close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Lidé by se neměli bát své vlády, ale vláda by se měla bát svého lidu

Více najdete po kliknutí na další naše blogy:

ers-blog.webnode.cz

ers-blog4.webnode.cz

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Nezávislé iniciativy občanů

Nezapomeň Fialo

1. února 2020 v 19:41 | ERS

Nezapomeň Fialo


Nezapomeň Fialo teď na tom vašem sjezdu ODS rozšířit program o důležitý bod a tím je vrácení 340.000.000.000,- Kč do důchodového fondu, které si tehdejší ministr financí z ODS Klaus z důchodového fondu vypůjčil na dobu 1 roku. Slovy jednoho roku.To jste byli ve vládě ODS, ODA a lidovci. Nejen, že jste důchodcům nic nevrátili za rok, ale nevrátili jste to ani za další 3 vlády premiérů Klause, Topolánka a Nečase. A žít z peněz jiných a nevracet, je na úrovni darebáků a vrcholného houmlesu, vyhnisů a vyžírek, které následující roky hrají mrtvého brouka a není jim blbého vůbec nic. Věřím Fialo, že jako poctivý modrý plotňák z Moravy (velice problematické zařazení tohoto modroptáka) se postavíš čelem ke svým věřitelům, t.j. důchodcům a společnýma silama v ODS začnete splácet tyto peníze a vrátíte to během jednoho roku, tak jak to váš guru původně sliboval. Vrácením 340.000.000.000,- Kč přinese ODS víc volebních hlasů jak blbé žgryndy delegátů ODS na tomto sjezdu o demokracii a že Babiš vzal neoprávněně dotaci 50.000.000,-Kč na Čapí hnízdo. To je 6.800 krát méně než si vypůjčila (lépe řečeno ukradli) ODS tehdy od penzistů. A nezapomeňte na úroky z prodlení. To taky nebude žádných 20 korun. K tomu Ti dopomáhej celá členská základna ODS, Bůh a všichni, kteří tu ODS ještě volí, včetně těch, kteří z ní utekli jinam. Otta

Procházka Prahou.

30. ledna 2020 v 9:24 | ERS
Naše pokrytecká vláda by si měla vzít příklad z Poláků - viz. video, kteří na své území nevezmou už ani jednoho nelegálního migranta- bez ohledu na scestné pokusy EU…. např. poslední důkaz z Prahy - spíš : tak abyste věděli , co vás může potkat..
PROCHÁZKA VEČERNÍ PRAHOU ? = EMIGRANTSKÉ DROGOVÉ A ZLOČINECKÉ GANGY...B-) ! ! !Ze své zkušenosti mohu potvrdit:
Vše mnohokrát viděno při večerních cestách z pražských divadel na některé z blízkých parkovišť - nejčastěji naproti Hlavnímu nádraží a pod OD Kotva....!Nevím jak je to s případným trestním stíháním, ale naši noví (pro Piráty pod.)přátelé, pro ostatní budoucí vrazi, si s dohledem Policie evidentně kebuli nelámou. S nástupem Pirátů k moci ke zlepšení nedošlo."""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""PROCHÁZKA VEČERNÍ PRAHOU: typu: Arab + Češka. Arabové se zde usazují a kupují celé domy. Šel jsem si tam do vietnamské restaurace na rizoto a hle, majitel musel obsluhovat černého muslimského lídra, který měl českého asistenta. Všechny ženy musely od stolu, jídlo mu musel podávat narychlo přivolaný šéf restaurace. Doprovodná skupina musela čekat před restaurací, až se šéf nají.Poslal je do vedlejší restaurace. atd. Podezřelé skupiny Arabů u kostela na Náměstí Míru pozorující dívky katolického gymnázia. Pakistánců zde přibývá, jako Arabů. Jen si občas vzpomenu na hrozbu, kterou mi vzkázali arabští studenti, že až jich bude v Čechách víc, budou nás křesťany podřezávat jako ovce. To mi bylo řečeno osobně už v roce 1992 ,,pod koněm".
STANISLAV JANSKY....Procházka večerní Prahou. Imigrantské drogové a zločinecké gangy ovládly centrum Prahy. Magistrát ale zatím řeší, jak být více vstřícný k cizincům….. Radnice Praha 1 zase bojuje proti údajnému "rasismu". PŘED PÁR DNY JSEM BYL POZVÁN STARÝM ZNÁMÝM NA VEČERNÍ PROCHÁZKU CENTREM PRAHY. Nebyl jsem večer v okolí Václavského náměstí snad 10 let. Pro mého průvodce je to vlastně "pracovní cesta", pracuje totiž v oblasti "bezpečnosti" a tak to bylo i s jeho odborným výkladem. PRVNÍ VĚC, KTERÁ MĚ ZARAZILA JE OBROVSKÝ POČET MIGRANTSKÝCH PODNIKŮ NA PRESTIŽNÍCH MÍSTECH V CENTRU PRAHY. Turecké kebabárny, arabské směnárny, či vietnamské večerky a "novinové" stánky zamořily centrum Prahy jako kobylky. To tu zjevně před deseti lety nebylo. Například Jindřišská ulice na rohu s Václavákem má hned několik velmi zajímavých podniků. Dvě evidentně muslimsky provozované směnárny, vedle vietnamská večerka a restaurace. Na první pohled velmi podivný business.
MŮJ PRŮVODCE MI ALE HNED ROZJASNÍ OBZOR. VĚTŠINA IMIGRANTSKÝCH PODNIKŮ PRÝ SLOUŽÍ JAKO "LOGISTICKÁ ZÁKLADNA PRO POULIČNÍ PRODAVAČE DROG". Zde si skladují "zásoby", odevzdávají hotovost, či si chodí odpočinout. Hned ukazuje na hloučky mladých Arabů a černochů (prý převážně Nigerijců), kteří korzují po ulici, či postávají na rozích. Nigerijci prý prodávají převážně kokain, Arabové zase heroin, nicméně hlavní česká droga je dnes pervitin a ta je doménou hlavně Vietnamců. Ti ovládají rovněž obchod s marihuanou. Byť všechny tyto menšiny prý vzorně spolupracují . Když někdo chce od Nigerijce na ulici pervitin, tak prý mu ho hned u Vietnamců obstará a naopak. Večer jsou jejich zákazníci převážně z řad západní "pokrokové mládeže", která přijela do Prahy zapařit. Přes den zase místní narkomani. TO VŠE JE DOPLŇOVÁNO DROBNOU MÍSTNÍ KRIMINALITOU, KDE PRIM HRAJÍ ARABŠTÍ A CIKÁNŠTÍ KAPSÁŘI, ČASTO DUBLUJÍCÍ JAKO ŽEBRÁCI. Přejdeme Václavák a jdeme kolem pasáže Světozor dolů na Můstek.Po levé straně míjíme nově otevřenou vietnamskou večerku, přímo na hlavni ulici, zde musí být nájem v desítkách EUR za metr měsíčně. Žasnu, jak může asi vypadat ekonomika takového podniku. Můj průvodce jen rezignovaně mávne rukou…
DOLE NA MŮSTKU ZASE VIDÍME NĚKOLIK ČERNOŠSKÝCH NAHÁNĚČŮ DO BARŮ A NIGHT CLUBŮ. Jelikož jsme dva muži, tak nás neodbytně atakují. Prý rovněž dublují jako pouliční dealeři drog, původ obvykle Nigerie, Somálsko, Ghana apod….Žasnu, kde se tu podobná individua vůbec vzala. VŠE SE DĚJE ZA PŘIHLÍŽENÍ POLICIE.Problém je prý ve vedení policie, místních komunálních politicích a české justici.Vedení policie totiž má podle všeho od politického establishmentu tichý pokyn proti imigrantské kriminalitě nezasahovat. Imigranti se proto cítí skoro beztrestně. Na ruku jim jde i justice.
VELKÝ PODÍL NA SOUČASNÉM STAVU MAJÍ ALE MÍSTNÍ RADNICE.Je totiž málo známým faktem, že radnice určují policii ČR priority práce a mají pod palcem i městskou policii. Jenže potírání bující imigrantské kriminality k prioritám magistrátu ani Prahy 1 zjevně nepatří.Oba úřady se naopak přímo vyžívají v podpoře všemožných menšin a v boji proti údajnému českému "rasismu a xenofobii".Vřele všem doporučuji prostudovat dotační program jak magistrátu, tak Prahy 1.To budete valit oči, není divu, že pak již nezbývají peníze například na opravu děravého chodníku přímo dole na Můstku. Potvrzují moji zkušenost. Večer je prý centrum Prahy pouze pro otrlé. Obzvlášť jim prý vadí agresivní drogové mafie, které se prý nezastaví před ničím. Když jdu z oné schůzky domů a procházím parkem mezi pasáží Světozor a Jungmannovým náměstím, tak veřejně si na lavičce zrovna skupinka 3 narkomanů píchá nitrožilně drogy. - Je 1. květen 13.00 hodin.Kousek vedle je dětské hřiště plné rodičů s dětmi… Praha je prý šesté nejbezpečnější hlavní město na světě ..
Nějak se mi tomu nechce věřit … Naopak je zjevné, že centrum Prahy (Václavák a okolí) začíná upadat.Ony totiž imigrantské obchody jsou vždy známkou úpadku, to ostatně vidíme v celé západní Evropě.Stačí se projít centrem Paříže, Amsterdamu či Berlína. JE NEJVYŠŠÍ ČAS TO ZASTAVIT. - Kdy že jsou to komunální volby ? ? ?
Fakt mě fascinuje, jak Češi kritizují západní Evropu, že si volí sluníčkáře, ale přitom sami volí úplně stejné idioty.To samé jsou dnes Vinohrady, samý doner kebab, plný vousatých neevropských indviduí, no a radnici tu ovládá havlistická, Piráti,ODS ….

Proč se stále útočí na Babiše?

19. ledna 2020 v 16:45 | ERS
Jestli Babiš odstoupí, tak jsme jako Česká republika, ale hlavně normální obyčejní občané, ztratili poslední možnost, jak se ekonomicky jako tako zvednout na úroveň našich západoevropských přátel.
Je to jediný člověk v politice, co chtěl s tím něco udělat. Marasmus stranictví již tady byl. Místo starostí o blaho voličů platíme ze svých katastrofálních daní politiky, pro něž je největším problémem Čapí hnízdo, kde nikdo nic neukradl, jenom si přiblížil dotace, tak jako každý podnikatelský subjekt. Kam nás přivedli ODS, ČSSD, ČSL KDU a podobní je již evidentní.
Jsme ve světovém systému jako rozvojová země. Ta, která kdysi vyráběla motocykly, auta , zemědělské a textilní stroje, lokomotivy, turbíny, tramvaje, elektrárny, cukrovary a jiná sofistikovaná zařízení. Je to poslední šance k nápravě.
Užvaněný politolog Fiala, či Stanjura, nebo dred Bartoš, kolínský kašpar Rakušan a jim podobní nás k prosperitě opravdu nepřivedou.
Tož tak...

Podotýkám, že nejsem volič ANO !!! VŠECHNO JE ÚČELOVÉ...když ČSSD prohlásila že chce ,,slovenské řešení,, a media křičí - politická krize...když jsou svolávány demonstrace...pak lze říci jediné slovo...to které oni nikdy nepoužijí, slovo pravdivé a výstižné...,,MAJDAN,, !!

Takový malý, ale stejně divoký a nenávistný...po česku...

Je ale velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo církevních restitucí - odhady o 50 miliard navíc - to je 1 000 x víc než ,,čapák,, !!

Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo 43 000 bytů v Ostravě - OKD - při průměrné hodnotě okolo milionu to dělá 43 miliard - to je více jak 800 x více. Celková ztráta státu z OKD je uváděná 100 miliard, to je 2 000 x více.

Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo solárního byznysu - tam létá bilion !!!! a to je 20 000 x víc.

Je velká škoda, že se podobný humbuk nedělal okolo H systému, kde se podle zpráv sdělovacích prostředků pozemky z konkurzu prodaly za 36 milionů, aby se vzápětí přeprodaly za více jak 1,2 miliardy, takže okamžitý vývar přes 1,1 miliardy - to je nějakých 3 000%.

Proč je tak důležitých 50 milionů, když se i více jak 1 000 násobné částky neřeší ??????

Nepřipadá vám to jako gaunerství ?!?
Proč se nejedná o těchto kauzách, které jsou mnohokrát vyšší než nějaké Čapí Hnízdo za 50 mega....nota bene...ty peníze nikdo neukradl ani neužil jinak než bylo určeno v dotačním programu - ty peníze byly použity na to Čapí Hnízdo !!!

Bulvární novináři se chytají všeho jen aby pomohli Babiše sesadit. Proč svolávají demonstraci, když ještě policie pořádně nevyšetřila nic. Proč nepočkají na výsledky. Tohle je ta demokracie, to je právní stát? Ne, tady vládnou média!!
Podívejte se jak se ČT až zalyká...jak nám ,,lepšolidi,, razantně říkají co je jediné správné a jak se jedině správně na věci dívat...hm..

Jen koukněte...a to je jen tak namátkou!!! A toto se prostě ,,vypařilo,, a co?? No nic...v poho.. /Lepšolidi sobě/

Náklady transformace 1991-2004 577 500 000 000 Kč
Nucená správa IPB 200 000 000 000 Kč
Chemapol 16 900 000 000 Kč
Knižní velkoobchod Praha 21 000 000 Kč
Anex Cirrus, Kalouskovy padáky 150 000 000 Kč
Modernizace tanku T72 13 000 000 000 Kč
Kasárna na náměstí Republiky - penále pro stát 400 000 000 Kč
Lehké topné oleje, LTO 100 000 000 000 Kč
Promopro, Vondra 938 000 000 Kč
OpenCard 800 000 000 Kč
Zelená Praha 250 000 000 Kč
Bezdrátová Praha 390 000 000 Kč
Praha Olympijská 70 000 000 Kč
Nova, arbitráž s CME 10 000 000 000 Kč
Kauza Český dům, nevýhodné pronájmy 26 000 000 Kč
Diag Human, arbitráž, zabavení majetku 13 000 000 000 Kč
Mostecká uhelná 3 200 000 000 Kč
OKD, nevýhodný prodej firmy 5 700 000 000 Kč
OKD, následné tunelování 80 000 000 000 Kč
Gross, akcie, byty 300 000 000 Kč
Internet do škol 884 000 Kč

Tak co, jde o Čapí Hnízdo ???

V současnosti stále pravdivé.

30. prosince 2019 v 2:58 | ERS
Velmi zajímavé a stále aktuální ::::
video-1577669696.mp4

Zeman obrací?

29. prosince 2019 v 19:08 | ERS
O čo sa Zeman trasie pár dní pred smrťou? Vari nie o prezidentské kreslo? Sklamal ma, veľmi ma sklamal, o to viac že dnes nikto nepochybuje, že už v 68 nás chcel západ vykradnúť presne tak, ako urobil v 89. Je zaujímavé že práve Zeman vedel o pláne sionistov zhodiť po vojne na slovanské krajiny atómové bomby. Sakra Zemane, super spojenec ten západ, čo poviete? Kto vás zastrašil že ste si naložil do gatí? Sme kolóniou západu, sme súčasťou 4 ríše, nemáme absolútne nič, prišli sme o všetko, ale vy o 68 roku? Boli by sme bývali skôr v prdeli, takto sme mohli v pokoji a dostatku vychovať aspoň svoje deti! Mali sme všetko a dnes máme čo? O suverenite sa nám môže iba snívať a my ideme robiť ramená? Veď v prípade konfliktu sa prví zmeníme na rádioaktívny prach! Ste vy ale zasratá čvarga, všetci politici, hanba vám. Zradili ste našich predkov, to bežte rozprávať holubom na streche že kvôli 68 roku nepôjdete do Moskvy, bojíte sa o koryto, to je celé! Kotlebovci sa tým že im je ľúto za fašistickým slovenským štátom aspoň netaja. Ale čo my, väčšina Čechov a Slovákov ktorí nie sme ani chazari, ani fašisti, ani rasisti, ani zradcovia. Ktorých predkovia bojovali so zbraňou v ruke s našimi ruskými bratmi za našu slobodu? Čo my hrdí Slovania ktorí sme sa nechceli stať nemeckým protektorátom, ktorí sme nechceli patriť k nacistom, ktorí sme chceli za svoju slobodu bojovať? Dnes sme sa opäť vzdali bez boja, buď začneme bojovať, lebo zdochneme, ibaže s kým bojovať? Nemáme už žiadneho spojenca, nemáme už ani mužov, schopných bojovníkov, nemáme armádu ani zbrane. Máme iba obrovské dlhy, holé rite a bohatých oligarchov, ktorí nás spolu so západom vykradli a zbohatli na našom nešťastí! Sme už iba sluhovia, nádeníci, otroci a ešte robíme ramená, sme všetkým na smiech. Sme obyčajní chudáci a jediných skutočných spojencov, ktorí nám boli schopní kedykoľvek pomôcť, v kuse zrádzame! No fuj!!!

Nyní legalizace fašizmu.

23. prosince 2019 v 14:54 | ERS

Politika


Velikost textu:

Proč se k rezoluci OSN o Boji proti oslavování nacismu nepřipojila ČR?

Proč se k rezoluci OSN o Boji proti oslavování nacismu nepřipojila ČR?
VEŘEJNÁ ŽÁDOST Aliance národních sil na vládu České republiky, aby objasnila, proč Česko nehlasovalo v OSN pro rezoluci o Boji proti oslavování nacismu. Proč se Česko zdrželo hlasování?!
Vladimíra Vítová z Aliance národních sil se ptá

21. prosince 2019 - 08:30

"Usnesení VS OSN doporučuje, aby země zabránily přezkoumání výsledků druhé světové války a odmítnutí zločinů proti lidskosti a válečných zločinů, spáchaných během druhé světové války. A dále, aby přijaly vhodná konkrétní opatření, a to včetně těch v legislativní oblasti a v oblasti vzdělávání, v souladu se svými mezinárodními závazky!" píše se v prohlášení Aliance národních sil

"Dokument rovněž vyjadřuje znepokojení nad narůstajícími pokusy a případy znesvěcení nebo zničení památek postavených na počest těch, kteří bojovali proti nacismu během druhé světové války. Dokument odsuzuje incidenty, které souvisejí s oslavováním a propagandou nacismu," upozorňuje na nežádoucí jevy prohlášení Aliance národních sil.

"Aliance národních sil a její sympatizanti vyjadřují zásadní nesouhlas s jednáním vlády ČR. Vidíme totiž v naší společnosti veřejný nárůst fašistických tendencí, které navíc zůstávají nepotrestány ze strany policie i ze strany státního zastupitelství a také jsou bez jakékoliv odmítavé reakce vládních a parlamentních politiků v podstatě akceptovány. Upozorňujeme ale na fakt, že i když se ČR v tomto hlasování zdržela, přesto je povinnost naší státní správy rezoluci dodržovat, protože v OSN pro ni hlasovalo 133 zemí, což je na prostá většina států na planetě Zemi," burcují členové Aliance národních sil."Odsuzujeme skutečnost, že se k rezoluci OSN o Boji proti oslavování nacismu nepřipojila Česká republika, jejíž obyvatelé měli být dle nacistických plánů vyhlazeni. Odsuzujeme skutečnost, že toto odmítnutí rezoluce ignorují všichni poslanci PS PČR a všichni senátoři, včetně všech parlamentních i neparlamentních politických stran a dokonce i včetně pana prezidenta," píše se dál v prohlášení.

"Členové a sympatizanti Aliance národních sil jsou rozhořčení zřejmým porušování zákonů ze strany některých českých politiků a politických stran a jejich snahou rehabilitovat a dělat hrdiny z nacistických zločinců a jejich spolupachatelů. Zároveň jsme znepokojeni skutečností, že policie i státní zastupitelství toto veřejné porušování zákonů zcela ignoruje a nekoná," míní členové Aliance národních sil.

Správná věznice.

21. prosince 2019 v 18:18 | ERS


Poslal Mike Wharton, Vancouver, Canada.Věznice -zajímavé počtení.Šerif Joe ArpaioTahle věznice není daleko od Phoenixuv Arizoně.Šerif Joe Arpaiovytvořil "stanovou věznici" proto, aby pomohl ušetřit státu Arizona miliony dolarů výdajů, které byjinak stál jakýkoliv jiný vězeňský komplex.Na vězeňské jídlo vydává o 20 centů méně na porci a nechává si za něj odvězňůplatit."Stanová" věznice okresu Maricopa, Arizona.Ve věznici zakázal vězňům kouřit a číst pornografické magazíny, vyházel kulturistické nářadí a zatrhl všechny filmy s výjimkou filmů typu "G" (filmy označené jakousi etickou filmovou komisí jako tzv. "G-rated movies" zaručují, že neobsahují hrubé nadávky a rouhání, extrémní násilí a neobsahují sexuální scény -jsou to tedy filmy "pro děti". Příklad: Shrek, Rattatouille).Šerif říká: "Jsou ve vězení proto, aby splatili dluh společnosti a ne proto, aby si pěstovali svaly proto, aby pak napadali nevinné lidi, jen co vyjdou z vězení."Znovu zavedl "skupinové řetězy"pro vězně, kteří zadarmo pracují na veřejně prospěšných pracíchve městě a v celém okrese a šetří tak peníze daňových poplatníků.Vězni vřetězech (na veřejně prospěšných pracích mimo areál věznice)Nedávno zavedl řetězy i pro potrestané ženy, takže ty si teď nemohou stěžovat na diskriminaci.Potrestané odsouzené ženy vřetězech (mimo areál věznice)Vyhodil vězňům kabelovou televizi, dokud nezjistil, že podle usnesení federálního soudu kabelová televize musí ve věznici být. Takže ji znovu zavedl, ale povolil pouze kanál s kreslenými disneovkami a kanál o počasí.Když se ho ptali, proč povolil zrovna kanál o počasí, řekl: "Proto, aby tihle blbci věděli, v jakým horku musí pracovat, když makají u mě v řetězech".Zatrhl jim kávu, protože "má nulovou výživnou hodnotu a vyhazují se tím peníze daňových poplatníků". Když si vězni stěžovali, odpověděl jim: "Tohle není Carlton, nebo Ritz, jestli se vám tady nelíbí, tak už se sem víckrát nevracejte".Koupil také výukové lekce na pokračování historikaN.Gingriche z historie USA, jejíž epizody se nějak dotýkaly amerických věznic. Když se ho reportér zeptal, zda má také nějaké lekce z historie demokracie v Americe, odpověděl, že výukové lekcez demokracie, které by pro změnu zase jednou skutečně říkaly pravdu, by uvítal a že by dokonce mohly vysvětlit, proč je 95% vězňů v jeho vězení prvotrestaných -do jeho vězení se vrací jen 5% vězňů. Když 2.června 2007 ve Phoenixu dosáhla teplota rekordu 470C, tisková agentura AP vydala prohlášení: "Pro 2.000 vězňů, žijících za ostnatým drátem, kterým je obehnán stanový tábor v Maricopské okresní věznici, bylo vydáno povolení svléknout se do spodního prádla, tedy do vyfasovaných růžových boxerek".Několik dní nato, ve středu6.června,stovky mužů, oblečených do růžových slipů, se bavilo ve stanu, v němž teplota dosahovala 530C. "Tohle je peklo, jsme tady jako v peci" -řekl Ernesto Gonzales, který strávil ve věznici 2 roky z celkového trestu 10 let. "To je nehumánní!"Joe Arpaio, který oblékl vězně do růžovéhoprádla a přinutil je jíst boloňské špagety, neprojevil s vězni ani špetku sympatií: "Kriminálníci mají být potrestáni za svůj zločin -a ne žít v luxusu do doby, než budou podmíněně propuštěni, aby vylezli ven a znovu páchali další zločiny, takže se vrátí zpátky a budou tu žít za peníze daňových poplatníků a budou si užívat věcí, kterých si mnozí poplatníci nemůžou dovolit."V ten den, kdy si vězni stěžovali na horko ve stanech, jim všem řekl: "V Iráku je v tyhle dny teplota kolem 49-550C a naši vojáci tam jsou taky ve stanech a musí celé dny pochodovat na pálícím slunci a v plné polní a jsou pod palbou, a to přesto, že nespáchali žádný zločin jako vy, tak držte svoje nevymáchané zatracené držky".Jen tak dál, šerife! Když všechny věznice budoujako ta vaše, mohlo by být o trochu méně zločinů a nemuseli bychom být v situaci, jako teď, kdy máme stále přeplněné věznice.P.S. Šerif Joe Arpaio byl v r.2007 znovu zvolen šerifem okresu Maricopa, ArizonaPokud s tím souhlasíš, pošli to dál.Jestli ne, tak to vymaž.

Dopis pro ODS.

17. prosince 2019 v 15:50 | ERS
Vy dva šupáci se zapšklými ksichtyMilena Doušková,19.05.2018,Jak vidím...,Komentáře -3Bezvadný dopis psaný trochu šťavnatým jazykem,ale dokonale pravdivý.Přeposílám lidem, o kterých si myslím, že jsou schopni odpustit dotyčnému autorovi vulgarity,v tomto trefném článku"Motto: Až 900,-Kč k důchodu měsíčně navrch od ledna 2019 na návrh Babiše s okamžitou podporou SPD a komunistů.Ale Fiala z ODS a Pekarová-Adamová z TOP 09 jsou samozřejmě jako vždy proti a mne zaujala reakce jednoho diskutéra, který si to s nimi takto vyřídil:"Vy dva šupáci se zapšklými ksichty se ptáte, kde na to Babišova vláda vezme? To laskavě nechte na něm!!!
Vy dva jste Ti praví, na takový blbý dotaz! Na rozdíl od vás Fialo a Adamová, nemám ještě mozek úplně v prdeli a pamatuji si, jak všechny 3 vlády ODS, Klausova, Topolánkova a Nečasova byly předčasně vyhozeny od vládních koryt a ani jedna!!,nedokončila řádné čtyřleté volební období i s Kočárníkem a 2 x s Kalouskem. A po Vás to museli do voleb dopatlat úřednické vlády Tošovského, Fišera a Rusnoka.A kdyby nebyl Sobotka od socanů trouba a nenechal se idiotsky utáhnout na uvařené nudli a Kalouskových pičovinách o Babišovi, tak nemuseli dostat u loňských voleb výprask,jaký dostali a nemuseli se dnes sjíždět do Hradce na jejich mimořádně konaný funus!!!Dlouholeté bužírování vašich spolustraníků z ODS, TOP a lidovců v PS a senátu pomalu končí a bude i konec odložených "trafikantů " ve firmách se státní účastí za krávoviny, které vám pomohli jako poslanci odkývat.Kdo chce všechno, má potom většinou hovno.Vaši premiéři z ODS dokázali prodrbat za účasti lidoveckého zlodějského ministra financí Kalouska v Topolánkově vládě a následně i v jeho II. poločase za TOP 09 Nečasovy vlády (pokaždé po třech letech byla vyhozena celá vláda) stovky miliard a obyvatelstvu jste vzkazovali, aby si utahovalo opasky, Kalousek tak dluží od roku 2012 každému z důchodců v průměru více jak 1000 Kč.A ty se Fialo i s Adamovou domluvte už konečně s ČSSD na tom, kolik z té sekery státního dluhu 1.670.000.000.000,-Kč, nasekal Klaus a Kočárník z ODS, kolik Kalousek od lidovců a T0P 09 a jaký na tom mají podíl socani v podobě jejich ministrů financí Svobody a Sobotky.A až to budete vědět, tak potom se teprve ptejte Babiše, kde vezme těch posraných 30 miliard pro důchodce, když jste jim rozkradli jejich důchodový účet 330 miliard Kč,co zbyl po bolševikovi.Jak Tobě,mohli dát,Fialo titul profesora a zvolit Tě 2 x rektorem Masarykovy univerzity, to opravdu nechápu!Co dělala za mlada Adamová,se raději ptát nebudu, ale umím si to představit.Chci věřit tomu, že SPD Tomia Okamury a komunisti podpoří vládu ANO Andreje Babišea ODS i TOP 09 konečně utře hubu!!!Těch 30 Babišových miliard důchodcům, představuje, vy dva zázraci k tomu Vašemu prosranému 1,67 bilionu + 330 miliard 1/65 (jednu pětašedesátinu!).My co nejsme idioti tak víme, že díru, kterou naflákali ve státním rozpočtu vlády ODS, lidovců, TOP a ČSSD za necelých 30 let, tak na to by Andrej Babiš potřeboval 65 roků.
RADA:Fialo a Adamová ..., otevřete si lékárničku, ustřihněte si kus flastru a zalepte si hubu.Bude to furt levnější, než kdyby si mělo 2.600.000 důchodců zalepovat stejným flastrem uši, aby nemuseli poslouchat ty kraviny, které Vám vyletují z otvoru, kde možná máte zuby. Otta Dolejš

Jak za 30 let hospodařily naše vlády.

6. prosince 2019 v 21:20 | ERS
Chtěli jsme na Západ. To se povedlo. Tehdejší západní svobodu a demokracii socialistický tábor infikoval a dnes se potácíme v něčem, co má něco málo ze Západu, něco víc ze socialismu a stále více z diktatury orwellovského typu.

Po roce 89 ́ jsme byli nadšení, jak úžasně nás Západ vítá, objímá s ochotou všemožně pomoci. Dnes, po letech, je jasné, že šlo převážně o kšeft a strategické politicko-vojenské pozice. Navezli do východního bloku miliardy tun západní nadvýroby - převraty v soc. dem. bloku pomohly Západu oddálit agónii nekryté měny a zadluženosti. Následující kolaps se už bude týkat i nás.

V roce 1989 jsme udělali stejně hloupou chybu jako komunisté v roce 1948, když jsme prohlásili, že vše, co vymyslel předchozí režim, je špatné a musíme to zničit. Náš nový americký přítel s otevřenou náručí přijímal komunisty z vysokých postů i estébáky podobně jako po 2. světové válce nacisty, zločinec, nezločinec, protože právě tito lidé měli informace a styky, nejvzácnější platidlo kapitalismu. A v České republice se už 30 let straší pořád dokola komunisty, aby si dav nevšiml, že zde vyrostla mnohem horší mafie.

V kroužku dobrých známých občané polohlasně nadávali před rokem 1989, jak komunisté kradou, zedníci jezdí v pracovní době stavit jejich vily, chaty, nakupovali v Tuzexu v Esu… Po roce 1989 jsme teprve zjistili, co to znamená krást. Mezi kecy o svobodě, demokracii a spravedlnosti mizely fabriky, miliardy z bank beztrestně, nebo takřka beztrestně. To samozřejmě trvá dodnes, byť možná v omezenějším rozsahu. Načerno se vesele staví továrny, vily milionářů a politiků a vše se dodatečně povoluje. Manželé senioři však musí bez pardonů zlikvidovat načerno postavený zahradní domek. Tak jsme se konečně dočkali vytoužené spravedlnosti.

Justice žádá vysoké platy, aby byla neovlivnitelná, ale jak vidíme, taktéž téměř neodvolatelná. A tak existuje právo, které se rozsudek od rozsudku mění o 180°, soudní znalci vytvářejí zcela protichůdné posudky a nikomu to nepřipadá nenormální. Ať už justice vysvětluje, jak chce kauzu podnikatele Janečka, který jiný vězeň si v klídku běhá (nebo jezdí na kole) po svobodě? Který jiný vězeň by přes takovou masivní mediální kampaň zůstal, byť jen týden, na svobodě? A co exekuce ČSSD? Strana, která se tak stará o dlužníky. Který dlužník s desítkami milionů dluhů má taková privilegia jako ČSSD? Není to u obyčejných dlužníků tak, že jej napřed sedřou z kůže a teprve, když nemá nic, tak se může bránit? Takto nám funguje právo a spravedlnost 30 let po převratu.

Určitě jsme si nemysleli, že 30 let po pádu socialistického systému zde vyroste za peníze pracujících elitní minorita, která je hýčkána právě proto, že v drtivé většině nepracuje. To by komunisty ani ve snu nenapadlo! Vše je perfektně pojištěné, aby nikdo nezískal důkazy. Ačkoliv statistiky existují na všechno, na úřadech práce je zakázáno uvádět etnikum. Takže sice můžete tvrdit, že většina nepracuje, ale pohybujete se na tenkém ledě, protože, i když je důkazní břemeno na státu, není jak dokázat, sic evidentní, pravdu. Stát se svými pohůnky z médií prohlásil útržky poštovních poukázek sociální pomoci ve výši přes 30.000 Kč za hoax kolující po internetu, takže kdo to i nadále tvrdí, lže. Na zaměstnance pošty se odvolat nemůžete, protože jsou vázáni mlčenlivostí. A kdo na věci upozorňuje, nosí cejch nácka, xenofoba, rasisty a dalších nesmyslů žvanilů z politiky, médií a neziskovek, kterých se na etnickém uměle vyvolaném problému velmi dobře živí hned několik desítek.

Že má západní "demokracie" pro nás jiná pravidla, jsme zjistili záhy po vstupu do EU a Schengenského prostoru. Například celých 30 let trvající několikanásobné rozdíly v dotačním systému zemědělství. Nazývali nás kolegy, plácali po ramenou stejně jako naivku s krátkými nohavicemi, který jim daroval východní zbrojní trhy (kdo by mu pak neuplácal bustu v Kongresu USA), ale nesměli jsme na Západě pracovat.

Třicet let demokracie a svobody nám zdevastovalo soběstačnost v potravinové výrobě. Výrobní prostředky u nás vlastnil dříve stát, dnes téměř vše vlastní cizinci a veškeré zisky a dividendy odcházejí do zahraničí. S tím, co posíláme do EU, mnohem více ztrácíme, než dostáváme na něčem tak typicky socialistickém - dotacích. Po třiceti letech se pokrytecky chlubíme německou firmou Škoda. Pyšníme se světoznámým japonským pivem z Plzně nebo japonsky hořkým z Moravy. Hynek Čermák se dme patriotismem nad kanadsko-americkým pivem. Možná více než 70% bývalého českého průmyslu patří dnes Němcům a dalším "spojencům", včetně strategické výroby. Hlupáci prodali i to nejcennější - pitnou vodu a zničený řad si nechali. Dnes ji horko těžko za nemalé miliony města kupují zpět. Dokonce jsme prodali i státní zlatý poklad, který přežil od císaře pána, za pár bezcenných papírů nekrytých zlatem. Zbavili jsme se všeho, co přežilo i komunisty. To znamená, že jsme horší a hloupější než oni.

I těm nejhorším fanatikům neziskovek, které živí jednotlivé státy, říkají mainstreamová média aktivisté. O lidech, kteří žádají, aby se používal rozum a základní evropské hodnoty, se mluví jako o extremistech, rasistech, xenofobech, kteří mají nesmyslné požadavky. Spousta médií a politických neziskovek na obou stranách barikády je financována penězi ze zahraničí. Než vznikla lež nazývaná politická korektnost, říkalo se takovým lidem kolaboranti a to plným právem. Dnes jsou politickými předáky oslavováni. Tedy pokud nestraní Rusku, není-liž pravda?

Psychicky nemocná dospívající dívka se stala loutkou fanatiků zelené lobby. V OSN do očí říká politikům, že jsou hloupí, oni kývou hlavami a nadšeně tleskají (někdy může mít i Greta pravdu). Ve Švédsku nikdo neřeší její záškoláctví a ve vedlejším Norsku kradou děti rodičům za pohlavek. Ulicemi prochází zmanipulované davy řvoucí proti fosilním palivům, proti jádru. Ale drtivá většina používá auta, používá elektřinu a na talíři má jídlo, které by neměli, kdyby byla půda zastavěna solárními panely a elektrická energie na příděl, protože by nebylo dost pro všechny. Tyto zelené manipulace opět vytvářejí nové penězovody a další miliardy mizí z rozpočtů zemí i EU.

Kdo by si pomyslel, že třicet let po snaze o svobodu a demokracii budou mainstreamová média psát a vysílat úplně stejně jako Rudé právo a Československá televize v 70. a 80. letech. Tehdy se dennodenně objevovaly nenávistné zprávy proti Spojeným státům a jejich evropským nohsledům. Dnes, takřka stejnými slovy, média dennodenně vedou nenávistnou kampaň proti Rusku. Stačí porovnat veřejně přístupné dokumenty. Odpustili jsme Německu porobu, vraždění, odsun z pohraničí, plán na likvidaci Slovanů. Dnes jsme takřka jejich spolkovou zemí (vyjma životní úrovně a rovnosti postavení) a za minulostí jsme udělali tak tlustou čáru, že naši politici jezdí na setkání těch, jejichž předci vyhnali Čechy ze Sudet a tak strašlivě se stydí, že jsme jim to v roce 1945 vrátili i s úroky. Ale za mnohem menší utrpení od Sovětského svazu vedeme nenávistnou kampaň proti Rusku a o 21. srpnu 1968 se v médiích píše už celoročně. Nenávidíme pro okupaci Rusko, ale jsme jako členové NATO přinejmenším spoluviníky napadání svrchovaných států ostatními členy NATO, jako jsou Spojené státy, Velká Británie, Francie, dnes třeba Turecko. Takže co na jedněch kritizujeme, u druhých nanejvýš s výtkou (a to až po schválení EU) mlčky přecházíme. Historie se přepisuje urputněji než v 50. letech minulého století. Samozřejmě vše velmi podporováno našimi novými přáteli, na které socialistický tisk ještě před třiceti lety plival. Podlézali jsme Moskvě, teď to samé děláme ve Washingtonu a Bruselu.

Jako celek jsme jedním z nejtolerantnějších národů na světě, co se týká sexuálních odchylek (i když toto označení asi způsobí řadě těch, co to mají v hlavě jinak nastavené, ukrutné utrpení). Dnes životy většiny, za vydatné pomoci pomýlených politiků, diriguje stále více se rozšiřující společenství písmen (LGBT) a někdy se dá říci, že taky osoby, které by spíše patřily do psychiatrické léčebny. Přes tři tisíce milionů let (3 000 000 000) zde existuje svět o dvou pohlavích. Pak se sejde v Bundestagu parta politiků, většina zvedne ruce a vznikne třetí pohlaví a tím i třetí záchodky. Vznikla zvrácená gender politika, která je nebezpečnější než celý socialistický tábor dohromady. Vznikla opět jen z křiku neziskovek a pomatených nápadů. Tyto perfektně státem živené neziskovky s úžasnými zisky přikazují (a stát jako osel kývá), aby si ve školkách chlapci hráli s panenkami, holky s auty, aby panenky byly černé, aby rodiče byli bezpohlavní stvůry číslo 1 a 2. Vymýšlejí se zvrácenosti typu, že Oscary vyhrávají pouze bílí herci (nikoliv ti dobří, bez ohledu na barvu kůže), tupé návrhy na jeho přejmenování, ze státních znaků se lvům odstraňují pohlavní orgány, takže jsou zde zástupy eunuchů. V muzeích je málo vycpaných samic. V USA soutěži s ženami chlap cyklista, který si prostě myslí, že je žena a vesele vyhrává. Ale Caster Semenyovou svět pronásleduje, protože se narodila s vyšší hladinou testosteronu! Co se stane, až se někdo bude cítit jako lev a vrhne se na kolemjdoucí? Bude souzen za napadení nebo litován? Vůči těmto hnusům by měla být plná náměstí protestujících…

Stát nás den ode dne více nutí k tomu, co nemáme a máme číst. Už to chce dokonce vnucovat dětem prostřednictvím Člověka v tísni ve školách. Už ani korunu na Člověka v tísni, který mezinárodně již dávno není apolitickou neziskovkou! Stát rozhoduje, co jsou lži, dnes nazývané fake news, ale přitom stále častěji jsou při lživých zprávách přistižena právě mainstreamová média. Za 30 let jsme se nenaučili uznávat právo na odlišný názor až tak, že by někteří byli schopni lynčovat v zájmu svého jedině správného demokratického názoru, jak nám předvádí náměstí. A to už vůbec nemluvě o presumpci neviny. Svoboda je i o tom, že si budeme číst, co chceme, ať je to lež, ideologická kampaň, cokoliv. A tato svoboda v České republice i v Evropě a západním světě končí. Zde jsme úspěšně na cestě k orwellovské diktatuře.

Stát, kde se politici před třiceti lety dušovali, že zastupování lidu bude čiré jako křišťál, vymyslel již 10 let po převratu tzv. náhubkový zákon. Poskytování informací je stále více omezováno. Úředník se stal přinejmenším stejným pánem nad našimi osudy jako za socialismu, nikoliv služebníkem a rádcem. A takto by se dalo pokračovat dlouho a dlouho…

Nežijeme v demokracii, pokud si lžeme do očí a říkáme tomu politická korektnost. Nežijeme v demokracii se svobodou slova, pokud jsou nám cenzurovány názory, které se nelíbí druhým a pokud je nám vnucováno, co máme číst. Cenzurováno opět úředníky jako za komunistů, ale taky vynucenou autocenzurou a kolaborantskými neziskovkami. Nežijeme v demokracii, je-li právo jedince nebo skupiny povyšováno nad právo většiny. Nežijeme v demokracii, je-li možné odsoudit člověka bez soudu, ať už tak činí vyvolaná nenávist na náměstích a v politice nebo zapšklost a závist, kdy stačí pro zničení osoby ukázat mnohdy anonymně prstem, jak se děje především v anglosaských zemích. Nežijeme v demokracii, pokud je právo ilegálního narušitele hranic povyšováno nad práva původních obyvatel. Nežijeme v demokracii, jsou-li vraždy, násilí a teror na domácím obyvatelstvu páchané přistěhovalci neustále omlouvány jako něco zcela výjimečného. Nežijeme v demokracii, když omezujeme vlastní křesťanské zvyky kvůli těm, kteří ve svých zemích křesťany pronásledují. Nežijeme v demokracii, když se o Vánocích musíme procházet mezi betonovými kvádry. V takovém případě nás na konci cesty čeká zase jenom válka a zmar.

Radomír Dolanský

Upravené dějiny.

23. listopadu 2019 v 23:29 | ERS
Překroucené dějiny, aneb slepá pravda o II. světové válce
Probírám se tu všemi možnými příspěvky o vítězství Rudé armády a Sovětského svazu nad nacistickým Německem a zkrátka ve II. světové válce obecně a v mnoha případech nestačím lapat po dechu. Chtěl bych se vyjádřit k pár myšlenkám, které jsem zde zachytil, především pak neskutečně lživým, hloupým, demagogickým a historicky zmanipulovaným názorům, že II. světovou válku začal Stalin s Hitlerem.
Tak tedy hned zpočátku k tomu hodnému a nevinnému Polsku. To bylo v té době (hovořím takřka o celých třicátých letech 20. století) fašistickým státem a věrným přítelem a spojencem Německa. Polsko s Německem společně připravovali napadení Sovětského svazu (že se věci nakonec uváděly jinak, je věc druhá). Polsko po Mnichovské dohodě vojensky (tedy silou, násilím) okupovalo i část československého území - Těšínsko. Takže ta část Polska (vlastně Ukrajiny), kterou si vzal Sovětský svaz zpět tím, nám propagandou podsouvaným dělením Polska a jeho přepadením, patřila, než ji Polsko v roce 1919 napadlo a po dvou letech bojů obsadilo, Sovětskému svazu (dříve carskému Rusku). Pravda je totiž taková, že Poláci od roku 1921 do roku 1939 okupovali půlku Ukrajiny a zřídili tam koncentrační tábory, ve kterých brutálně mučili zajaté ruské vojáky a Ukrajince. Z těchto prokazatelných a snadno dohledatelných faktů vyplývá, že Sovětský svaz nemohl napadnout a obsadit část Polska, jak nám tvrdí podvodníci, manipulátoři a lháři, nýbrž jen osvobodil Polskem okupovanou část Ukrajiny a zabránil tak (na dva roky) její okupaci nacistickým Německem (které zabralo opravdové Polsko). Sovětský svaz si vzal nazpět jen území, které ale předtím ukradli, uloupili právě Poláci tehdejšímu Ruskému impériu. Poláci byli totiž vždy takoví, že tu ukradli a okupovali kus Litvy, tu kus Běloruska, kus Ruska, později i kus Ukrajiny, též okupovali i československé území! Již v roce 1612 okupovali Rusko až po Moskvu, dokonce včetně Moskvy samotné! A přesně 4. listopadu 1612 Rusové - tzv. Opolčenci (dobrovolníci), konečně nad okupanty Poláky zvítězili a Moskvu osvobodili. Ten den se také v Rusku každoročně slaví jako státní svátek - jako Den národní jednoty.
Josif V. Stalin viděl moc dobře, jak je Německo pro Sovětský svaz nebezpečné. Svědčila o tom i podivná rychlost, s jakou Adolf Hitler v březnu 1936 připojil k Německu Porýní. Podle Versailleské smlouvy byla v Porýní vyhlášena demilitarizovaná zóna, nárazníkové pásmo mezi Německem a Francií. Dne 7. března 1936 však tři oddíly čítající necelé 4.000 německých vojáků vrátily Porýní zpět Německé říši. Hitler zrušil Versailleské smlouvy, Francie a Anglie měly proto zcela legální právo v reakci na tento krok okupovat Německo. Němečtí velitelé měli tehdy rozkaz: Pokud začnou Francouzi střílet, je třeba obsazené území okamžitě opustit. Francie a Anglie však mlčely. Hitler si uvědomil, že trest nemusí přijít. "Kdyby Francouzi tehdy zaútočili, pak bychom museli utíkat, protože jsme neměli k dispozici síly postačující ani ke slabému odporu", řekl později. Okupace Porýní se stala událostí, kdy Západ ještě mohl Hitlera snadno zastavit. A navždy. To se však nestalo. A Porýní bylo prvním krokem k další světové válce. Hitler se radoval a přitom nechápal, proč se mu Anglie ani Francie nepokusily postavit. Pokus o zastavení Hitlera tehdy učinil Stalin, když předložil Anglii i Francii návrh na vytvoření vojenské koalice proti fašistickému Německu. Budoucí britský premiér Winston Churchill tehdy napsal: "Z Ruska přicházejí poplašné signály." Byl předložen návrh na svolání konference a Rusové chtěli posoudit možnosti postupu v případě vážné hrozby míru ze strany Německa. Tento návrh se v Paříži i v Londýně setkal s chladným přijetím. Evropa se domnívala, že komunistické Rusko je nebezpečnější než fašistické Německo! Ve Velké Británii si nacisté dokonce získali obdiv: Jaké mají krásné uniformy, symboly a cermoniály. A potom udělal Hitler další krok. Podle Versailleské smlouvy muselo Německo přísně respektovat nezávislost Rakouska. Dne 20. února 1938 informoval Hitler o svém úmyslu v nejbližší době připojit Rakousko k Německu. Jak na toto opovážlivé oznámení reagovala Evropa?! Britský premiér Neville Chamberlain prohlásil: "Nesmíme klamat malé země tím, že jim budeme dávat marnou naději slibem ochrany." Na mysli měl Rakousko. A na konci roku 1937 ministr britské vlády lord Halifax při setkání s Hitlerem řekl, že Velká Británie vydá neoficiální souhlas s připojením Rakouska k Německu. Ale mnohem důležitější bylo něco jiného: Hovoří významný ruský historik Lev Sockov: "Když Halifax, budoucí britský ministr zahraničí Velké Británie, jednal s Hitlerem, tak řekl: "Vypořádali jste se se svými komunisty, za což vám tleskáme. A teď Moskva, jestli tam uděláte pořádek, pak se dá říci, že splníte své poslání Evropana!" Toto neřekl jen tak někdo, ale klíčová postava evropské politiky té doby. Hlavní úkol zněl: zničit bolševismus a to znamenalo německo-sovětskou válku. Všem těm manévrům souvisejícím s pokusy nějak se s Německem domluvit se říkalo "Politika usmiřování". Tento výraz je podle mého názoru naprosto nekorektní, protože ve skutečnosti bylo smíření jednostranné: Mír na západě a válka na východě. Dne 12. března 1938 za úsvitu vstoupila německá vojska do rakouského hlavního města. Západ se znovu nepokusil Hitlera zastavit, i když v této době už by to asi nebylo tak jednoduché jako před dvěma lety. O čem uvažoval Stalin po obsazení Rakouska Německem?! Zřejmě měl za to, že: "Po takových ústupcích Západu je světová válka zcela nevyhnutelná. Hitlera by mohli zastavit bez většího úsilí. A proč to neudělali? Domnívám se, že proto, aby se Hitler obrátil proti nám! Proč by se s ním jinak spojovali?! Je ještě naděje na dohodu s Evropou o vojenském sjednocení?! Nevíme, ale je třeba se pokusit!"
A co mohl říkat Hitler svým spolupracovníkům? Mohl mluvit asi v tomto smyslu: Evropa nechce bojovat. Stará generace vojáků odchází a noví jsou změkčilí a zbabělí. Vždyť vědí o mých úmyslech zamířit na východ a podmanit si Rusko! Vždyť mě k tomu v podstatě tlačí! A Stalin potřebuje spojence a určitě přemýšlí, s kým by se mohl spojit: S Anglií a s Francií nebo se mnou. Ale vybírat si nebudou oni, vybírat si budu já! Dnes jsem ve světě hlavní hráč...
Na konci února 1938 pronesl Hitler v Reichstagu projev. Jeho tématem bylo: Německo nebude už déle trpět útisk a pronásledování 3 a ½ milionu Němců, kteří žijí v sudetské části Československa. Hitlerův další krok byl zřejmý: Novou obětí se stane Československo. Hitlerova obět však měla podepsané dvě smlouvy o vzájemné vojenské pomoci. Jednu s Francií, druhou se Sovětským svazem. Byl snad v té době učiněn nějaký pokus o zastavení Hitlera?! Ano, ale jen ze sovětské strany! Několik týdnů po Hitlerově projevu byla do Prahy vyslána sovětská vojenská delegace, která Čechům sdělila, že v případě napadení Německem jim Sovětský svaz poskytne vojenskou pomoc. V dubnu 1938 předseda Nejvyššího sovětu Sovětského svazu Michail Kalinin zopakoval, že Sovětský svaz přijde na pomoc Československu i tehdy, pokud Francie svůj závazek nesplní. Na konci srpna prohlásil lidový komisař zahraničních věcí Maxim Litvinov na setkání s německým vyslancem Wernerem von Schulenburgem: "Jsem povinen vám sdělit, že Sovětský svaz dodrží slovo dané Československu a v případě agrese ze strany Německa mu poskytne vojenskou pomoc!" Na to však tehdejší britský ministerský předseda Neville Chamberlain reagoval v soukromém rozhovoru se slovy, že než uzavřít jakoukoli dohodu s Moskvou a dovolit tak šíření bolševické revoluce dál na západ, pomohou raději západní "spojenci" Československu sami. Ona "pomoc" se pak naplno projevila dne 30. 9. 1938 v Mnichově tzv. "Mnichovskou dohodou".
Prostým a historicky doložitelným a nezpochybnitelným faktem je pak dnes naopak to, že se SSSR v čele se Stalinem snažil od roku 1934-1939 nejméně ve čtyřech zdokumentovaných případech o zastavení Hitlera a zabránění tak II. světové válce.
Pavel J. Hejátko
 
 

Reklama