzorce: nalézací soud zprostí obžalované, státní zástupce se odvolá, odvolací soud vrátí věc soudu 1.stupně k novému projednání. Po třetím zprošťujícím rozsudku odvolací soud nařídil změnu senátu prvního stupně. Bývá " v kraji zvykem", že nový senát se pokoří a vydá odsuzující rozsudek, a to i v případě vylepšení důkazní situace pro obžalované. V tomto případě však druhý senát vynesl další dva zprošťující rozsudky a jeho předsedkyně odešla do důchodu. Nastoupila třetí předsedkyně senátu, která po šestém zprošťujícím rozsudku nastoupila na mateřskou dovolenou, a tak již čtvrtý senát dostal skvělou příležitost pokořit se před právním názorem státního zástupce, jemuž odvolací soud vychází automaticky vstříc.


O šestém odvolání rozhodl odvolací senát způsobem, jenž vyvolává podezření, že státnímu zástupci vyhovuje mechanicky, bez hlubšího zkoumání jeho námitek. Došlo ke změně ve složení senátu, z něhož zůstala jen stále stejná předsedkyně, ale na seznámení se spisem o čtyřech tisících stran přesto stačilo 13 dní včetně sobot a nedělí. To by se dalo vysvětlit a omluvit zvýšeným pracovním úsilím soudců. Nelze však schvalovat, že se senát nevypořádal s výhradami obžalovaných k odvolání státního zástupce.


Zřejmá nedbalost senátu při posuzování odvolání, prozrazující pohrdání obžalovanými, je nepřiměřená trápení, kterému jsou vystaveni mnoho let. Popudilo mě to a podal jsem tedy podnět místně a věcně příslušnému kárnému žalobci ke kárnému řízení s členy odvolacího senátu. Výslovně jsem upozornil na projevy nedbalosti a vyloučil jsem napadení meritorního rozhodnutí. Nepochodil jsem: kárný žalobce podřadil viditelné projevy nedbalosti pod pojem "nezávislé rozhodování soudce" a podnětu nevyhověl, neboť soudce nesmí být trestán za nezávislé rozhodování. Pokud tedy čtvrtý senát nalézacího soudu se ztotožní s právními názory předchůdců, můžeme očekávat, že odvolací senát jeho rozhodnutí opět zamítne a ping-pong bude pokračovat. Pohříchu zmíněný přístup kárného žalobce není výjimečný: zahrnutí etických poklesků pod pojem "nezávislé rozhodnutí soudce" je často užívaným nástrojem ochrany pokleslých soudců před odpovědností. Zato oběti nepřístojností se dovolají ochrany jen zřídka.

Vnějškově vypadá "ping pong" nalézacího a odvolacího soudu jako zápas dvou soupeřů, kteří se do sebe "zakousli" a ani jeden z nich neustoupí. Taková situace je řešitelná jediným způsobem: odtržením zápasících od sebe vyšší autoritou. V daném případě by tuto úlohu mohl splnit pouze Nejvyšší soud ČR, pokud by mu vstup do děje umožnila ministryně spravedlnosti stížností pro porušení zákona. Ta ale názor svého guru - prezidenta republiky - na nepřijatelnost protahování soudního řízení zřejmě nesdílí, takže se neobtěžovala. Je pravda, že by za napadení rozhodnutí odvolacího soudu, kterým řízení nekončí, patrně sklidila kritiku části odborné veřejnosti stejně jako kdysi ministr Robert Pelikán, ale zákonnost rozhodnutí a jeho soulad se zdravým selským rozumem by uhájila.

Jen cikáni-romové.

29. února 2020 v 11:37 | ERS
Předmět: Fwd: Materiál ČSÚ, který nikdy nebude zveřejněn v naší televizi.
Proč ? ...romové výpis ze statistiky ČSÚ :
25% z celkového počtu Romů žije v Severních Čechách
21% z celkového počtu Romů žije na Severní Moravě
47% bytů obývaných Romy není vybaveno ani splachovacím WC, 40 m2 bytové plochy obývá v průměru 6,9 Romů
30% manželství v některých romských skupinách uzavírají příbuzní
6% romských žen poprvé rodí mezi 14 a 16 lety
19% romských žen poprvé rodí v 16 letech, až 4 interrupce v průměru připadají na jednu romskou ženu
60% dětí umístěných v dětských domovech je romské národnosti
51% romských dětí se učí ve zvláštních školách
22% romských dětí propadá v 1. třídě
25% romských dětí ve věku 6-7 let je v pásmu verbální debility
56% Romů nemá ani základní vzdělání
32,7% Romů má základní vzdělání
8% Romů se vyučí v oboru
2,5% Romů má středoškolské vzdělání
0,8% Romů má vysokoškolské vzdělání
85% Romů je nezaměstnaných
60% Romů je nezaměstnaných déle než 3 roky
30% dospělých Romů se živí nelegálním způsobem
60% dospělých vězňů ve věznicích jsou osoby romské národnosti
75% se Romové podílí na kriminalitě (v některých lokalitách dosahuje až 95% = kapesní krádeže)
30% pouličních prostitutek má romskou národnost
25% pouličních romských prostitutek má za pasáka svého příbuzného.
Nejtalentovanější Romka Věra Bílá má naštěstí jediné dítě, přesto kriminálníka, její muž je rovněž kriminálník, promarnila všechny šance, které v našem státě nikdo jiný nedostal, je závislá na automatech a všichni tři berou soc. podporu a jsou přítěží pro společnost. ( Poznámka - její manžel již zemřel)
Velké množství mladých Romů bere sirotčí důchod. Mladá Romka většinou uvede jako otce novorozeňátka nejstaršího člena rodiny.
Růst romské populace:
rok 1945 - 10 000 Romů
rok 1959 - 20 000 Romů
rok 1973 - 40 000 Romů
rok 1987 - 80 000 Romů
rok 2001 -160 000 Romů
rok 2015 -320 000 Romů
Každých 14 let se počet Romů zdvojnásobí !!!!
Růst romské populace je největším bezpečnostním rizikem pro Českou republiku.
Věznění 12 000 romských vězňů nás stojí letos 4 miliardy korun.
Sociální dávky pro Romy 20 miliard.
Obrovské škody na majetku při "sbírání" železa. Nevyčísleno.
Romové jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma. MZd není schopno vyčíslit. Je to další skrytý příspěvek pracujících ve prospěch nepracujících.
Je pravidlem, že Romovi platí advokáta u soudu stát. Vzhledem k tomu,že podíl tohoto etnika na zločinu je 75%, jedná se o další obrovskou zátěž pro státní rozpočet.
Za 14 let se všechny tyto problémy a náklady zdvojnásobí. I riziko, že budete obětí zločinu bude dvojnásobné! Kdo chce, ať pošle dál - opravdu to tak musí zůstat? Češi nemohou udělat nic pro to, aby všechna rizika a nebezpečí eliminovali?
Půjde to tak do nekonečna??? Kdy Romové vybydlí tuto zem???

A pak, že nás zatěžují důchodci?

Puč v roce 1948??

28. února 2020 v 14:02 | ERS

Byl únor 1948 skutečně komunistický puč?

Pokud ÚSTR funguje jako (anti)komunistická propaganda a nikoliv seznamování veřejnosti s fakty, je čas to vše rozpustit. Po roce 1989 jsme věřili, že se otevřou sejfy a doplní se, co komunisté zatajili. Skutečnost je ještě hrozivější. Dnes se tvrdí, že nás osvobodila americká armáda stejně jako koncentrační tábory a SSSR rozpoutal druhou světovou válku!


Tak především - rok 1948 nebyl žádný puč komunistů

Národ miloval komunisty stejně jako hrdiny Sovětského svazu. A to, co následovalo, nebyl komunistický puč, ale vnitrokomunistický puč, kdy zrůdy, co se nacpaly do KSČ po roce 1946 vůbec komunisty nebyly, ale (jinak se prosím nedá nazvat) svině, které prahly po moci a penězích a začaly dělat vnitrostranické prověrky. A kdo by skutečný komunista, byl zlikvidován a dodnes není ÚSTR schopen či ochoten doložit, kdo byl a kdo nebyl poctivý komunista. A to je další zločin dnešní doby!

Komunisté nespadli z nebe. A skoro nikdo neví, že ti skuteční, nejpoctivější komunisté byli v Německu za Hitlera a mnoho českých občanů vzalo komunistickou myšlenku za svou paradoxně když byli totálně nasazeni do Německa. Jako náš otec, který byl v šoku, když byl umístěn do "nouzové kolonky" (tak se říkalo přístřeší pro bezdomovce či nejchudší jako u nás ve Slatinách v Praze 4 Michli) a na adrese byly honosné vily. A proč ten název? Protože to byly obce, kde žili skuteční komunisté. Jejich základní hodnotovou myšlenkou byla pomoc v nouzi vždy a v každé době a všichni si byli rovni. A po návratu v roce 1944 - 1945 i zde tuto myšlenku totálně nasazení šířili, takže Staroměstské náměstí v roce 1948 nebylo zaplněno z donucení, ale z nadšení.


A teprve pak nastalo peklo

Byla Milada Horáková skutečně jenom komunistická oběť?

Stále silněji to vypadá, že Horáková pomáhala tehdejším Bakalům, keťasům a zločincům vyvézt finance do zahraničí a nakradené tam ukrýt stejně jako dnes na Kajmanských ostrovech jiní. (Poprava 27.6.1950) Navíc v roce 2005 se přišlo se šílenostmi, že se dusila čtvrt hodiny na háku, ale nejde to prý doložit, ani vyvráti. Nový výklad dějin je úžasný. I Číhožský zázrak byla debilita, kdy se údajně kříž samovolně pohyboval a tím "bojoval proti komunistům". Vážně v roce 2020 máme tyto fantasmagorie poslouchat? A opět nikdo neřekne dnes pravdu. Proč?Po volbách v roce 1948 nastalo peklo.

Do vysokých funkcí se dostaly zrůdy, které komunisty nebyly. Jistě, hlásaly o srpu a kladivu a kupředu levá, ale ve skutečnosti to byli zločinci. A stejně jako statisíce jiných, i náš otec se musel dostavit k prověrkám. Jedno takové zločinné ohnisko bylo na Praze 4 v restauraci u Jaurisů. Váleční veteráni, skuteční komunisté bez nohy, bez ruky byli najednou bez dávek, protože se jejich komunistické myšlení neslučovalo s novým, které se pak razilo. Byli totiž poctiví a odmítali se podílet na kriminalizaci, okrádání a výhrůžkách smrti. Mnoho lidí jim u prověrek hodilo stranickou knížku na stůl. A ti, co k tomu ještě nadávali nahlas, byli nemilosrdně stíháni, byly jim zabrány majetky, děti vyhozeny ze škol, šílená doba. A to začalo prověrkami samotných komunistů: komunista, který nebyl loajálním komunistou a nesouhlasil s rozkrádáním a vyváděním peněz, byl vyloučen a stihl ho trest. Naštěstí náš otec pouze zahodil u Jaurisů stranický průkaz, ale protestů se nezúčastnil, takže do kriminálu nešel a my nebyli těžce šikanováni.

Bohužel i dnes se lže jak na běžícím pásu (nebo opět?)

Je lež, že "komunisti byli stíháni jako agenti židů" před válkou a po válce. Pokud se podíváte i dnes do dostupných materiálů, vždy byl SSSR a ČSSR na straně Sýrie, Palestiny a pouze v jednom okamžiku jsme byli součástí hlasování, aby vznikl Izrael. A stačí se podívat i do románu například Haška (Švejk) kde píše o "pejzatých židech" a další průpovídky, za které by byl dnes ve "svobodné zemi" pronásledován Židovskou obcí a potrestán. A ČSSR byla vždy na protivné straně: od Angoly po Libyi a můžete dohledat další. A třeba Hitler komunisty bral za žháře. Takže paradoxně bratři Mašínové, co podpalovali stohy a skoro zabili (vystřelili mu oko) dobrovolného hasiče byli ve skutečnosti zakuklení komunisti?

Ani Hitler v říši neposílal komunisty do plynu. Ale je pravdou, že byli na okraji a pohrdal jimi.

Dodnes naši historici nejsou schopni kloudně toto období popsat. Proč, když mají všechny materiály? Nebo nemají? Má to jenom ÚSTR a ten to tají?

Kolik lidí bylo vyhnáno z KSČ mezi léty 1948 - 1952 skutečně? Kolik lidí jim hodilo stranickou knížku na hlavu? Například Gustáv Husák: byl poctivý, nebo zlý komunista, který si odseděl mnoho let?

Právě v restauraci u Jaurisů (Praha 4) byly prověrky a dlouhé fronty. A najednou polovina lidí neměla co jíst, ač bojovala za naši vlast. Za svobodu. Jako komunisté. Najednou byli špatní komunisté. Ti poctiví byli zlí a gauneři byli poctiví. Jakoby se dnes doba opakovala. Mnoho lidí šlo k prověrkám a mělo nějaký majetek. Po prověrkách byli bez majetku a majetek získal… Ten, co prověřoval. Prostě si ti grázlové prověřili, kdo má majetek a peníze, následně ho obvinili jako špatného komunistu a ukradli mu jeho peníze a majetek. To byl ten skutečný záměr let 1948 - 1952.

Takže nelžete, že to byl státní puč.

Mnozí lidé následně vstupovaly do strany, která byla zločinná. Teda, nikoliv strana, ale ti, co ji násilně obsadili. A k nim pak přišli vyžírkové, co tam vstoupili mezi léty 1950 až 1965, ale především v době "Stalinova kultu". Kdybyste si dali práci, kdo tam tenkrát vstoupil, možná byste žasli. Nepřipomíná vám to dnešní dobu, že údajně nejevropštrější jsou ti, co vzývají Havlův kult a nad kterými by dnes asi Havel zaplakal a slušný občan odplivl?

Důchody???

15. února 2020 v 16:13 | ERS


https://www.email.cz/download/k/CbX4yWd4OpOlR0mOUPs-bZIDnus8dHJAasVNicanOIN9QwZfYOWKhEo5jENWxZjPU1GkW10/duchodci01r.jpeg


https://www.email.cz/download/k/XBb0kRO65N1MsG283ksGNVpL1tNpTFnJznGW7aT9sNzSg6ynWD1CfRIBVAsejWCXGxlsIwU/CIKANKA_A_UVER_-PJ-18214.jpeghttps://www.email.cz/download/k/x72xGLMCWTk6jU7hfvYtPD1ybVq5IAC6bk_9DUVjBRMnZQDTN_R6hfXI_5KB1IuePOAXqqo/1157465_314080952069093_1208122310_n.jpeg

Máme vymřít?

13. února 2020 v 9:19 | ERS

Bude lépe, až odejdeme do věčných lovišť?

12. 02. 2020 12:39:18
Chtěl jsem napsat článek o zcela něčem jiném. Ale toto je důležitější. Setkáváme se občas s fenoménem naprostého pohrdání části mladé generace k předchozím generacím.
Pamatuji si, že když jsem studoval od svých 14 do 18 let v letech 1960 - 1964 na střední umělecké škole v Turnově obor umělecký kovář a zámečník (to bylo ještě před hudebními studii na konzervatoři a Hudební akademii múzických umění) chodili jsme se spolužáky a nábožně poslouchali povídání ministra prvorepublikové vlády, odsunutého do vsi Tatobity. Dokonce jsme chodili do této obce několik kilometrů pěšky, abychom se mohli něco dovědět od staršího, moudrého člověka o době, kterou jsme nezažili a o čem jsme z médií slyšeli jenom všechno špatné. Vážili jsme si těch, kteří díky svému věku zažili něco jiného. Učil nás filosofii, která tehdy nebyla veřejně dostupná. I když doba se posunula do "modernějších" aspektů života, ctili jsme "moudrost starců", tak jak to bylo téměř vždy v minulých dobách obvyklé. Nikdy jsme neměli pocit, že by oni dříve narození byli hloupí, protože neovládali technické vymoženosti tehdejší "moderní doby". Nejvíc zkušeností, ze kterých může pramenit orientace ve skutečně důležitých věcech i pro současnost, najdete v osobním prožitku minulých generací. My jsme první republiku nezažili, médiím jsme nevěřili, proto jsme hltali autentický popis doby z úst těch, kteří onu dobu skutečně zažili.
Přim této reminiscenci na dobu minulou mě napadá trefné rčení na dobu současnou: "Nejvíc trpěli pod jhem komunismu ti, co se narodili po roce 1989."
Dostáváme se do situace, že na rozdíl od doby, kdy jsme byli mladí a vážili si pamětníků jiných dob, jsme dnes mladou generací ostrakizováni. Jsme prý hloupí, protože neumíme většinou zacházet s moderními technologiemi (chytrými telefony apod.), máme špatné volební návyky, nevolíme ty správné strany, nedštíme síru na ty, na kterých nenacházejí média nic pozitivního a naopak nenechali jsme se přemluvit podle klipu "Přemluv bábu". Není nám po chuti okrové oblečení lídra zapsaného spolku Milion chvilek pro demokracii, protože nám připomíná okrovou uniformu führera a vůbec nemáme rádi nenávistné projevy vůči politickým osobnostem, které momentálně zastávají pozici hlavy státu a premiéra. Ano, kritika je v pořádku, ale bez nenávisti takové, kterou jsme mohli vidět na transparentech z Letné.
Nyní k nadpisu mého článku. Píše mi spousta lidí, ale v jednom z mailů jsem našel názor, který mi až naháněl hrůzu: "Dnes už veřejně žije přesvědčení, že z těchto sr.ček, ve kterých se nacházíme, se dostaneme až tehdy, kdy vaše generace jednoduše odejde do věčných lovišť". Dále píše: "Pak se ale opravdu nedivte, že ta mladá, vzdělaná generace vás pak opravdu ze srdce, ale opravdu ze srdce nenávidí."
Na tom je nebezpečné to, že se nejedná konkrétně o mou osobu, ale o to, že celá nenávist v tomto příspěvku je směřována k celé generaci dříve narozených. Je svým způsobem nejenom hnusná, ale i nafoukaná. To si myslí, že generace dříve narozených je nevzdělaná? Co celosvětové úspěchy starší generace na poli vědy, umění, inovací?
Není to ojedinělý jev. V diskuzi pod posledním článkem "Trest za globalizaci..." se objevil názor: "Tak užívejte karmy, než vás dostihne ta vaše skutečná...". I když se v pozdějším příspěvku omluvil, ta věta je jasná.
Další diskutér napsal: "Jsem přesvědčen, že přijde "nová doba", která necitlivě k vám vyškube poslední zbytky kořínků z minulosti."
Já jsem kontroval: "Kořínky minulosti jsou soucit s bližními, respektování druhých, cti otce svého a matku svou aby se ti dobře vedlo na zemi, ohleduplnost k dříve narozeným, láska mezi mužem a ženou, ze které se rodí nové generace.
Vaše "nová doba": Necitlivě vyškube všechno předešlé. Místo lásky nenávist k jiným myšlenkám, zánik české řeči, zánik všeho, co je spojeno s českou kulturou, povinná eutanázie všech nepotřebných (ostatně to není až tak "nová doba". To už praktikoval Hitler. Ano, hlavně NECITLIVĚ VYŠKUBAT, to je vaše ideologie".
Naštěstí převážná většina mladé generace je jiná, než tyto varovné příklady, které jsem uvedl. Jde jenom o to, že tato slušná mlčící většina se neprojevuje, anebo předcházející negativní názory jsou natolik extrémní, že vyčnívají.
Mnoho z těchto "vyčnívajících diskutujících" mi navrhuje, abych už konečně nechal politiky. To není ale zvykem Rozumných, abychom z boje utíkali. Proto v doplňovacích volbách do Senátu Teplicích kandiduje za nás vysokoškolský pedagog PhDr. ThDr. Mgr. Eugen S. Freimann, Ph.D., M.A.
Mgr. Petr Hannig, předseda strany ROZUMNÍ - za spravedlnost a životní jistoty a bývalý prezidentský kandidát

BEZDOMOVCI ???????

3. února 2020 v 18:09 | ERS
BEZDOMOVECTVÍ tu prakticky 200 LET NEBYLO ... "200 let tu prakticky nebyli bezdomovci. Josef II. nařídil stavět obecní pastoušky a obce
měly POVINNOST v nich ubytovat každého, kdo neměl střechu nad hlavou. Existovaly pro všechny obyvatele "domovské listy" které byly vlastně poukazem na bydlení v pastoušce v dané obci..
Po druhé světové válce pastoušky zanikly a jejich funkci převzaly podnikové ubytovny (lidově "svobodárny") . Jejich fungování jsem zažil na studentské brigádě v 70. letech. Jednak jsem zjistil, že na podnikové ubytovně, kde jsem dočasně bydlel, žije cca 30 % lidí, kteří u firmy nepracují a také jsem zažil, jak se tam lidé ubytovávali. Přišel invalidní důchodce, kterého po rozvodu manželka vykopla z bytu s nějakým lejstrem (asi od tehdejší sociálky), které strčil správci pod nos a on mu přidělil postel. (Bydlel se mnou a s dalším brigádníkem). Po roce 1989 byly postupně podnikové ubytovny zprivatizovány, za ubytování už se neplatilo 50 Kč měsíčně, ale postupně 5000 Kč... . Všichni ti invalidní důchodci, duševně nemocní schizofrenici a alkoholici se octli na ulici. Po cca 200 letech opět davy bezdomovců..... Proto se mne v té době moje matka ptala "Prosím tě, co je to ten bezdomovec?" Pamatovala první republiku a pastoušky....
Bydlení je v poměru k platům bezkonkurenčně NEJDRAŽŠÍ V HISTORII !!!!!
Například v roce 1912 zaplatila nejhůře placená dělnice za jednopokojový byt čtvrtinu svého platu!
V Praze je to dnes nedostižný sen. Je dnes hodně bezdomovců s pravidelným měsíčním příjmem, (i když na černo) , kteří si přesto vlastní byt nemohou dovolit, neměli by na jídlo a ostatní věci.
Chtělo by se říci "zkur**ný kapitalismus", jenže ten kapitalismus tu byl i před válkou, a přesto tu nebylo sto tisíc bezdomovců. Takže zkur**ný polistopadový kapitalismus, který od začátku vychovává lidi k bezcitnosti!!!!! Žije tu podle odhadu odborníků na ulici třetina duševně nemocných, kteří by měli být v léčebnách, třetina "absolventů" z děcáků a třetina se záznamem v trestním rejstříku. Jsou i výjimky, ale v podstatě je to takhle. Že jsem zapomněl na alkoholiky? Kdybych byl na ulici, také bych buď chlastal nebo se oběsil... .
Pro tupce, kteří současný systém hájí, připomenu podstatné: I vrazi mají ve vězení střechu nad hlavou, pravidelné jídlo a lékařskou péči. ... Otec zavražděné holky začal chlastat a dostal se na ulici. Žije tisíckrát hůř, než vrah jeho dcery..."
Všichni to dlouho vědí A NIC ! No za ty prachy v Parlamentě kam spěchat, že ?! Hlavně žvaňte na ČT atd. o nějakém hnízdě, ať se nějak zabavíme … !!!!!
 
 

Reklama